מכבסה תקשורתית

אין זה חדש במחוזותינו שהתקשורת עושה יד אחת עם המנהיג התורן שמתעתד למכור את נחלתנו לזרים, במקרה זה מדובר באריאל שרון, וכך במקום לספר את האמת על מה שעתיד לקרות בקרוב ליהודי חבל עזה, עסוקה המכבסה התקשורתית בדיבורים על "התנתקות" או "הינתקות".

עו"ד יוסי פוקס , כ"ה בניסן תשס"ד

דווקא ביו"ש. עו"ד פוקס
דווקא ביו"ש. עו"ד פוקס
צילום: יח"צ
אין זה חדש במחוזותינו שהתקשורת עושה יד אחת עם המנהיג התורן שמתעתד למכור את נחלתנו לזרים, במקרה זה מדובר באריאל שרון, וכך במקום לספר את האמת על מה שעתיד לקרות בקרוב ליהודי חבל עזה, עסוקה המכבסה התקשורתית בדיבורים על "התנתקות" או "הינתקות" (יחי ההבדל…) או על "העתקת" ישובים או "היערכות מחדש" או "פינוי ישובים" במקום לומר את האמת הפשוטה והמרה:

512 שנה אחרי גירוש יהודי ספרד, 50 שנה אחרי גירוש יהודי מרוקו, 22 שנה אחרי גירוש יהודי חבל סיני – קם ראש ממשלה בישראל ומחליט כי הגיע הזמן לגרש את יהודי חבל עזה.

אותה אג'נדה הקרויה טרנספר, אשר אבוי לאיש ימין שמעז להחזיק בה, כמו גנדי הי"ד אשר זכה לנחת זרועה של התקשורת לאורך כל הקריירה הפוליטית שלו – היא עתה משנתו הסדורה של אריאל שרון, אלא שבמקום לגרש את מבקשי נפשנו כפי שהציע גנדי, מציע שרון לגרש את אחינו, תושבי גוש קטיף, אזרחי ישראל, מלחי הארץ, העומדים במסירות אין קץ נגד הטרור הפלשתיני, וזאת לאחר ששרון עצמו ביקש סליחה לא פעם ולא פעמיים על חטאו הקודם בגירוש יהודי חבל סיני.

עיון בכותרות העיתונים בבוקר שאחרי "חיבוק הדוב" של הנשיא בוש עשוי להוביל את האדם הנאיבי "הסביר", שתמך בכל הנסיגות והויתורים שנעשו בעשור האחרון, לתמוך גם בנסיגה תחת אש מרצועת עזה. כל הבן כספיתים למיניהם מתארים את "ההישגים העצומים" של שרון כמו הכרה אמריקנית בכך שלא תהיה זכות שיבה אל תוך ישראל (אבל 4 מיליון פלשתינים יקלטו בתוך המדינה הפלשתינית שעתידה חלילה לקום בלב הארץ) וארה"ב לא תדרוש חזרה לגבולות שביתת הנשק מ- 1949 .תודה רבה. באמת ישראל עמדה להשיב את הפלשתינים לחיפה, ליפו, לרמלה וללוד ולרמת-אביב וכן עמדה לפרק את מעלה אדומים ואת אריאל ואת גבעת זאב ואת גוש עציון וכו'.

אותם חרטומי תקשורת טוענים כי שרון "שיחק אותה" ומכר קרח לאסקימוסים, לאמריקאים, אולם מי שבאמת מוכר הרבה קרח, מידי יום לציבור במדינת ישראל, זאת חבורה של כתבים ופרשנים ברדיו, בטלוויזיה ובעיתונות המרכזית שהמכנה המשותף לכולם היא אג'נדת הטרנספר. כל פוליטיקאי, ובייחוד אם הוא בא מימין (כאילו) ש"אמיץ" דיו ליזום עקירת ישובים וגירוש יהודים – נישא מיד על כפי התקשורת באהבה אין סופית וכל מתנגדיו הופכים מיד ל"אויבי השלום", משל היה איזשהו קשר בין גירוש יהודים לבין שלום עם אויבינו.

ולגופם של דברים, כל המתחסדים ומגלגלי העיניים למיניהם אשר נהיו פתאום מומחים בדמוגרפיה ובביטחון יאמרו לכם: נו באמת הנוכל לשלוט ברצועת עזה לאורך שנים, הרי יש שם מיליון וחצי פלשתינים ורק כמה אלפי יהודים?

לכאורה שאלה עניינית ולא בלתי סבירה, אולם בפועל שאלה זו מגלה טפח ומסתירה טפחיים ומספיק עיון קצר בעובדות כדי להפריך כליל טענות אלו.

במסגרת הסכמי "אוסלו" הועברו הערים הפלשתיניות ברצועת עזה לשליטתה המלאה של הרשות הפלשתינית כך שטענות "הכיבוש" תחת שלטון ישראלי כבר הופרכו לפני עשר שנים בתהליך "ההתנתקות" הקודם.

מדינת ישראל איננה שולטת על מליון וחצי הפלשתינים ברצועה, אלא רק על הישובים הישראלים שבה ועל הדרכים המובילות אליהם, ודומה שהגיע העת שגם מומחי הדמוגרפיה למיניהם יפנימו עובדה פשוטה זו ויפסיקו לספור את תושבי הרצועה הערבים כבעיה דמוגרפית שלנו, שכן גדר מפרידה בינם לבינינו. נקודה.

אותה גדר תפריד בינינו גם מחר, לאחר שחלילה תיושם תוכנית "ההתנתקות". אז מה ישתנה? התשובה היא, הרבה מאוד ישתנה.

היום, צה"ל שולט בשטח מבחינה ביטחונית ומסוגל להיכנס לעומק השטח לסיכול פעולות טרור, מחר, הוא לא יוכל.

היום, רקטות הקסאם והפצמ"רים נוחתות מדי יום ביישובי חבל עזה, מחר, הם ינחתו באשקלון, בנתיבות או בחוות השקמים.

היום, ראשי ארגוני הטרור הנמצאים ברצועה מורידים ראש מחשש לסיכולים ממוקדים של צה"ל, מחר, הם ירימו שוב את הראש ויחגגו את ניצחונם.

היום, מתגוררים בחבל עזה אלפי יהודים, הם אינם חיים בתוך העיר עזה או חאן יונס או דיר אל-בלאח אלא בישובים נפרדים, רובם המכריע גר בתוך גוש התיישבות, גוש קטיף, אחרים גרים בנצרים או בכפר דרום או מורג ובעוד ישובים שהוקמו בנקודות אסטרטגיות, שעליהם אמר ראש הממשלה בכבודו ובעצמו, רק לפני זמן מה, שדינם כדין תל-אביב.

מחר, עומדים לבצע טיהור אתני ברצועת עזה ולגרש ממנה את כל היהודים המתגוררים שם כחוק, ולא חלילה את הערבים.

היום, עומדים על תילם בגאון ובתפארת, עשרות בתי כנסיות, ישיבות, אולפנות, מדרשות, מכינות, בתי ספר, גני ילדים, מפעלים, חממות, שדות וכרמים ובתים, כן בתים, בהם גדלו שלושה דורות של יהודים נאמנים לעם ולמדינה.

מחר, חלילה, יעלו בולדוזרים ודי-ניינים על כל מפעל החיים העצום הזה ויהרסו את כל מה שנבנה בחבל ארץ המדהים הזה במשך 30 השנים האחרונות, במחזה שיהיה דומה מאוד, להבדיל, למה שאירע בליל הבדולח לפני למעלה משישים שנה.

לעומת זאת, כמה בתים של פלשתינים הנמצאים על ציר כיסופים, מהם נורו ונרצחו יהודים, ימשיכו לעמוד על תילם כמצוות בג"צ ואין פוצה פה ומצפצף.

וגם לאלו שאינם מסוגלים להבין את החומרה המוסרית שבגירוש יהודים מארץ ישראל, דעו לכם כי להבדיל מחצי האי סיני, שהייתה שטח כבוש מבחינה משפטית בינלאומית, שטחי יהודה שומרון וחבל עזה אינם שטחים כבושים שכן אין ולא הייתה מעולם מדינה ריבונית שהחזיקה בהם כדין זולתי מדינת ישראל, מכוח זכותה ההיסטורית על הארץ כפי שעוגנה בוועידת סאן רמו כבר לפני שמונים שנה.

ולכל מתפקדי הליכוד, אשר לי הזכות להימנות עליהם, הבחירה במשאל היא בין אלו שמבינים שחזרנו לארצנו אחרי אלפיים שנות גלות כדי לבנות כאן את בתינו ובין אלו המתייחסים לשטחי ארצנו כנדל"ן שניתן להיפטר ממנו לכל המרבה במחיר, ובמקרה זה בחינם.

ההתיישבות בחבל עזה היא האצבע בחור של הסכר, היום גוש קטיף…מחר גוש עציון… ומחרתיים…ירושלים! וזאת לא סיסמא, זאת האמת.