"התנתקות" - חומר למחשבה ...

אריאל שרון, שנבחר ברוב גדול לראשות הממשלה על ידי ציבור שבחר בו כי דרכו הייתה דרך שונה מזו של השמאל. בעוד שיריבו לבחירות יו"ר מפלגת העבודה ,עמרם מצנע (זוכרים?) הצהיר במסעו : " שנה אחרי שאבחר נצא מעזה ".

אל"מ (מיל.) משה לשם , ט' בחשון תשס"ה

משה לשם
משה לשם
צילום: עצמי
אריאל שרון, שנבחר ברוב גדול לראשות הממשלה על ידי ציבור שבחר בו כי דרכו הייתה דרך שונה מזו של השמאל. בעוד שיריבו לבחירות יו"ר מפלגת העבודה ,עמרם מצנע (זוכרים?) הצהיר במסעו : " שנה אחרי שאבחר נצא מעזה ". אמר שרון : "דין נצרים כדין נגבה ותל אביב. פינוי נצרים רק יעודד את הטרור ויגביר את הלחץ עלינו".

אותו ראש ממשלה, מסתבר שיקר לבוחריו והחליט לבצע את דרכו המדינית של יריבו מהשמאל והמוזר הוא שהציבור ונבחריו בכנסת עוברים על העניין לסדר, גרוע מזה הוא שאינם שואלים בצורה יסודית ואמיתית "מה יצא לנו מכל העניין"? ואינם בוחנים את "תכנית ההתנתקות". הם הולכים להצביע על חוק "התנתקות" מלא וגדוש פרטים טכניים, אבל לא עוצרים לרגע לבחון את הרעיון עצמו.

מה יקרה ?

• השלום עם הפלסטינים לא יגיע, על זה אין ויכוח לא בימין ולא בשמאל. האשליה הזו נגוזה. כולם יודעים שהפלשתינים עשו צחוק מהמילים הכתובות בכל ההסכמים, המזכרים והמכתבים.

• לא נתנתק מעזה, נשמע מוזר אבל זו האמת :

א. לא ננתק להם את החשמל הזורם מתחנות כוח ישראליות והם לא משלמים עבורו.

ב. לא ננתק להם את מקורות המים, הם לא משלמים עבורם. העלות באה מכיסו של משלם המיסים ישראלי.

ג. לא נפסיק את תנועת הפועלים שימשיכו להיכנס לשטחנו, אולי במספרים קטנים יותר אבל ימשיכו להיכנס וימשיכו ניסיונות הפיגוע באמצעותם.

• המצרים לא ישמרו עלינו. עברו רק 3 שבועות מאירועי הדמים בטאבה ובסיני והנושא כבר נשכח ! "מגה –פיגוע " זעקו הכותרות, "המצרים לא נקפו אצבע" אמר כל מי שהיה שם, ניצולים וכוחות ההצלה. איך כל העניין נמחק? מישהו שאל את עצמו לגבי הפקת לקחים? מישהו שאל, מה הטירוף הזה להפקיר את ביטחוננו בידי המצרים? מישהו הרהר איך זה שהתקשורת שינתה את טעמה ופתאום דיווחה על "אידיליה במערכת היחסים עם מצרים"? האם לא תהיתם אולי כל הליקוק הזה הוא כדי להכין את הקרקע ל"התנתקות"? כל מי שעיניו בראשו וחצה פעם את הגבול למצרים, ראה את ההקפדה בבדיקות של תאי המטען של מכוניות ישראליות ואת המעצרים שנגזרו על ישראלים שבטעות נמצא במטענם כדור רובה שנשכח מתקופת המילואים.

איך לא נשאלת השאלה ,מדוע קפדנות זו לא ננקטת בגבול המצרי באזור רפיח? התשובה פשוטה – המצרים שותפים להברחת אמצעי הלחימה לרצועת עזה. ומי שמספר לנו מעשיות ראוי שיקבל את התשובה : "הנה בטחת על משענת הקנה הרצוץ הזה ,על מצרים , אשר יסמך איש עליו ובא בכפו ונקבה" ... (מלכים ב', י"ח, 21).

• הטרור יגבר. כל מומחי הביטחון כבר אמרו שה"התנתקות" תיתן רוח גבית לטרור. כי אפילו הדיבור על נסיגה מעודד את הטרור. ירי הקאסם לא יפסק אלא עלול לפגוע גם במרכז הארץ מהאזורי השומרון שיופקרו בידי המחבלים. אשקלון אשדוד ומרכז הארץ יכנסו לקשת הטווחים של רקטות ופצצות מרגמה.

• פגיעה בכלכלה. הכלכלה הישראלית מצויה במשבר מתמשך, אמנם יש סימני התאוששות, אבל ה"התנתקות" תנחית על התאוששות זו מכה קשה מאוד.

• מיליארדי שקלים יוצאו על העתקת מחנות צבא ומתקנים אסטרטגים. כספים רבים יוקצו לעקירת המתיישבים מחבל קטיף. מאין יבוא הכסף? שיהיה ברור לכולם, שהכסף יבוא מכיסנו, מכיס משלם המיסים הישראלי. אסור להאמין לשקרים שנקבל סיוע אמריקאי, גם עבור הנסיגה מלבנון לא קיבלנו מהם דולר אחד!

• טרנספר של יהודים. אין מילה מתאימה לעקירת יהודים מביתם ומאדמתם. זה לא "מעבר ממקום למקום", זו לא " העברת דירה", כפי שמנסים לספר לנו בתקשורת. זו עקירה וגירוש של מתיישבים שחיו בחבל ארץ צחיח והפכו אותו לגן פורח. זו עקירה של מתיישבים שבנו בתים, ילדו ילדים וגם קברו את מתיהם שם. זה יהיה הרס נורא של בתי מגורים, בתי כנסת, חממות ומצבות. לאירוע כזה לא ניתן לקרוא "התנתקות", זהו טרנספר בכוח.

• קרע נורא בעם ובצבא. הקרע בעם היהודי בארץ ישראל הוא גדול גם היום. קרע זה יגדל ויעמיק אם יקרה האירוע הנורא של טרנספר יהודים. סרבנות של חיילים תקרה, את זאת יודעים כבר עכשיו בצה"ל. כל הקמפיין נגד סרבנות לא יצליח כאשר יגיע רגע האמת ובו תינתן פקודת גירוש יהודים, פקודה שבעיני ובעיני רבים מאוד, היא פקודה בלתי חוקית בעליל ושאסור לבצעה.

• סכנת מלחמת אחים. אח במדים שיבוא להחריב, לעקור ולגרש מביתו באלימות ,את אחיו – זו מלחמת אחים. האחראי לסכנה איומה זו,יהיה זה שייתן את ההוראה. נותן פקודת הגירוש יהיה האשם ולא זה שמתריע מפני מלחמה זו ומבקש למנוע אותה.

את הרוב להצבעה על "חוק ההתנתקות " מנסה אריאל שרון להשיג בכל דרך אפשרית:

• כריתת ברית עם מפלגת העבודה.

• איום על שרים בפיטורים, הוא כבר הוכיח בעבר שהוא מסוגל לפטר שרים כשלא סרו למרותו.

• פיתוי חברי כנסת במשרות.

• התבססות על קולות חברי כנסת ערבים, אשר מבחינתם כל חוק שיביא לעקירת יהודים מכל מקום בארץ ישראל הוא חוק טוב.

היעדר ההסבר ל"המרת הדת" שביצע אריאל שרון מוביל למסקנות בלתי נמנעות, לגבי המהפך שלו. החקירות, המשפחה, מעשה סחיטה, השד יודע מה – חייבים להיות כאן מניעים אפלים.

אם אלה הסיכונים שבתכנית ה"התנתקות", ואלה הן המחשבות לגבי מניעיו של שרון, האם לא ראוי היה לדרוש ללכת לבחירות חדשות? או לפחות למשאל עם?