אם החרש תחרישו...

לשרים נתניהו, שלום ולבנת: היו לכם למעלה ממאה ימי חסד, בהם הצלחתם ללכת עם ולהרגיש בלי, ישבתם על הגדר, רגל פה רגל שם.

עו"ד יוסי פוקס , י' בחשון תשס"ה

דווקא ביו"ש. עו"ד פוקס
דווקא ביו"ש. עו"ד פוקס
צילום: יח"צ
לשרים נתניהו, שלום ולבנת:

היו לכם למעלה ממאה ימי חסד, בהם הצלחתם ללכת עם ולהרגיש בלי, ישבתם על הגדר, רגל פה רגל שם. כל תחמושת הטיעונים, החל מטיעון הסרק שמדובר בתוכנית שונה מזו שנדחתה ע"י רוב חברי תנועת הליכוד וכלה בטיעון הסרק כי אין עדיין החלטה מעשית על פינוי (עיין ערך המנהלת והמקדמות), כל זה הסתיים.

הראיונות שלכם בכלי התקשורת וההסברים המפולפלים כי ביקשם משרון לקיים משאל עם והוא לא מסכים – זה חלק מההיסטוריה. היינו מוכנים לתת לכם הארכה, שתמשיכו להסתלבט על כולנו, אולם יו"ר תנועת הליכוד וראש הממשלה, אריאל שרון, החליט לשים לכך סוף. במקרה בלעדי זה, הוא צודק.
שלושה שרים, מבכירי הליכוד, הרואים עצמם כמנהיגיה בעתיד, לא יכולים להיות או"מניקים, וכל שכן כאשר על הפרק תוכנית שעשויה לקרוע את תנועת הליכוד ואף את העם כולו.

ובכן, בתקווה שמשהו מסוללת נושאי כליכם, קורא את הדברים, יש לומר את הדברים כפשוטם:
למחרת היום שבו תצביעו, חלילה, בעד הנסיגה, יהיה צורך במיקרוסקופ כדי להבדיל ביניכם לבין אריאל שרון, והשרים אולמרט ומופז, אשר ישודרגו בציבור ביחס אליכם, שכן הם הובילו ולא הובלו כעדר כבשים.

ביום שאחרי, כולכם הצבעתם בעד תוכניתו של מצנע ערב הבחירות, כולכם הצבעתם בעד עקירת 25 ישובים ישראליים פורחים בארץ ישראל וכולכם הצבעתם בעד גירוש אלפי ישראלים מביתם. וכל זאת תמורת מה? הייתי רוצה לומר תמורת כלום, אבל זה לא נכון. מדובר בשטחים תמורת טרור. לאחר שהטרור ניצח והשיג את מטרתו, יגבר הטרור בחוצות ישראל.

יתכן ושלושתכם כבר הצטרפתם לעדר הכבשים של שרון, בתקווה שהוא ישריין לכם מקום במפלגה הוירטואלית שלו לאחר המפץ הגדול, ואם זה המצב, תתעלמו ממה שכתבתי. דא עקא, אם יש בכוונתכם ברצינות להיות מנהיגי המחר של תנועת הליכוד, אז ניתנה בפניכם ההזדמנות האחרונה ביום שלישי הקרוב להצביע נגד הנסיגה ובעד הליכוד. או לכל הפחות, תדרשו משרון כתנאי, כאולטימאטום, להכליל בנוסח ההצבעה בכנסת התניה לפיה יישום התוכנית מותנה בקיום משאל עם.

אם החרש תחרישו בעת הזאת, רווח והצלה יעמוד ליהודים ממקום אחר!