לגיבורי גוש קטיף

תראו, לכתוב לכם מילות עידוד כמו תהיו חזקים, תחזיקו מעמד וכו', זה מגוחך. זה אולי לגיטימי עבור מישהו שנמצא אתכם באש הצולבת מבית ומחוץ. אבל איזו זכות יש לי, מחוץ לטווח האש, להתיימר, בכלל, לעודד אתכם?

משה פייגלין , ט"ו בטבת תשס"ה

ח"כ משה פייגלין
ח"כ משה פייגלין
צילום: פלאש 90
תראו, לכתוב לכם מילות עידוד כמו תהיו חזקים, תחזיקו מעמד וכו', זה מגוחך. זה אולי לגיטימי עבור מישהו שנמצא אתכם באש הצולבת מבית ומחוץ. אבל איזו זכות יש לי, מחוץ לטווח האש, להתיימר, בכלל, לעודד אתכם?

אז, אני לא אתיימר לחזק אתכם, אלא, רק אנסה להביא לידיעתכם כמה עובדות שמעיקות על הרעים. ייתכן שדווקא מחוץ לטווח האש ניתן לראותן, ביתר בהירות.

עובדה ראשונה

כדי לגרש אתכם, יש צורך בסדרי כוחות עצומים. לא ניתן, להחזיק כוחות, כאלה, בשטח לאורך זמן.

עובדה שנייה

כדי לגרש אתכם, יש צורך בתאום פיקוד, ושליטה בקנה מידה עצום. זה מאוד קשה מול מציאות משתנה, והיא תשתנה.

עובדה שלישית

כדי לגרש אתכם, יש צורך בתמיכה עממית רחבה. לבגין הייתה כזו, לרבין ולשרון לא. ואכן מאז בגין לא פונה אף יישוב. אפילו מאחז לא. הפוליטיקאים איתם, העם ביסודו, איתנו.

עובדה רביעית

כדי לגרש אתכם, יש צורך בבסיס פוליטי איתן. בזכות נתניהו, הרופס, כבש אמנם שרון את הליכוד בחזרה. אך כפי שהראה המשאל בליכוד, בשורשה, מתנגדת מפלגתו לתוכנית. אי אפשר, לשקר ולגנוב את כולם כל הזמן. עם ההסתבכות הראשונה, ימצא עצמו שרון, שוב, בודד במפלגתו. והוא יסתבך.

עובדה חמישית

כדי לגרש אתכם, יש צורך בזירה בין לאומית שקטה.

עובדה שישית

כדי לגרש אתכם, יש צורך בתקופת שקט מול הרצחנות הערבית. התנתקות, כמובן, מעודדת את הרצח, לא בולמת אותו.

עובדה שביעית

כדי לגרש אתכם, צריך לצלוח את ההתנגדות העממית הרחבה, של הציבור העצום התומך בכם.

עובדה שמינית

כדי לגרש אתכם, צריך להתמודד עם סרבנות בהיקפי ענק בתוך הצבא, ואולי גם המשטרה, כמו גם רמות שונות של אי שיתוף פעולה. (נתפס לי הגב – המפקד...).

עובדה תשיעית

כדי לגרש אתכם, יהיה צורך להתמודד עם חסימות צירים ספונטניות, בכל רחבי הארץ, אשר ישתקו את המדינה. ספק, אם הכוחות הנדרשים יוכלו, בכלל, להגיע אליכם.

עובדה עשירית

כדי לגרש אתכם, יהיה צורך להתמודד –אתכם.

מול הרעים, ניצבים אתם, הצדיקים הגיבורים. ועד כמה שזה אולי נשמע מוזר, לכם הרבה יותר קל מאשר להם. עד כמה שזה נשמע אולי מוזר, אתם הרבה יותר חזקים, הרבה יותר גדולים ורבים, לא רק ברוח, אלא גם בחומר. כפי שראינו ביום העצמאות ובשרשרת האנושית,יש לכם עתודות ענק בציבור ובכל רחבי הארץ. והעתודות הללו יעשו הכל בשבילכם, כל עוד תהיו שם.

כל מה שאתם צריכים לעשות, זה, פשוט להחזיק מעמד. לשלוח את יונתן בשיא לכל הרוחות, ולהחזיק מעמד. כי האמת היא שאת כל העובדות האלה, הרעים יודעים הרבה יותר טוב ממני, ובטח יש עוד כמה וכמה עובדות שגם אני איני יודע עליהן. קשה להם, לרעים. קשה להם מאוד. רחמנות ממש...

ולכן, תוכניתם בנויה, על כך, שאתם תעשו להם את העבודה. כלומר שתינטשו, שתלכו לבד. בשיא ועומרי אפילו התבטאו כך בפירוש. "לא יהיה פינוי בכוח, הם אנשים רציונאליים, הם ילכו לבד".

זה בדיוק, מה שקרה בימית. בהתחלה היה חוסן. אבל אז בא אחד ממנהיגי המאבק המרכזיים (בחור בשם איציק רגב, היום הוא אחד מאנשי שרון במרכז הליכוד, שנורא מודאג מן ההשתלטות שלנו, על המפלגה...) לקח פיצויים והלך. אחריו הלכו כולם, ובזה בעצם נחרץ גורלה של ימית. על זה הם בונים.

אגב, אם תלכו, גם פיצויים לא ממש תקבלו. 20 שנות דה לגיטימציה שחלפו מאז, הפכו אותנו לתת אזרחים. מדוע אתם חושבים שמי שאפשר להפקיר יום יום את חייו, צריך לפצות, כשגוזלים את רכושו?

אבל, אם תחזיקו מעמד ולא תישברו, תרוויחו את כל העולמות.

כי אתם תנצחו ותצילו את כבודכם. תנצחו ותצילו את רכושכם. תנצחו ותצילו את המדינה. תנצחו ותצילו את חיי כולנו. תנצחו ותראו שנצח ישראל לא ישקר. הטובים ינצחו ויקדשו שם שמים.

בעצם, אתם מנצחים כל הזמן.

באהבה ובהערצה.