ממשלת שיתוק לאומי

תחילה מספר מילים על ידיד ,על רחבעם זאבי הי"ד , לפני שבוע נרצח, וגל אהדה לאיש ולדרכו הציף את הארץ , גלי אהדה התבטאו באלפים שעברו לבנו ארונו , בעשרות אלפים שליוו אותו בדרכו האחרונה להר הרצל . מאמרים רבים שנכתבו ברוח אוהדת ועוד.

אך עבר שבוע, והגל מתנפץ מול חומת טמטום ושנאה של מחנה השמאל הקיצוני . רון חולדאי ראש עיריית תל אביב – יפו , הציע להנציח את זכר השר רחבעם זאבי הי"ד במוזיאון ארץ ישראל. והנה מתפרסם שרוב חברי המועצה מתנגדים .

אורח באתר , ו' בחשון תשס"ב

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7
תחילה מספר מילים על ידיד ,על רחבעם זאבי הי"ד , לפני שבוע נרצח, וגל אהדה לאיש ולדרכו הציף את הארץ , גלי אהדה התבטאו באלפים שעברו לבנו ארונו , בעשרות אלפים שליוו אותו בדרכו האחרונה להר הרצל . מאמרים רבים שנכתבו ברוח אוהדת ועוד.

אך עבר שבוע, והגל מתנפץ מול חומת טמטום ושנאה של מחנה השמאל הקיצוני . רון חולדאי ראש עיריית תל אביב – יפו , הציע להנציח את זכר השר רחבעם זאבי הי"ד במוזיאון ארץ ישראל. והנה מתפרסם שרוב חברי המועצה מתנגדים , בסקר שנעשה על ידי ידיעות אחרונות בקרב 31 מחברי המועצה מתברר שיש רוב נגד ההנצחה ( או שמא דחק העיתון לשינוי ההחלטה ?).
מוביל את ההתנגדות נציג השמאל הקיצוני מרדכי וירשובסקי שאמר: "אסור לעירייה להנציח את זכרו של גזען באמצעות מוסד ציבורי כלשהו " והבוקר מכנה עיתונאי בכיר בידיעות אחרונות , נחום ברנע , את רחבעם זאבי הי"ד ,"גזען " . חרפה כזו עוד לא נראתה .

אנחנו מתאבלים עליו על האיש שכל חייו היו קודש ,כדי שגמלא לא תיפול שנית .

בפברואר השנה בחרו אזרחי מדינת ישראל בראש ממשלה חדש, אריאל שרון. הם בחרו גם בדרך חדשה , כאשר בחרו באריאל שרון . הם בחרו בדרך שתציל את מדינת ישראל מאסון אוסלו . לרוע המזל בתרגיל משולב של אהוד ברק ובהסכמה שבשתיקה של אריאל שרון לא נבחרה כנסת חדשה .
כך קיבלנו ראש ממשלה נבחר המחנה הלאומי , אבל נשארנו עם אותם חברי כנסת שנבחרו בבחירות בהן זכה אהוד ברק ומפלגתו בבחירות.

מיותר לציין שאילו היו בחירות לכנסת הייתה מפלגת העבודה מאבדת מכוחה בצורה משמעותית, מפלגת המרכז המוזרה הייתה נעלמת לחלוטין ומפלגות שמאל אחרות היו ללא ספק נוחלות אף הן מפלה ניצחת.

כל זה לצערי לא קרה , הציבור אמנם בחר ברוב סוחף את אריאל שרון בתקווה שיציל את המדינה מאסון אוסלו , שינצח במלחמה את הערבים המרצחים שבנו לעצמם מאחז בלב ארצנו .
אולם כל זה לא קרה עדיין , וכמה סיבות לכך : ראשית ,אריאל שרון יצא לעם עם סיסמת הפלא " אחדות לאומית" וליהודים " אחדות " היא מילה אשר מיד גורמת לכולם תקווה לעתיד טוב יותר . כולם שוכחים את המשמעות האמיתית של המילה כשהיא מתחברת לעניין הפוליטי. כולם שוכחים את ממשלות האחדות הקודמות שבעצם היו ממשלות שיתוק לאומי כמו הממשלה הנוכחית .
אריאל שרון כונן ממשלה עם שרים שהוא היה אמור לדעת מראש שיחשקו אותו וישתקו אותו בכל מהלך לאומי שינסה לעשות . האם לא ידע זאת או שמא גרוע מכך ידע ובכל זאת בחר בדרך זו.
הוא הושיב לידו בעמדות מפתח שרי שמאל שהציבור לא רצה בהם , כאשר העם בעט באהוד ברק הוא גם דחה בשאט נפש את שמעון פרס ופואד בן אליעזר ואת דליה איציק ואת סנה . העם לא יכול היה להביע זאת בבחירות כי נמנע ממנו ללכת לבחירות כלליות , אבל הניצחון הסוחף של אריאל שרון הבהיר מעל לכל שהעם היהודי בארץ ישראל מאס בכל מה שנגוע בקללת אוסלו.

אולם לא כך פעל שרון , בהושיבו ליד שולחן הממשלה בתפקידים הבכירים את אותם שרים ששרתו בממשלת אהוד ברק , גזר על עצמו ביודעין את השיתוק.

גזר על עצמו ביודעין את המשך הצעידה בנתיב המוות של אוסלו. גזר עלינו להמשיך ולסבול את שיגיונות והזיות ממציא " המזרח התיכון החדש " את דרכו של פושע אוסלו שמעון פרס. והרי אנחנו לא בחרנו בהם.

והמארה הזו דבקה בשרים ממפלגת הליכוד , לא שתליתי תקוות מרובות בציפי לבני ופחות מכך בשר שטרית . אלא שהם מצטרפים למקהלת התנים למקהלה שמונעת מצה"ל לנצח במלחמה עקובה מדם ומונעת חיסול רב המחבלים ערפאת וחבר המרצחים שעימו.

שר המשפטים , מאיר שטרית , חוזר על קריאתו להגיב על רצח רחבעם זאבי הי"ד כמו על אחרים שנרצחו " בשכל ולא לפי הבטן " דברי איוולת מפייסות שמבטיחות לערפאת וחבר מרעיו חיים ארוכים. הוא וחבריו בממשלה , מהשמאל , אומרים נעניש את הרוצחים ואת שולחיהם , אני לא בטוח שכוונתם אפילו לחסל , אבל את הדרג המדיני כביכול ,לא! הוא יקר להם .

ובכך בעצם אומרים לעם שעלינו לקבל את דין הטרור , כי אין לנו אלטרנטיבה כדבריהם . כמה קטני אמונה שרים אלה , כמה רחוקים הם מכאב עמם.

התקשורת מסייעת להם , מלחמת ארה"ב באפגניסטן היא מלחמה צודקת , מלחמתנו לא כל כך . אוסמה בין לאדן הוא רוצח שדמו בראשו , לכן העובדה שהאמריקאים זעקו לנקמה שבאה " מהבטן" זה לגיטימי . אבל ערפאת הוא משהו אחר , הוא עדיין פרטנר , כי פרס מאמין שהוא עוד יחזור בתשובה , יבין את טעויותיו "על פי פרס" , ויעשה איתנו שלום. לכן קריאת הנקמה שלנו על שפך הדם , על חרפת רצח שר בישראל היא קריאת נקם לא לגיטימית.

כאשר ראש הממשלה ,אריאל שרון, מבטיח שלא ימוטט את ערפאת , יודע האויב שפעולת צה"ל לא תהייה החלטית , אלא שיותר נועדה להרגעת הרוחות בקרב היהודים המוכים , כבר ציטטתי לא פעם את האמירה " מעולם לא ניצח במלחמה מצביא שמצפונו ייסר אותו או מצביא שביקש שלא להכות את אויבו יותר מדי", (בריגדיר שאלפורד בידואל , לוחמה מודרנית .).

כך נוצר הסחף שבו אנחנו נכנעים לכל גחמה של מעצמה זרה שמגובה תמיד על ידי שרי ממשלת ישראל מהשמאל הקיצוני שאיש לא רצה בהם.

גרוע מכל הוא הסחף של ראש ממשלתנו שמוכן לטעת ולייסד מדינת מחבלים לצידנו , ללא מנדט מהעם וללא מנדט ממפלגתו.

ימים אלה הם ימי מבחן וחסד אחרונים לשלטון אריאל שרון , עליו להיפטר משותפות משתקת עם השמאל הקיצוני ומשותפו שמעון פרס. עליו לחזור בו מהכרזתו על תמיכה במדינה פלסטינית וחשוב לא פחות עליו לנקום את דמו של חברו לממשלה , רחבעם זאבי הי"ד , כפי שאמר בהספק בנו , כפי זאבי היה נוקם את נקמת אריק .

אם לא יעמוד אריאל במבחן , יש להביא להדחתו ולבחירות חדשות אשר יביאו לעם הזה אני מקווה כנסת אחרת ,ממשלה אחרת וראש ממשלה אחר.
===================
אל"מ (מיל.) משה לשם הוא יו"ר עמותת "שנית גמלא לא תיפול".