יחידות הפריצה המוסריות

לפני מספר שבועות התפרסמה ידיעה בעיתון "הארץ" ובה נאמר: כוחות ארה"ב בעירק הפציצו שכונת מגורים, במהלך ההפצצה זו נהרגו עשרים ושניים אזרחים בהם נשים וילדים.

ד"ר אריה בכרך , ט' בתמוז תשס"ד

דעות לבן ריק
לבן ריק
באדיבות המשפחה
לפני מספר שבועות התפרסמה ידיעה בעיתון "הארץ" ובה נאמר: כוחות ארה"ב בעירק הפציצו שכונת מגורים, במהלך ההפצצה זו נהרגו עשרים ושניים אזרחים בהם נשים וילדים.

מאלפת ביותר הייתה תגובתם של האמריקאים, תגובה קצרה עניינית ללא גמגום והתנצלות: "אמת, אולם היו ידיעות שמחבלים מסתתרים בבתים אלו". כלומר, בעת ההפגזה ידעו האמריקאים שישנם אזרחים חפים מפשע בבתים אלו ובכל זאת ידיעה זו לא מנעה מהם את הפעולה.

ודאי, כניסה רגלית לבתים אלו הייתה מונעת את הטבח ההמוני, אלא שבכניסה רגלית יש סיכון רב העלול לעלות בחיי חיילים אמריקאים.

כל ממשלה חייבת להעדיף את חיי אזרחיה על פני חיי האוייב גם אם בהם "חפים מפשע". לכן, בצדק נהגה ממשלת ארה"ב וכדין עשתה כשהפגיזה את בתים אלו מרחוק.

למשמע האוזן דומעת העין מקנאה, מה היה קורה פה בארץ אחרי פעולה כזו? מה היו האמריקאים עצמם היו אומרים לנו? מה היו צמד האנטישמים קופי ענן וטרי לרסן, העומדים בראשי ארגונים אנטישמים האו"ם והאיחוד הארופאי, אומרים לנו?

למעשה, תגובתם אינה חשובה מאד, קשה בעיניי יותר תגובת מחנה השמאל הישראלי. פניתי לכמה ממיודעי המנגנים "כינור ראשון" במקהלת הצביעות הישראלית בשאלה המתבקשת : נו ?!
עיקר המסר העולה מתשובתם הוא:

א. לא מעניינת אותנו התנהגות שאר העמים. אנו מוסריים יותר.

ב. לגבי ההתנהגות הצבועה שלהם ושל העולם, פשוט: "מאיתנו מצפים ליותר".

בטעונים אלו מתחרים ביניהם עוצמת הרשעות עם גודל הטמטום. מדוע מוסרי יותר לשמור על חיי ערבים מלשמור על חיי יהודים?

בדבר הטעון השני הצורך "לעמוד בציפיות" באתי בדברים עם כמה מידידי שאבדו את בניהם בפעולות הכרוכות ב"מוסר המעוות". מדבריהם של משפחות אלו עולה שהם היו מוכנים לאכזב את כל אלו שציפו מבניהם להיות סמל המוסר הנוצרי ולהשאיר לאמריקאים וחבריהם להיות נושאי הדגל הזה.

תמורת חיי בניהם היו מוכנים קרבנות השכול להחשב לאנטי מוסריים בעיני קופי ענן, טרי לרסן ואפילו בעיני יוסי שריד וחבר מרעיו.

על מנת לפתור את התסבוכת המוסרית והמבצעית כאחד יש בידי פתרון.

ידוע שבתקופת רוה"מ המנוח יצחק רבין אומנו קבוצות חיילים בפינוי מתנחלים כשהמתנחלים מוצגים כאוייבים. מפרסומים שהתפרסמו לאחרונה עולה שבימים אלו מגבשים שוב "יחידות עילית" למטרה זו. יחידות אלו היו בנויות מצאצאיהם, לפחות הרוחניים, של טובחי אלטלנה וה"מוסריים" מתקופת הסיזון. רק אלו המחזיקים במורשת הזו יכולים לבצע טרנספר של יהודים בארץ ישראל.

הצעתי היא איפוא שעתה יקימו יחידות מיוחדות המתבססות על אנשי מוסר, אנשים יפה נפש, אנשים שלהם מושג אמיתי ונכון על קדושת החיים ואלו ישמשו כפורצי בתים בהם מסתתרים מחבלים רוצחים.

למשל ישרתו ביחידות אלו אותם טייסים סרבנים אצילי הנפש שנפשם נקעה מלהטיל פצצה בת טון על בית ערבי. יחד איתם כתף אל כתף ילחמו בניהם של חברי הכנסת הצדיקים והמוסריים, העיתונאים המבכים את הגורל החפים מפשע. אלו יפרצו לבתי המחבלים במקום אביהו קינן הי"ד וחביריו. כך יוכלו אנשי המוסר להוכיח לנו על בשרם את גודל אצילות נפשם.