רשת הבטחון של המפד"ל

זה השבוע השלישי שהמפד"ל פורשת את רשת הבטחון שלה לשרון, ומאפשרת לו לקדם את תכנית הטרנספר שלו למתיישבי גוש קטיף. לא, זו לא טעות דפוס.

תגיות: גוש קטיף
עו"ד אביעד ויסולי , כ"ח בתמוז תשס"ד

זה השבוע השלישי שהמפד"ל פורשת את רשת הבטחון שלה לשרון, ומאפשרת לו לקדם את תכנית הטרנספר שלו למתיישבי גוש קטיף. לא, זו לא טעות דפוס. אם המפד"ל היתה מצביעה נגד ממשלתו של שרון בשלושת השבועות האחרונים, תוצאות הצבעות אי-האימון היו 61 נגד ממשלת שרון ו – 51 בעדה. הממשלה היתה נופלת בקול רעש אדיר. במקום זה, 4 ח"כים מהמפד"ל - אורלב, יהלום, פינקלשטיין וסלומיאנסקי הביעו את אמונם הבלתי מעורער בשרון, ואפשרו לו לקדם את תכנית העקירה, לנהל מו"מ בניחותא עם שמעון פרס ולפגוע ולהרוס בעקביות את ההתיישבות ביש"ע.

גם ה"פורשים" של המפד"ל, אפי איתם והרב יצחק לוי, מתנהגים באופן תמוה. לו היו מצביעים נגד הממשלה, היא היתה מפסידה בהצבעות אי האמון שוב ושוב, והדינמיקה הזו היתה מביאה את לקריסת הממשלה ולבחירות חדשות. אבל הם מתנהגים כאילו היו מהאו"ם – הם נמלטים מאולם ההצבעות. כאילו אין תכנית התנתקות. כאילו שרון לא מתכוון להרוס, להחריב ולאבד עשרות ישובים בארץ ישראל. אין כאן מנהיגות, אין חזון, אין נאמנות לא"י, לרבנים או לתורת ישראל. אין כלום.


כדי לשנות את התמונה ולהוריד את תכנית ההתנתקות של שרון בששון שאולה, חייבים אנשי גוש קטיף, יחד עם כל בחור וטוב שההתיישבות יקרה לליבו, למחות בקולי קולות וללחוץ בכל כוחם על ח"כי המפד"ל ו"מורדי הליכוד" להצביע נגד הממשלה. מספיקים ח"כ אחד או שניים, כדי שהסכר ייפרץ והתוכנית הסהרורית תושלח לפח האשפה של ההסטוריה בבחירות חדשות.