רווח והצלה יעמוד ליהודים מגוש קטיף!

לפני שבוע, בערב יום העצמאות, משפחתנו עברה מאפרת לגוש קטיף. בעזרת מנהלת קל"ע (קליטה לחבל עזה) שיפצנו בחודשים האחרונים, קראוון בחצר של אריק ודתיה יצחקי אשר בכפר ים.

נדיה מטר , י"א באייר תשס"ה

נדיה מטר ויהודית קצובר
נדיה מטר ויהודית קצובר
חזקי ברוך
לפני שבוע, בערב יום העצמאות, משפחתנו עברה מאפרת לגוש קטיף. בעזרת מנהלת קל"ע (קליטה לחבל עזה) שיפצנו בחודשים האחרונים, קראוון בחצר של אריק ודתיה יצחקי אשר בכפר ים, ויחד עם עוד משפחה מתקוע, השייכת גם כן להנהלת "נשים בירוק", העברנו את המגורים מהרי יהודה לחוף הים הכי מקסים במדינה: חוף גוש קטיף.

אין בפי מספיק מילים כדי לתאר את יופיו של המקום. הים הכחול, החול הנקי, הדיונות ועצי הדקלים הופכים את המקום לגן עדן עלי אדמות. את השבוע הראשון שלנו בגוש קטיף אני מסיימת בתחושה אופטימית ביותר שבעזרת ה' נצליח לסכל את תוכנית החורבן של שרון.

את הילדים שלנו רשמנו לבית ספר "נאות קטיף" בנווה דקלים וכל בוקר הם עולים על ההסעה מכפר ים, ביחד עם ילדי שירת הים, עד לבית הספר. התינוקת שלנו, נאווה אלישבע (אלישבע = אין לנו יהודה ושומרון בלי עזה), מבלה את הבקרים במעון בגני טל. קבלת הפנים בבית הספר ובמעון הייתה חמה במיוחד. המנהל והמורות עושים מעל ומעבר כדי שהילדים שלנו ירגישו בבית, ישלימו את הציוד ואת הלימודים וילדי גוש קטיף אימצו בחום את הילדים במעגל החברים שלהם.

הבית ספר עצמו מרשים ביותר. קומפלקס מבנים מטופחים ומסודרים, ומסביב דשא מרהיב, פרחים צבעוניים ועצים רבים הנותנים לילדים צל בהפסקה. אם לילדיי הקטנים היו קצת חששות מהמעבר לבית ספר חדש, אזי הקטיפארי ליד בית הספר מחק להם אותם . הקטיפארי הוא גן חיות מרשים ביותר, הנמצא ליד בית הספר, אליו הולכים בהפסקות הילדים שאוהבים חיות ומטפלים בחיות.

גמלים, עכברים, כבשים, המסטרים, תוכים הם רק רשימה קצרה של החיות והבהמות במקום. הבן בכיתה ו', שרוף על כדורסל, הצטרף ל"אליצור" גוש קטיף, ומתכוון לבלות שעות על מגרש הכדורסל במתנ"ס המרשים של נווה דקלים- מתנ"ס המציע אין ספור פעילויות לתושבים מכל הגילים, ילדים ומבוגרים כאחד.

אנחנו חלק מעשרות משפחות שעשו כמונו, ובאו מרחבי הארץ לגור בגוש קטיף. באנו לחזק אך האמת היא שאנחנו אלו המקבלים את החיזוק. פגישה קצרה עם תושבי גוש קטיף מוכיחה עד כמה התושבים במקום הם גיבורים, חדורי אמונה ,שאף כוח בעולם לא יוכל להזיז אותם משם.

והנה כמה דוגמאות: מי שמבקר בחממות של שלמה בגני טל רואה 30 דונם של פרחי גרניום מרהיבים בצבעים שונים. חלק ניכר מהפרחים הם לייצוא. האירופים מעדיפים את הפרחים מגוש קטיף שהרי הם צומחים בתנאים הכי מתאימים לגידול פרחים, עם מיזוג מצוין של חום ואוויר מהים, דבר שמאד קשה למצוא במקום אחר בישראל בפרט או בעולם בכלל.

השבוע שלמה מכין את החממות לשנה הבאה ומכריז שאף אחד לא יוציא אותו מביתו. הוא מזמין את האורחים לבוא ולקטוף גם בשנה הבאה את הגרניום שלו. כך גם עושה אניטה המגדלת סלרי ומבלה את שאר זמנה, כמו שלמה ושאר החקלאים, בהסברה לאורחים, המקבלים מסרים מרוממים וברורים של אמונה בצדקת הדרך, אמונה בהקב"ה, נחישות ואהבה לעם ,לארץ ולתורה.

סך הכל, 5000 דונם של חממות המגדלות אין ספור צמחים ,ירקות ופרחים הנמצאים על המדפים בכל חנות המכבדת את עצמה בארץ ובעולם. כל מי שמבקר בחממות ושומע את החקלאים, מקבל חיזוק וחיסון נגד מסע השקרים וציד המכשפות בתשקורת הממלכתית.

בנווה דקלים סיפור דומה. בכניסה לישוב קבלת פנים מרהיבה של צמחים ופרחים ודשא ירוק ויפה. המסר ברור: זה לא ישוב שהולכים לעקור ולהרוס. ממשיכים לטפח, לנטוע ,לנקות ולפתח. כל החנויות במרכז המסחרי מוכרות מכל טוב. בעל הפיצריה שיפץ בימים האחרונים את הקירות בעץ חדש ורענן. בחנות הבגדים מוכרים בגדי אופנה שלא היו מביישים אף חנות בתל אביב או בירושלים. המסעדות מציעות לסועדים תפריטים מגוונים של תבשילים טעימים. במסעדה אנו פוגשים הרבה חיילים ועיתונאים המקבלים, בנוסף לאוכל הטעים, שיעור באהבת המולדת ובנחישות התושבים להישאר כאן לנצח נצחים.

הלאה, לשירת הים וכפר ים הנמצאים ממש על החוף. נכנסים דרך השער ומיד שומעים את הפטישים ורואים את הבנייה. כן, שירת הים משפצת את המבנים הנטושים הנמצאים במקום, ובעזרת ה' בימים הקרובים יצטרפו לשש עשרה המשפחות הגרות בשירת הים עוד עשרות משפחות חדשות.

שירת הים הוקמה כתשובה הציונית לאחר הפיגוע נגד אוטובוס הילדים מכפר דרום. הערבים הורגים בנו במטרה לגרש אותנו מארץ ישראל? תשובתנו חד משמעית: מקימים ישוב.

היום, תוכנית "ההתנתקות" של אריאל שרון מהווה מעין מגה-פיגוע נגד קיום העם היהודי בארצו ,ולכן גם נגדה חייבים לתת תשובה ציונית-יהודית. שרון , כמו אש"ף והחמאס, רוצה לגרש יהודים מחלקים מארץ ישראל? תשובתנו חד משמעית: בונים וקולטים משפחות חדשות ומכריזים כבל עולם "ארץ ישראל שייכת לעם ישראל, על פי תורת ישראל" ולא ניתן לאף אחד, יהודי או ערבי, לגרש אותנו מכאן!

ככל שיגיעו יותר משפחות, כך נסכל יותר בקלות את הגירוש. מי שדוחפים את מבצע השיפוצים והקליטה לגוש קטיף הם הזוג הנפלא, ד"ר אריה ודתיה יצחקי, שהקימו לפני כחודשיים את מנהלת קל"ע (קליטה לעזה). הם הצליחו לשכנע חלק ניכר מהישובים בצורך לקליטה מהירה של עשרות משפחות נוספות לכל המבנים היכולים לשמש למגורים.

בנוסף מגייסת מנהלת קל"ע ריהוט יד שנייה ומוצרי חשמל וציוד חירום ליום פקודה, כגון: מזון ,שמיכות ואוהלים. הכל מאוחסן במחסן. את הריהוט, המזרונים , המקררים, מנהלת קל"ע מחלקת למשפחות החדשות. את ציוד החירום שומרים ליום פקודה.

אם וכאשר ראש הממשלה שרון ינסה לממש את תוכנית הזדון שלו ויסגור את הגוש, עשרות אלפי היהודים מרחבי הארץ שיחתכו את הגדר ויגיעו לגוש קטיף בהמוניהם כדי להגן בגופם על הגוש, יקבלו מזון ואוהלים מאותו מחסן. אך אריק ודתיה אינם חושבים שיום זה יבוא. לדעתם, הממשלה תבין שאין בכוחה לממש את תוכניתה. אם נרתיע אותה מספיק, הממשלה תתקפל ואיכשהו תבטל את הגזירה.

במקרה הזה, אריק ודתיה מבטיחים לחלק את האוכל הנאגר במחסן, למשפחות נזקקות לקראת ראש השנה. מי שמבלה רק כמה דקות בסביבתם של אריק ודתיה מתרשם, כמו בפגישה עם בעלי החממות, מהאמונה, מהנחישות, מהאהבה לעם ולארץ. אריה ודתיה מזמינים כבר היום את כל עם ישראל לסוכה הגדולה שתוקם, בעזרת ה', בחצר ביתם, בסוכות תשס"ו, הבא עלינו לטובה.

עוד לא דיברנו על הנוער הנפלא של גוש קטיף. אותם מאות צעירים המבלים לילות כימים במבצעים שונים כדי להגן על ביתם ביודעין שזהו מאבק לא רק על הבית שלהם, אלא על כל מדינת ישראל. "גוש קטיף הוא שכפ"ץ המדינה", סיסמה שכל ילד בגוש מכיר, וכל מי שמבקר כאן גם יודע שזה נכון.

ביום הזיכרון לחללי צה"ל, בטקס מרגש ביותר בגני טל, הדליקה נערה אחת מהישוב, משואה, ואמרה שזו משואה לכבוד ראש הממשלה שרון שבזכותו כל הישוב גני טל התמלא במשפחות חדשות, בזכותו הגיעו לביקור לגוש קטיף מאות אלפי יהודים שעד היום לא ידעו איפה זה גוש קטיף, ובזכותו הנוער נרתם למבצע של אהבה לעם ולמולדת.

נער אחר הדליק משואה לכבוד כל הורי ילדי גוש קטיף הממשיכים לחייך, ולגדל את ילדיהם באהבה ובשמחה, אינם מתייאשים ובאמונה נרתמים לכל המאבקים, הקשים והמתישים, נגד תוכניות החורבן של שרון. הנער הודה לכל ההורים בשם ילדי גוש קטיף על כך שנפלה להם הזכות לגדול בגוש קטיף, אמר עד כמה הילדים גאים בהוריהם והבטיח להמשיך בדרכם ולפתח את גוש קטיף למען הדורות הבאים.

זהו אותו נוער שבמקום לבלות כשאר בני גילם, מתמודד יום, יום עם פצמ"רים הנופלים על יישוביהם. הם אינם מבינים למה הממשלה כובלת את ידי צה"ל ונמנעת מלהגיב. גם הילדים שלי, שחוו כבר בימים הראשונים של בית הספר, את נפילת הפצ"מרים הראשונה שלהם, ממש ליד חצר בית הספר, התרשמו מצד אחד מגבורת הילדים אך התאכזבו קשות מהתקפלות הצבא.

הם שאלו: "אמא, איך זה שהצבא משקיע כל כך הרבה כוחות בסלילת כבישים לגירוש יהודים, אך לא עושה כלום נגד הערבים הרוצים להרוג אותנו"? עניתי שהצבא אינו מגיב כי הממשלה לא נותנת לצבא לפעול. רציתי להוסיף: "חמודי, בעצם מדובר בממשלה המממשת את מצע החמאס והג'יהאד. אלו ואלו רוצים לגרש אותנו. אלו ואלו חושבים שדם יהודים הפקר". אך התאפקתי. ידעתי שכשהוא יגדל הוא כבר יבין את זה לבד. אז בעזרת ה' כבר תהיה בישראל מהפיכה יהודית, ובראש המדינה תעמוד מנהיגות יהודית-ציונית אמיתית ואנשים כמו שרון ושאר חבורת פושעי אוסלו הסובבת אותו יהוו חלום בלהות מהעבר הרחוק, רשומים בספרי ההיסטוריה, ואות קלון על שמם.

אפשר לתת עוד הרבה דוגמאות על גבורתם ונחישותם של תושבי גוש קטיף. בתקשורת מבליטים את החלשים הבודדים ומקווים שבכך יכרסמו בשאר המשפחות. כמו במשחק של פוקר, הראשון שימצמץ,יפסיד. כל הפרשנים יודעי דבר מדווחים שהממשלה על סף קריסה ואו-טו-טו "תוכנית ההתנתקות" תשלח לפח הזבל.

הרי הממשלה יודעת כבר היום שעשרות אלפי חיילים לא יצייתו לפקודה הבלתי חוקית ובלתי מוסרית של הגירוש. ולאחר הצלחת "ניסוי הכלים" של "הבית הלאומי", ברור לממשלה שמה שראינו במבצע חסימת הכבישים, הוא כאין וכאפס לעומת מה שיקרה ביום פקודה. ולכן, כל העיניים נשואות אל תושבי גוש קטיף. אם הם חלילה יתקפלו ויחתמו בהמוניהם על תוכניות המהוות מעין מלכודות מוות כגון תוכנית ניצנים או כל תוכנית אחרת, אזי יהיה מאד קשה לסכל את תוכנית שרון.

אם לעומת זאת תושבי גוש קטיף ימשיכו בעמידתם האיתנה והנחושה ויכריזו כבל עולם: "לא יזיזו אותנו מכאן לעולם", אזי ניצחנו ותושבי גוש קטיף יירשמו בספרי ההיסטוריה כמי שהצילו לא רק את ההתיישבות ביש"ע, אלא את מדינת ישראל מחורבן והרס.

לאחר שבוע בגוש קטיף והיכרות ראשונה עם התושבים, אני מתרשמת שברוך השם, רוב ניכר מתושבי גוש קטיף חזקים ואיתנים ומבינים את גודל השעה והאחריות .

תושבי גוש קטיף היקרים, הגיבורים והאמיצים. המשיכו להיות חזקים! כבוד גדול למשפחתנו להיות חלק מכם. בעזרת ה', יחד עם כל נאמני ארץ ישראל בארץ ובעולם, ננצח!!