בכוחנו לעצור את תוכנית הגירוש

במסגרת כל הפעילויות הנעשות במטרה למנוע את מימוש תוכנית הגירוש של ראש הממשלה, אריאל שרון, ברצוננו לדווח לכם על מבצע חדש שהחל בשבועות האחרונים,

נדיה מטר , כ"ג בכסלו תשס"ה

נדיה מטר ויהודית קצובר
נדיה מטר ויהודית קצובר
חזקי ברוך
במסגרת כל הפעילויות הנעשות במטרה למנוע את מימוש תוכנית הגירוש של ראש הממשלה, אריאל שרון, ברצוננו לדווח לכם על מבצע חדש שהחל בשבועות האחרונים, ובמסגרתו אנו מחתימים מילואימניקים וחיילים בסדיר על עצומה האומרת :" לא אתן יד, בעקיפין או במישרין, לגירוש יהודים מארץ ישראל". הענות הציבור חיובית ביותר. אנו קוראים לכם להצטרף למבצע חשוב זה.

רקע והסבר:

עד ההצבעה בכנסת, זירת המאבק העיקרית הייתה הזירה הפרלמנטארית. מועצת יש"ע ומטה גוש קטיף אירגנו הפגנות גדולות, מרשימות ומוצלחות, כגון: משאל מתפקדי הליכוד, השרשרת האנושית, הפגנות 100 הערים ועוד. מטרת אותן הפגנות הייתה להזכיר לפוליטיקאים את מה שכבר נאמר בבחירות: רוב עם ישראל מתנגד לנסיגה חד-צדדית מרצועת עזה והשומרון, רוב עם ישראל מתנגד לעקירת ישובים וגירוש יהודים מארץ ישראל, רוב עם ישראל מתנגד למסירת חלקי מולדת לאויב הערבי באופן חד-צדדי.

לצערנו, חלק מחברי הכנסת של הליכוד בגדו במצע הליכוד ובבוחריהם, ועל מנת לשמור על הוולוו ועל הכסא, תקעו סכין בגב המחנה הלאומי והצביעו בעד תוכנית הנגע של שרון, (נגע=נסיגה, גירוש, עקירה). היום אנחנו במצב בו הכנסת הצביעה בעד תוכנית שרון וחוק "פינוי-פיצוי" הנפשע עבר בקריאה ראשונה.

השאלה הנדרשת היא: מה עושים עכשיו? האם המאבק אבוד? התשובה היא "לא ולא!" יש מה לעשות! בכוחנו ובע"ה לעצור את תוכנית שרון. אך מעכשיו, עלינו לשנות כיוון ולהוסיף פן נוסף למאבק. למרות שעלינו כמובן להמשיך ולנסות לשכנע את הפוליטיקאים להפיל את הממשלה, המאבק בזירה הפרלמנטארית הפך למאבק צדדי. הרי , אפילו אם ממשלת שרון בע"ה תיפול, ראש הממשלה שיבוא אחריו ימשיך לנסות ולדחוף תוכניות הדומות מאד לתוכנית שרון.

לכן עלינו, כבר עכשיו, להעביר פעם אחת ולתמיד את המסר הברור שכל תוכנית מדינית הכוללת חיסול ישובים וגירוש יהודים מאדמתם מהווה פשע נגד העם היהודי בארצו ולכן אין היא מתקבלת על הדעת. לא היום, ולא בעתיד. נקודה.

היום, שם המשחק הוא "הרתעה". עלינו להראות לעולם שלמרות ששרון רוצה לעקור ולגרש אותנו, הוא פשוט לא יוכל לממש את זדונו. המבצע החדש עליו אנו רוצים לתת לכם פרטים, הוא מבצע בו שותפים עוד תנועות חוץ-פרלמנטריות.

שם המבצע "חומת מגן". התחיל אותו נעם לבנת, אחיו של שרת החינוך לימור לבנת, תושב אלון מורה. הרעיון הוא לבנות חומת מגן (סמלית ואמיתית) סביב המיועדים ל"פינוי", כך שכוחות המפנים לעולם לא יוכלו להתקרב אליהם. המטרה שלנו היא, כאמור, לגרום לכך שפקודת הגירוש בכלל לא תינתן. אך, אם חלילה היא כן תינתן, וכבר היו דברים מעולם, אזי חשוב לוודא שיהיו כל כך הרבה חיילים ושוטרים שיסרבו לציית לפקודה, ובנוסף, שיהיו עשרות אלפי תומכים שיגנו בגופם על הישובים המיועדים לחיסול והריסה, שפשוט, פיזית, לא יוכלו לממש את תוכנית העקירה והגירוש.

בשבועות הקרובים תתמקד פעילות "נשים בירוק" (בשיתוף עם ארגונים אחרים כגון "שנית גמלא לא תיפול" ו"מטה חומת מגן") בפנייה לחיילי מילואים וסדיר להישמע למצפון שלהם ולא לתת יד לפשע של גירוש יהודים מארץ ישראל. נעם לבנת וחבריו כבר הצליחו לגייס כ-3000 חתימות. ד"ר דוד מטר, בעל של הח"מ, רופא במילואים בלשכת גיוס ירושלים, אפילו הרחיק לכת והחזיר את פנקס המילואים שלו. עלינו לעבוד על מנת לאסוף לפחות 20,000 חתימות בשבועות הקרובים.

לאילו שעדיין אינם מרגישים בנוח עם הרעיון של "סרבנות", ברצוננו להזכיר שהפקודה לגרש יהודים מארץ ישראל היא פקודה בלתי חוקית בעליל. ולכן אין לקרוא לזה סרבנות, אלא "אי-ציות לפקודה בלתי חוקית בעליל". הרי בתוכנית מדובר על גירוש בכוח של יהודים, גרירת נשים, גברים וטף מבתיהם נגד רצונם, חורבן של עשרות ישובים יהודים עד היסוד, החרבת בתי כנסת, בתי ספר, מקוואות, חילול קברות על ידי הוצאת העצמות ועוד ועוד מעשים איומים ונוראים. עלינו לזכור ולהזכיר שתפקידו של צה"ל להלחם באויב הערבי- ולא להלחם באחים יהודים!

ולכן, חייל שיסרב לבצע את הזוועות המתוארות לעיל, דווקא הוא יהיה זה שישמור על כבודו של צה"ל וימנע מלחמת אחים. אסור לנו ליפול בפח של התשקורת השמאלנית העושה תעמולה למען תוכנית השמאל הקיצונית של שרון, ומפזרת את השקר כאילו שאלו המסרבים לציית לפקודת הגרוש, יגרמו למלחמת אחים ולקרע בצבא. דווקא ההיפך הוא הנכון! חיילים ושוטרים שיסרבו לתקוף יהודים ולהרוס ישובים, הם אלו שימנעו מלחמת אחים וישמרו על אחדות העם והצבא. ושלא יעזו להשוות אותנו לסרבנים משמאל. הרי סרבני השמאל מסרבים להלחם באויב הערבי ובכך הם מסכנים את בטחון אזרחי ישראל. סרבני המחנה הלאומי מסרבים להלחם באחים יהודים ובכך שומרים על אחדות העם והצבא.

מבצע "חומת מגן" חשוב ביותר. ראש הממשלה אינו מתרשם, לא מהפגנות "אהבה" ולא מעוד עיר אוהלים שקטה וממושמעת. שרון הוא בולדוזר, וכמו דיקטאטור אמיתי, רוצה לרמוס, לדרוס ולהרוס את כל מפעל ההתיישבות ביש"ע. בולדוזר לא עוצרים עם קמפיין של אהבה ופרחים. חובה להוסיף למאבק את גורם ההרתעה. את זה אנו לומדים מיעקב אבינו, עליו קראנו לאחרונה בשבת פרשת "וישלח". יעקב מתארגן לקראת המפגש עם אחיו עשיו. הוא יודע שעשיו רוצה בחיסולו. ולכן יעקב מארגן את המחנה שלו עם "תפילה, דורון ומלחמה".

תפילה אנו מתפללים כל יום. דורון נתנו מספיק (כמה חסה ועגבניות שרי מגוש קטיף כבר אפשר לחלק?!). הפגנות שקטות קיימנו. עכשיו הגיע הזמן להבין שראש הממשלה רוצה לחסל את מפעל חיינו ובכך יסכן את המשך קיומה של מדינת ישראל, ולכן יש להתכונן למלחמה.

ושלא יבינו אותנו לא נכון: כשאנו אומרים "מלחמה", אין אנו מדברים חלילה על אלימות. אנו בסך הכל מדברים על מרי אזרחי לא אלים, שחלק מרכזי ממנו הוא קריאה לכוחות הביטחון שלא לתת יד לפשע של גירוש יהודים מארץ ישראל. קריאה לכוחות הביטחון שלא למסור לאויב את ארצנו מולדתנו, נחלת אבותינו שניתנה לנו ע"י הקב"ה. אם נצליח להעביר לראש הממשלה מסר ברור, שפשוט אין לו צבא שיבצע את פקודת הגירוש והחורבן, אז בע"ה נצליח למנוע את מתן הפקודה, ובכך נציל את מדינת ישראל מאסון גרוע ונורא יותר מהסכמי אוסלו.

קחו עותקים של העצומה. פנו למשפחה, לחברים ולשכנים ומלאו לפחות דף אחד בחתימות. הצטרפו אלינו בימי ראשון בבוקר בתחנה המרכזית בירושלים כדי להשפיע על הציבור ולבקשו לחתום. ארגנו החתמות באזור מגוריכם. צרו קשר עם המשרד ונתן לכם את כל הפרטים.

"לא עליך המלאכה לגמור, ולא אתה בן חורין להבטל ממנה" (פרקי אבות).

בע"ה נעשה ונצליח.

תוכן העצומה: הצהרת חיילי מילואים [וסדיר]:

אנו החתומים מטה הננו אזרחים יהודים במדינת ישראל, המשרתים כחיילי מילואים בצה"ל. את שרותנו הצבאי אנו ממלאים בגאוה, מתוך ההכרה בחובתנו ובזכותנו להיות שותפים בהגנה על עם ישראל בארצו ובמלחמה באויב.

אנו רואים בתוכנית הפינויים, ההחרבה והגירוש, פשע ואסון לאומי. את פקודת העקירה המיועדת אסור יהיה לתת, היא תהיה בלתי חוקית בעליל, ואין להשתתף בה, במישרין או בעקיפין. אנו מצהירים בזאת כי לא ניתן את ידינו לביצועה.

על החתום: שם ומשפחה-כתובת-דרגה-מספר אישי-מספר טלפון/סלולרי.(מכתב זה נשלח בדואר לאלפי חברי נשים בירוק ברחבי הארץ. בנוסף הוא יחולק בימים הקרובים בכל תאי הדואר בישובים שונים ביש"ע. לקבלת העתק של העצומה בדואר אלקטרוני- נא שלחו בבקשה ל nmatar@netvision.net.il).