הדיסקט החסר

מ"מ ראש הממשלה הטביע בשנה האחרונה את המושג: "צריך להחליף דיסקט" כשהסביר את הצורך לשנות מדיניות לאומית כדי להשיג מטרות אליהן לא הצלחנו להגיע במדיניות הממשלות הקודמות.

יוסף דוריאל , ט"ו באייר תשס"ה

יוסף דוריאל
יוסף דוריאל
ערוץ 7
מ"מ ראש הממשלה הטביע בשנה האחרונה את המושג: "צריך להחליף דיסקט" כשהסביר את הצורך לשנות מדיניות לאומית כדי להשיג מטרות אליהן לא הצלחנו להגיע במדיניות הממשלות הקודמות. אכן, מסקנה הגיונית לכל מי שפועל לפי תוכנית שהגיעה למבוי סתום. כדאי רק להעיר שבמצב הסבוך שלנו לא מספיק דיסקט אחד.

הדיסקט הראשון הדרוש כיום הוא זה שצריך לייצב את המערכת שלנו מול הדיסקט הפעיל של אויבי ישראל. כי אלה הצליחו להוציא את המערכת שלנו משיווי המשקל, על ידי הצפת העולם הפוליטי באינספור דרישות שלהם מול אפס דרישות שלנו, להוציא את התחנונים להפסקת הטרור.

שליטי ערב לא מתביישים ובוודאי שלא מפחדים להציג בפני כל העולם דרישות, שעל פניהן נראות חצופות ובלתי הגיוניות, אך זוכות לתגובות של "הבנה" מרודפי השלום המקצועיים בישראל. לדוגמה, אפשר להזכיר: הדרישה "להחזיר את כל הפליטים הפלסטיניים לבתיהם (מלפני 1948)", "לשלם פיצויים ל...מדינות שאירחו את הפליטים" (שהן אלו שגרמו ליצירת הבעיה, כששלחו את צבאותיהן להשמיד את ישראל).

לשחרר אסירים שנידונו בבית משפט לגיטימי על פשעים חמורים שבארצות אחרות מוציאים עליהם להורג, לחייב את ישראל לוותר על יכולת הצטיידות בנשק הרתעה, לשלול מישראל זכויות למים המצויים באזור, ועוד. דרישות אלו חוזרות ומועלות מעל כל במה אפשרית, והחזרה העיקשת עליהן גם מצליחה לשכנע, כפי שניבא, בזמנו, רב-אמן התעמולה הנאצית – יוזף גבלס.

אז אם בחרנו בדוגמה מעולם המחשבים, כדי להפעיל נכון את המחשב דרוש, קודם כל, דיסקט לאיזון המערכת הנתונה במצב של טירוף מערכות. דיסקט האיזון נמצא בהישג ידנו וכל מה שדרוש הוא, שיהיה בהישג תודעתנו. התוכנה שלו צריכה להיות שורת דרישות של ישראל מהמדינות שניסו להחריב אותה. אף אחת מדרישות אלו וגם לא כולן יחד יפילו עלינו את השמיים אבל יתרמו לאיזון המערכת לפני שנפעיל בה את הדיסקטים הנוספים. והנה רשימה לדוגמא:

· דרישה להפסיק את ההסתה האנטי-ישראלית ואנטי-יהודית. בעניין זה, די יהיה אם הכנסת תחוקק חוק מתאים, שלא יכיר בשום חסינות מפניו של כל אדם בכל מקום בעולם (הנוסח קיים וידוע למי שצריך).

· דרישה שכל המדינות שגרמו ליצירת בעיית הפליטים יקבלו אחריות על שיקומם, לפי דוגמת ישראל ששיקמה את הפליטים היהודים מארצות ערב.

· דרישה להכיר בכתב המנדט של חבר הלאומים, הכלול בהחלטות שהוא הוריש לאו"ם, וייעד את שטח פלשתינה-א"י לשמש בית לאומי לעם היהודי, על כל המשתמע מכך.

· דרישה לשלם פיצויים למשפחות חללי פלישת צבאות ערב לישראל ב-1948, שנעשתה בניגוד לכל חוק בינלאומי ולהחלטות האו"ם.

אף אחד לא יקפוץ לדום, למלא את הדרישות הנ"ל, אך אם נתמיד בהן יתחיל להיווצר איזון במערכת, שתוכל לקלוט את הדיסקטים האחרים, הדרושים להתחלת פעילותה התקינה.