הדלפה מכוונת

ביום שני בערב דווח בערוץ 2 כי בעוד שלושה שבועות מתכוון היועץ המשפטי לממשלה לסגור את התיק נגד שרון בפרשת האי היווני ולא להעמידו לדין פלילי.

עו"ד יוסי פוקס , ה' בסיון תשס"ד

דווקא ביו"ש. עו"ד פוקס
דווקא ביו"ש. עו"ד פוקס
צילום: יח"צ
ביום שני בערב דווח בערוץ 2 כי בעוד שלושה שבועות מתכוון היועץ המשפטי לממשלה לסגור את התיק נגד שרון בפרשת האי היווני ולא להעמידו לדין פלילי.

הפעם, ככל הנראה, אין מדובר בחרושת שמועות אלא בהדלפה מכוונת מגורם בפרקליטות או מגורם המקורב לעניין, והעיתוי? שקוף לחלוטין.

ביום ראשון הקרוב תובא תוכנית ההתנתקות החדשה-ישנה של שרון להצבעה בממשלה.

אין זה סוד כי השרים נתניהו, לבנת, שלום ואולי שרים נוספים בליכוד, מתלבטים כיצד להצביע, התלבטותם כמובן אינה אידיאולוגית אלא פוליטית גרידא. האם לישר קו עם בוחרי הליכוד או לישר קו עם שרון? התשובה לשאלה זו טמונה במידה רבה בשאלת עתידו הפוליטי של שרון.

החשש הגדול שלהם, היה, עד עתה, מה יקרה אם הם יצביעו בעד התוכנית, יתעמתו ראש בראש עם בוחריהם ולמחרת או לאחר כמה שבועות, יוגש כתב אישום נגד שרון? הרי הם ימצאו עצמם קירחים מזה ומזה!

דאגה זו הטרידה את השרים מאוד ומשום כך הם נטו, עד עתה, להתנגד לתוכנית – מה שיצר מצב של תיקו בין השרים התומכים בתוכנית, לבין אלו שמתנגדים לה.

והרי לא יעלה על הדעת שהמדליפים "המצפוניים" מבית היוצר של הפרקליטות ישבו מן הצד ויראו כיצד תוכנית לפינוי ישובים ישראליים חומקת להם מן הידיים, הגיע הזמן לשנות את המצב.

ובכן, כל מה שהיה צריך לעשות היום, להשגת רוב בקרב השרים לתמיכה בתוכנית, היה הדלפה לתקשורת על כוונת היועץ המשפטי לממשלה לסגור את התיק נגד שרון, מה שישכנע סופית את השרים החוששים לעתידם הפוליטי, לתמוך בתוכנית.

ולמי שחושב שמדובר באספקולציות בלבד, שיואיל נא למצוא הסבר אחר לעיתוי ההדלפה הזאת, ערב הבאת התוכנית לאישור הממשלה.