על "אפקט יאסין"

הארץ עדיין רוגשת בעקבות חיסולו של רב המרצחים אחמד יאסין. נכון שהוא לא הכין מטענים במו ידיו, או נשא אותם על גופו אל מרכזי אוכלוסיה, אבל הוא היה המסית, האידיאולוג ומשלחם של רוצחים נתעבים שרצחו וטבחו מאות יהודים.

אל"מ (מיל.) משה לשם , ט' בניסן תשס"ד

משה לשם
משה לשם
צילום: עצמי
הארץ עדיין רוגשת בעקבות חיסולו של רב המרצחים אחמד יאסין. נכון שהוא לא הכין מטענים במו ידיו, או נשא אותם על גופו אל מרכזי אוכלוסיה, אבל הוא היה המסית, האידיאולוג ומשלחם של רוצחים נתעבים שרצחו וטבחו מאות יהודים.

הטעות היחידה שנעשתה, שהחיסול לא בוצע מספר שנים קודם לכן.

על חיסול מנהיג טרור מסוגו, היו חוגגים בכל מדינה אחרת ואילו בארצנו נשטפנו בגל של חרטה והפחדה עצמית.

הסתייגויות נשמעות מפוליטיקאים, עיתונאים ושאר "מומחים". כל המסתייגים והמגנים שמשום מה מזוהים על השמאל הישראלי, מבהילים אותנו עכשיו מתקתוק הפצצה של ה"מגה –פיגוע", כאילו מחכים לומר לנו: "הנה אמרנו לכם...". אפשר לחשוב שאתראות על פיגועי ענק לא הגיעו בעשרות גם לפני חיסולו של יאסין.

כך מסייעים הם לטרור, כי הטרור משיג מטרותיו לא רק מעצם המעשה אלא מיצירת אווירת פחד וחרדה וככל שהפחד גובר, כך זוכה הטרור.

האם דבר זה אינו ברור לכל המסתייגים, לכל המטיפים נגד חיסול רב המרצחים? תמהני.
גם ממשלת ישראל שהורתה לבצע את המעשה הנכון נראית מבוהלת, מהססת ואפילו מתנצלת. במקום להמשיך ולהכות בראשי המחבלים, לגרום להם לחיות בפחד מפני זרועה הארוכה של מדינת ישראל. מתנהגת הממשלה כאותו אדם שנכנס לחדר אפל צעק: "בווו" ונבהל מעצמו.

התקשורת שבימים כאלה הייתה צריכה לעסוק בפרסום כל מעשיו הנתעבים של הרוצח, ולסייע באזהרת האויב שאם ינסה להגדיל את מעגל הדמים אזי דמו בראשו. במקום זאת התקשורת אף היא ברובה נרתמה ל"מאמץ ההפחדה" העצמית. ומכנה כל אירוע בימים אלה בשם "אפקט יאסין" . אין ספק שככל שדשים בפחד מנקמה גם מתחזק ה"אפקט". הבורסה ירדה זה בגלל "אפקט יאסין", קבוצת הכדורסל של ולנסיה לא הגיעה לארץ, זה בגלל "אפקט יאסין".

במקום לקנטר את עצמנו שיצאו וישאלו את הספרדים האם הפחד לבוא לתל אביב נובע מהעובדה שהדרך לתל אביב עוברת במדריד? העיר שהוכתה על ידי אותו טרור אסלמי.

טוב יהיה אם ילמדו מתנגדי השלטון בישראל להתייחס לנושא המלחמה בטרור במנותק מהרקע הפוליטי הקטנוני. טוב תעשה התקשורת אם תנהג באחריות לאומית ובמקום להפחיד, תעודד.

תגובת ערביי ישראל לחיסול יאסין חשפה בפעם המי יודע כמה את הסכנה הטמונה בהקצנה של הרחוב הערבי במדינת ישראל. זעקות "בדם ואש" נשמעו מהפגנה בנצרת, זעקות לנקמה ביהודים יצאו מגרונם של אזרחי מדינת ישראל הערבים. אלה שמנהיגיהם, חברי הכנסת של מדינת ישראל, התחרו ביניהם מי יוקיע במילים קשות יותר את מדינתם.

ערביי ישראל חצו עוד קו אדום בדרכם להתנתקות ממדינת ישראל, ספק אם יש דוגמא למעשיהם באיזה שהיא מדינה בעולם. האם שמענו זעקות לנקמה בארה"ב לאחר חיסול 2 בניו של סאדם חוסיין?

תופעה זו חייבת להיפסק לפני שיהפכו לגייס חמישי לכל דבר, ולגייס חמישי אין מקום במדינה ריבונית ותהיה הדמוקרטית ביותר.

מחסום וואצ', תופעה חדשה שנראית ליד מחסומי צה"ל, נשים אכולות שנאה למדינתם וצבאם, עומדות ומפריעות לחיילי צה"ל במחסומים ביהודה ושומרון.

מצוידות במחברות ובמצלמות, הן רושמות שמות חיילים, מתחקרות ערבים "מסכנים" ומאיימות על חיילי צה"ל ומג"ב כי יתלוננו עליהם בבית המשפט הבינלאומי ועוד הפחדות והטרדות שונות.

שמעתי אחת שמתלוננת על כי היא צפתה בחיילי צה"ל שיורים כדורי גומי על "ילדים שרק זרקו אבנים".

האם ראו מטרידי המחסומים את תמונתו של התינוק יהודה שוהם שראשו רוצץ על ידי אבנים? או תמונתה של החיילת אסתר אוחנה שנרצחה מפגיעת אבן, או של ז'אן שנסע בכביש החוף ונרצח מפגיעת אבן שנזרקה עליו מגשר ג'אסר זרקא במהומות ערביי ישראל באוקטובר 2000 ואת עשרות הנכים שנפגעו "רק" מאבנים?

אבנים הורגות, ולכן חיילי צה"ל עושים נכון בהתגוננם בפני הרוצחים הפוטנציאלים בירי בכדורי גומי.

האם לא היו 2 ילדים "תמימים" שנשאו על גופם מטעני מוות שבזכות ערנותם של חיילי צה"ל, למרות ההטרדות, לא הצליחו לבצע זממם?

האם אין זו אשמתם של המטרידים השונים והמבקרים את חילי צה"ל במחסומים ש-4 חיילי צה"ל נרצחו במחסום ארז כי ריחמו על ערביה שטענה שיש לה פלטינה ברגל וכעבור שניות התפוצצה וקטלה אותם. אני אישית מאשים את אלה שמתנכלים לחיילי המחסומים במותם.

נשים אלה שמטרידות את חיילי צה"ל בשם זכויות האזרח, גרועות בעיני מאותם יהודים אשר סייעו לנאצים בהשמדת בני עמם. את מעשי ה"קאפו" הנפשעים, ניתן אולי ל"הסביר" כי עשו זאת כדי להציל את עצמם, אבל נשות ה"מחסום וואצ'", נפשן אינה בסכנה והטרדת חיילי צה"ל במחסומים מסכנת את חיי אזרחי מדינת ישראל.

למה לא דורשת התקשורת לדעת מהיכן המימון לפעולות ה"מחסום וואצ'", האם אין זה ברור שהכסף מגיע משונאי ישראל, כמו שממומנים ארגונים אחרים שפועלים נגד האינטרסים של מדינת ישראל ותושביה. כשם ש"ארבע אמהות" מומנו על ידי האיחוד האירופי וארגוני שמאל קיצוני אחרים.

לקראת הפסח אני ממליץ לבקר את חיילי צה"ל במחסומים, הביאו להם שי לחג, הסבירו פנים, חבקו אותם כי הם חוסמים בגופם את הסכנה על נפשנו.