הולכים לבחירות חדשות

התעקשותו של שרון על תכנית ההתנתקות מחייבת הליכה לבחירות חדשות. בבחירות אלה יוכל ציבור הבוחרים להצביע בעד המפלגות התומכות בתכנית או בעד אלה המתנגדות לה. שרון יצטרך גם להביא את התכנית לאישור מרכז הליכוד, אשר רק בסמכותו ניתן לאשר את מצע הליכוד.

עו"ד אביעד ויסולי , ט' בתמוז תשס"ד

התעקשותו של שרון על תכנית ההתנתקות מחייבת הליכה לבחירות חדשות. בבחירות אלה יוכל ציבור הבוחרים להצביע בעד המפלגות התומכות בתכנית או בעד אלה המתנגדות לה. שרון יצטרך גם להביא את התכנית לאישור מרכז הליכוד, אשר רק בסמכותו ניתן לאשר את מצע הליכוד.

מרכז הליכוד יפסול בודאות את התכנית, ויבחר את המועמדים לרשימה לכנסת בהתאם להשקפותיהם ולנכונותם ליישם את המצע שיאשר מרכז הליכוד.

מעטים יודעים זאת, אך בבחירות האחרונות לא היה מצע לליכוד. ועידת הליכוד שנבחרה מספר חודשים לפני הבחירות לכנסת לא אישרה כל מצע לבחירות. נבחרי הליכוד בכנסת הנוכחית מחויבים רק לחוקת התנועה. הסעיף הרלבנטי לנושא ההתנתקות, יש"ע וההתיישבות הוא סעיף 1 בחוקה הקובע: "הליכוד הינו תנועה לאומית ליברלית, הדוגלת בקיבוץ גלויות, בשלמות המולדת, בחרות האדם ובצדק חברתי והיא חותרת להשגת מטרות אלה:

א. ריכוז העם היהודי בארץ ישראל, קיבוץ גלויותיו ומיזוגו במולדת, טיפוח האהבה לארץ ישראל בלב העם וההכרה באחדות הגורל של בני העם היהודי.

ב. שמירת זכותו של העם היהודי על ארץ ישראל, כזכות נצחית שאינה ניתנת לערעור, התמדה ביישובם ובפיתוחם של כל חלקי ארץ - ישראל והחלת ריבונות המדינה עליהם."

תוכנית ההתנתקות של שרון עומדת בסתירה גמורה לחוקת הליכוד ומחייבת את נבחרי הליכוד לעשות כל אשר לאל ידם לסכלה.

התחייבותם של נבחרי התנועה לחוקת הליכוד אינה התחייבות "מוסרית" או "אתית", זוהי התחייבות חוזית לכל דבר. הפרת ההתחייבות הזו על ידי ראש הממשלה לא רק משחררת כל ח"כ מהחובה לתמוך בממשלתו של שרון או בקואליציה שלו, אלא מחייבת אותו חד-משמעית להצביע נגד ממשלתו של שרון ולעשות הכל להביא לבחירות חדשות.

הוא לא רק חייב, גם כדאי לו - נבחרי הליכוד לכנסת הבאה יהיו אלה אשר יתחייבו מראש לקיים את החלטות התנועה, קרי: להתנגד לתכנית ה"התנתקות". אדיוס שרון את אולמרט ושות'.

שוחד ושחיתות

שרון מנסה לקנות את התמיכה בו ובתכנית ההתנתקות שלו בשחיתות ובשוחד. הוא מבטיח תקציבים וג'ובים לכל זב ומצורע המוכן לתמוך בו. כך הוא קנה את זבולון אורלב וחצי מפד"ל וכך עמרי בנו משחד עכשיו חברי מרכז ליכוד בג'ובים במועצות הדתיות (אגב, זהו שוחד לכל דבר, אשר בגינו הועמדו לדין והורשעו ראשי ערים רבים בכל רחבי הארץ). שרון יודע שכל עוד הוא מיישם את מדיניות השמאל הקיצוני הוא חסין מפני העמדה לדין. ואל נשכח – מזוז סגר לו רק את התיק הראשון והקל ביותר. יש עוד שני תיקים בתנור ועוד כמה בדרך...

הח"כים בליכוד ובמפד"ל המתפתים לשוחד שמציעים להם שרון ובנו, ילמדו במוקדם או במאוחר שהפשע לא משתלם. הממשלה תיפול בהצבעת אי אמון ברוב גדול, יוכרזו בחירות חדשות והם ימצאו את עצמם מול בוחריהם. אלה בליכוד שתמכו בתכנית ההתנתקות יוכלו להציג את מועמדותם בבחירות הבאות רק ברשימה של ביילין. אם הם ינסו לרוץ בליכוד ולקבל את תמיכת חברי המרכז, כשלמעלה מ – 80% מהם (בהערכה זהירה) מתנגדים לתכנית לעקירת ישובים, הם יגרדו את תחתית רשימת המועמדים, במקרה הטוב. המפד"ל, אם לא תתעשת ותצא מהקואליציה, בספק אם תעבור את אחוז החסימה.

התהליך שיביא לבחירות חדשות הוא ברור ופשוט . זו תהיה חזרה מדויקת על שנת 99. אז נתניהו חתם בהסכם וואי על נסיגה משטחי יהודה ושומרון (מישהו זוכר את "הפעימה השניה?"), השמאל הבטיח לו שמיים וארץ ורשת בטחון. אחרי שלושה שבועות הם הצביעו נגדו ואחרי שלושה חודשים ממשלתו קרסה בהצבעת אי אמון אליה הצטרפו ח"כים מהליכוד ("כוח 17") והוכרזו בחירות חדשות.

"המורדים" יקבעו את גורל הממשלה

הסכם וואי הוא תכנית ההתנתקות של היום ול"כוח 17" קוראים היום "המורדים". לאלה האחרונים מובטח שדרוג משמעותי בבחירות הבאות, על חשבון האולמרטים והשיטריתים שיישלחו אחר כבוד לחפש עבודה אצל שמעון פרס. השמאל כבר מריח בחירות. הימין יודע שללא הפלת ממשלת שרון יבוא הקץ על מפעל ההתיישבות, תוקם מדינת טרור בעזה, במבואות ירושלים ובהרי השומרון, מעל תל אביב ושפלת החוף. סופה של הישות הציונית בארץ ישראל, במקרה כזה, עלול להיות קרוב מאד...

בבחירות הקרובות, בתחילת 2005, ייבחר מנהיג צעיר וחדש לליכוד. חברי הליכוד, שלא הססו להצביע במשאל נגד שרון, שנתמך ע"י נתניהו, לבנת ושלום, יצביעו הפעם על מנהיג חדש שיבטא את השקפות המחנה הלאומי ולא את התככים והשטיקים הפוליטיים של שרון ומרעיו. אותו מנהיג, אם ישכיל להלהיב את עשרות האלפים הפעילים אשר עבדו יום ולילה נגד תוכנית ההתנתקות, יביא לנצחון גדול לליכוד.

אז, אולי, תקום ממשלת הימין הראשונה במדינת ישראל - 28 שנה אחרי שבגין ניצח בבחירות.