אבו מאזן והשלום

אבו מאזן, הוא כנראה יהיה המנהיג שייבחר בדמוקרטיה הערבית-פלשתינית. הוא ישב בצילו של ערפאת כ 40 שנה, השתתף בעשיית "מורשת ערפאת" והבטיח ללכת בדרכו.

פרופ' ג'רלד פרמן , כ"ה בכסלו תשס"ה

אבו מאזן, הוא כנראה יהיה המנהיג שייבחר בדמוקרטיה הערבית-פלשתינית. הוא ישב בצילו של ערפאת כ 40 שנה, השתתף בעשיית "מורשת ערפאת" והבטיח ללכת בדרכו. בנאום לעמו, הוא במיוחד, שם את הדגש שלא יוותר על ירושלים כבירת פלשתין, וכמו כן על שיבת הפליטים.

השמאל הישראלי והתקשורת לצידו, דיווחו על כך בשטחיות כאילו אימרותיו אינן חשובות, ופירשו אותן כתעמולת בחירות ולא כדברים מהותיים. בזאת מתבטאת מסורתם לזלזל בעובדות שעומדות בסתירה לקונצפציה של שלום בדרך, עידן חדש, שיש פרטנר אמיתי לשלום, במקום לשנות את הקונצפציה בהתאם למציאות.

כך התנהגו כלפי ערפאת כאשר חתם על אוסלו ובאותו שבוע הכריז לעמו שזאת הטקטיקה הנכונה ל"תכנית השלבים" כדי להגיע לשחרור פלשתין כולה.

ההבדל בין מאזן וערפאת הוא הלבוש. יהיה קל יותר למפנטזים, למעדיפים את הקונצפציה לעובדות, לקבל את ה"עידן החדש", לזלזל באנשים שעבורם העובדות קובעות ולקבל ברצון דרישות ה"קוורטט" (ששרון הכשיר כשופטי הסכסוך) המגויסים להחזיר את ישראל לגבולות 48.

אבו מאזן, שמכיר את כוחו בישראל ומוכר כמשיח השלום, ידרוש מחוות, נסיגות או וויתורים ויקבל. ארגוני הטרור עלולים לעזור לו ב "הודנא" שבה יקבלו שבויים בחזרה (בסתר או לאור יום כאילו המשוחררים הם מהדרג הלא כל כך מסוכן לחיי אזרחי ישראל), וישתמשו בזמן כדי להתארגן, להתחמש מחדש. הישגי צה"ל עד מות ערפאת למעשה, יבוטלו.

אבו מאזן יחתום, ידרוש מאיתנו אכיפת מפת הדרכים שהיא נסיגה לגבולות 48, חלוקת ירושלים ללא פשרות והטרור ימשך לפחות לסירוגין.

מורשת ערפאת-מאזן, שיטת השקר והטרור, תביא מדינה פלשתינית רבת אוכלוסיה מערבה מהירדן ובה יתחזקו להמשיך המאבק לסוף הדרך בין 10 ל 20 ק"מ מהרי יהודה המערביים עד הים.

התסריט הוא מציאותי. עם מחולק, שחלקו מוכן בהתלהבות יתירה לגרש חלק אחר ממנו, שאין לו חזון משותף, שחיי היום יום הם העיקר לרוב ושנטש את רוב מורשתו עבור מורשת רומא-אמריקה, אינו מסוגל לעמוד חזק לפני אויב מלוכד בדרכו ומוכן להקריב דורות למען הניצחון. קל וחומר כאשר שיטת השקר לאלו שאינם מוסלמים "מושרשת" בתרבותו (התנהגות מוחמד בהסכם עם אויביו).

וכמו ששומעים מערבים לאומניים ביפו בימים אלו: "גרשנו את נושאי הצלב, הבריטים, ונגרש גם את היהודים".

הדרך הישרה למניעת תסריט זה היא הפלת שרון מהשלטון.