"טובי המוחות", טמטום או רשעות

קולו הדרמטי של הקריין הודיעה: "בימים אלו לאחר חודש של חקירה מאומצת שוחררה קבוצה של צעירים שנחשדו בכוונה להשיג טיל לאו ולפוצץ בעזרתו את הר הבית".

ד"ר אריה בכרך , י' באייר תשס"ה

דעות לבן ריק
לבן ריק
באדיבות המשפחה
בימים האחרונים קלטה אוזני ידיעה שהביאה אותי במבוכה, משהו בין דאגה לחרדה.

קולו הדרמטי של הקריין הודיעה: "בימים אלו לאחר חודש של חקירה מאומצת שוחררה קבוצה של צעירים שנחשדו בכוונה להשיג טיל לאו ולפוצץ בעזרתו את הר הבית".

היה משהו בידיעה זו, משהו והסוג של "עתה כבר מותר לגלות... אחד המבצעים היותר הרואיים של השב"כ והמשטרה..." עירנותם וכישוריהם של "טובי המוחות" מנעו את פרוץ מלחמת העולם השלישית, מלחמה חובקת עולם על העולם המוסלמי והיהודים. כל הכבוד לשב"כ ולמשטרה.

חודש שלם היו "פושעים" אלו נתונים במעצר שבמהלכו ודאי נחקרו שעות רבות ע"י "טובי המוחות" של חוקרי השב"כ והמשטרה. בסיום החקירה המאומצת הגיעו אלו למסקנה שאין ממש בחשדות, אין התארגנות מחתרתית, ואין ולא הייתה שום כוונה לרכוש טיל לאו. אגב, טיל כזה, בראשית שנות השיבעים נורה ע"י דוד בן שימול על אוטובוס ערבי וגרם לפציעתו של ערבי אחד. טיל כזה אמור היה לפוצץ את הר הבית?! נו באמת!!

דומני שאדם בעל אנטלגנציה ממוצעת היה מגיע לאחר כעשר דקות למסקנה המדהימה שהכל הבל ורעות רוח. ל"טובי המוחות" לקח עשרות רבות של שעות חקירה. עובדה זו צריכה להדאיג כל אזרח, בידי "מוחות" אלו מופקד או ליתר דיוק מופקר בטחוננו. כנראה שטובי המוחות פשוט מטומטמים...

לחלופין, יכול להיות שהכל היה עלילה. הנחה זו אינה סבירה שהרי ראשי השב"כ הודיעו שהם למדו את הלקח ממעורבותם הפעילה ברצח ראש הממשלה, יצחק רבין ז"ל. ולא יפעילו שנית מסיתים. והרי ידוע שאמת ואמינות הם הנרות לאורם פועל השב"כ, לכן הנחה העלילה פשוט אינה סבירה.

אבל, אם בכל זאת, ולמרות הכל הייתה הפעלת "שמפניה" חדש, הרי שאנו נתונים בידי ארגון טרור אנטי יהודי שמטרתו למגר כל פעילות מחאה דמוקרטית, דבר שחייב גם הוא לגרום לדאגה. לסיכום, בעייתינו היא האם לפנינו גילוי של טמטום, רשעות, או רשעות מטומטמת.

בהקשר דומה, פורסמה באותה העת ידיעה לפיה היו חשדות נגד איזה דקן מחיפה שהיה בדעתו לרכוש טיסן או מזל"ט על מנת להפציץ את הר הבית מהאוויר התגלו כאינן נכונות. איזה מזל? הא!!! כל הכבוד ל"טובי המוחות".

ובנימה אישית, בזמנו, הושבה מרגלית הר שפי בבית הסוהר מפני שלא התריעה בעוד מועד על הכוונה לרצוח את ראש הממשלה דאז, יצחק רבין. דבר ש"טובי המוחות" לא היו יכולים לגלות בעצמם.

עתה, יש בידי ידיעה בעלת ערך דומה וברצוני לפרסמה, ראשית כדי שלא אשב בכלא, ושנית, כמובן, על מנת להציל את העולם ממלחמה כוללת.

נודע לי כי באחד מבתי החולים בירושלים, במחלקה הפסיכוגריאטרית, התארגנו כחמישה עד עשרה חולים במטרה לחפור מנהרה מחצר בית החולים עד מתחת להר הבית על מנת לפוצצו. חולים אלו רוצים לנצל את התנועות הפרקנסוניות שלהם בכדי לעצור את ההתנתקות. לפי הידיעות שבידי צברו חולים אלו כ-27 ק"ג חומוס, אותו גנבו ממטבח בית החולים. לפי ניסיונם האישי, כך לטענתם, חומוס יכול לשמש גם כחומר נפץ.

אז לידיעתכם "טובי המוחות" אנא פעלו במהירות ונחישות כדי למנוע שואה עולמית.

לבסוף כדי לסיים, בכל זאת, בנימה רצינית ומעודדת. אם המשטרה והשב"כ נגררו למעשים כה אווילים, סימן שאנו בדרך הנכונה ובעזרת ה', נעשה ונצליח.