לפרק את קואליציית הרשע

הממשלה החדשה של שרון היא אחת הבדיחות הרעות שנוצרו במדינת ישראל, בשנים האחרונות. את הקואליציה החדשה ניתן להגדיר בביטוי הפופולרי אותו טבע נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, קואליציית הרשע.

תגיות: גוש קטיף
יוני גולדבלט-לבב , ח' בשבט תשס"ה

הממשלה החדשה של שרון היא אחת הבדיחות הרעות שנוצרו במדינת ישראל, בשנים האחרונות. את הקואליציה החדשה ניתן להגדיר בביטוי הפופולרי אותו טבע נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, קואליציית הרשע. זו ממשלה רעה שמחוברת בדבק של שנאה משותפת להתיישבות היהודית בגוש קטיף. רק השנאה מצליחה לאחד מצד אחד את השמאלנים בליכוד, מצד שני את מפלגת העבודה, מצד שלישי את "יהדות התורה", ומאחור ברקע נמצאות מר"צ, שינוי וחד"ש שמבטיחות רשת ביטחון ליצור הכלאיים שהרכיב שרון.

הממשלה היא פרי הביאושים של ריצה אחוזת אמוק אל עבר ההתנתקות, ומזכירה במידה רבה את ממשלתו של יצחק רבין ז"ל. גם בזמנו של רבין האשליה של השלום שסיפקו הסכמי אוסלו בצירוף השוחד שנתן ראש הממשלה הצליחו להעביר את אסון אוסלו בכנסת. אוסלו עבר, בעיקר, בגלל תמיכת ש"ס שזכתה בתקופה ההיא לתקציבים שמנים, במיוחד, למוסדותיה, והיום זו "אגודת ישראל" שמחליפה אותה עם השוחד שמשלם להם שרון.

כולנו זוכרים את גונן שגב ואלכס גולדפרב, אותם שני פליטי מפלגת "צומת" שקיבלו מיצחק רבין משרת שר וסגן שר בתמורה לתמיכתם בהסכמי אוסלו. היום אלה הם: גילה גמליאל, רוחמה אברהם ואברהם הירשזון שהממתקים ששרון זורק אליהם מהממשלה מצליחים לגרום להם להיות המעריצים הגדולים ביותר שלו.

אלא, שלא כאן מסתיימים קווי הדמיון בין ממשלת שרון לממשלת רבין. רבין בזמנו לא הלך לשאול את העם בנוגע להסכמים עם הטרוריסט ערפאת. סביר להניח שאם רבין היה פונה אל העם ב 93' היו נחסכים חייהם של אלפי יהודים כשהעם היה זורק את ההסכם עם רב המרצחים מכל המדרגות. והיום, אפילו שמשאל המתפקדים בליכוד הוכיח, מעל לכל ספק, שציבור מצביעי הליכוד מתנגד להתנתקות, שרון מצפצף על הבוחרים שלו.

כל זאת ועוד, ביטויי הזלזול של רבין במתיישבים כגון "פרופלורים", ו"הם לא מזיזים לי" רק העמיקו את השסע בתוך החברה הישראלית. התנהגות מופקרת זו חוזרת על עצמה היום כשאהוד אולמרט קורא לחיילים ל"קצוץ ידי מתנחלים", ולהקים מחנות מעצר למי שימלא את זכותו הדמוקרטית (וחובתו האזרחית) להתנגד לטרנספר.

הקואליציה הרעה שהביאה את אוסלו חוזרת שנית, אותה גברת בשינוי אדרת. המטרה של הרס ההתיישבות היהודית מקדשת את כל האמצעים, אפילו, במחיר של קרע בעם, השתלחות חסרת רסן במתיישבים ומתן שוחד ל"יהדות התורה".

לכן, הממשלה הרעה הזו חייבת להתפרק במהרה. בראש ובראשונה בשביל להעביר את קבלת ההחלטה על ההתנתקות לעם באופן מיידי על ידי ביצוע משאל עם או בחירות.

שנית, כדי שלתנועת הליכוד תהיה אפשרות להחליף את שרון שהוליך את כולנו שולל, וגנב את קולותינו בקלפי. ושלישית, כדי לפרק את ציר הרשע וקואליציית השנאה של המפלגות שחרטו על דיגלן רק את המלחמה במתיישבים היהודיים בגוש קטיף.