האם ערפאת השתגע?

"פרס: ערפאת מטורף – את דעתו העדכנית על יו"ר הרשות הפלסטינית מסר פרס לשר החוץ של האיחוד האירופי" – מעריב י'א באב 29/7/04 .

ד"ר אריה בכרך , כ"א באב תשס"ד

דעות לבן ריק
לבן ריק
באדיבות המשפחה
"פרס: ערפאת מטורף – את דעתו העדכנית על יו"ר הרשות הפלסטינית מסר פרס לשר החוץ של האיחוד האירופי" – מעריב י'א באב 29/7/04 .

מר פרס, ערפאת ערבי נורמלי לחלוטין ושונא יהודים. ערפאת מאמין שהיהודים גזלו את אדמות בני עמו. יפו, עכו, שיח מוניס וכו' ולאו דווקא את גוש קטיף והשומרון. למען האמת אפשר להבין את שינאתו ביתר קלות מאשר לקבל את שנאתם של כמה מחבריך, לחרדים ולמתנחלים.

לדעתי מר פרס, גם ערפאת איבחן אותך בצורה דומה כבר לפני עשר שנים. אבחנה זו דחפה אותו לקיים איתך את אותה מערכת יחסים מורכבת והעובדות, מר פרס, מדברות בעד עצמם: מי אטם את אוזניו מלשמוע את הצהרתו הכנה של ערפאת במסגד ביוהנסבורג בו הצהיר על כוונותיו האמיתיות?

עיני מי טחו מלראות את תמיכתו הגלויה בטרור, מאז נולדו הסכמי אוסלו? אתה טבעת את מטבע הלשון המפלצתי "קורבנות השלום" ושמת לפני עיניך מין מעטה כדי לא לראות את המציאות הקודרת, בעת שאנו משלמים את מחיר הדמים עבור הפנטזיות המשחיות שלך.

ערפאת מעולם לא העלה על דעתו לוותר על הפתרון הסופי של מדינת היהודים בעוד אתה הוזה ב"מזרח תיכון חדש" ובהסכמי שלום חד צדדיים. כך, אני סבור שאבחנתו של ערפאת מדוייקת מאבחנתך. אם מר פרס היה עושה טעויות כה קטלניות (יותר מ-1000 הרוגים) כרופא או כרוקח היה נשלל ממנו רשיון ההעבודה לאלתר. על מנת למנוע ממר פרס להמשיך ולהזין, מן הדין ומן הצדק, יש לשלול ממנו את האפשרות לשמש כמדינאי.

אני קורא בשמי ובשם חברי לצרה להקים ועדת חקירה ממלכתית, בעיקבות אבחנתו המאוחרת של פרס, לצערי.

ועדת חקירה שתבחן את כל תהליך קבלת ההחלטות מהסכמי אוסלו ולהסיק את המסקנות האישיות המתבקשות.