תגובה לספר "מחיר היוהרה"

תעודת עניות היא להוצאת "מפה" להעניק את חסותה לפסולת ספרותית מפרי "הגותו" של קנאי חשוך המתחזה לאינטלקטואל.

תגיות: גוש קטיף
ד"ר יהודה צורף , כ"א באייר תשס"ה

תגובה לספר "מחיר היוהרה" מאת שלמה סבירסקי.

תעודת עניות היא להוצאת "מפה" להעניק את חסותה לפסולת ספרותית מפרי "הגותו" של קנאי חשוך המתחזה לאינטלקטואל. כותרת הספר מדברת בעד עצמה, ותוכחת היוהרה העולה ממנה חוזרת כבומרנג ומשקפת את זחיחותו הנבובה של המחבר.

כבר על פי התקציר מזדקרים פגמיו של הספר השורץ דפוסי לשון מעוותים מלקסיקון הדמדומים של השמאל הסהרורי, דוגמת "מחיר הכיבוש". מובן מאליו שדפי "המחקר" שזורים בשלל פרפראות של תשפוכת הבלים מעולמה ההזוי של פסיכוזת השלום.

אם המחבר מודאג מ"העול הכלכלי" של ההתנחלויות, מוטב שייתן את דעתו למחיר הכבד שמשלמת מדינת ישראל על מחיקת חובותיהם של הקיבוצים בסך שערורייתי של כעשרים מיליארד שקל.

כקנאי שמאל טיפוסי, המחבר מאמץ אוטומטית את סדר היום הערבי על כל כזביו הנפשעים. מאז פלשו כוחות האיסלם הערבי למזרח התיכון במאה השביעית והשליטו את האיסלם בכוח הזרוע על תושבי האיזור תוך עקירת היישוב היהודי מאדמתו, נמצאת המולדת היהודית תחת כיבוש ערבי. העם היהודי לא התפוגג ברוח וערג לשוב למולדתו. אשר על כן, שיבתו של העם היהודי לארצו היא תנועת תחייה לאומית של חזרה אל המולדת ושחרורה מעול כיבוש זר.

מאחר שחבלי יש"ע הם ערש הולדתו של העם היהודי, על אחת כמה וכמה בטלה ומבוטלת היא טענת הכיבוש היהודי, שכן שום עם אינו יכול להיחשב כובש בלב מולדתו. לעומת זאת, מורשתו הדמוגרפית של הכיבוש הערבי חותרת לדחוק את ישראל לגיטו קיומי שאינו יכול להבטיח את קיומה. כל אותם הגיגי השמאל המלהגים על "מחיר הכיבוש" כבר דרדרו את מדינת ישראל לעברי פי פחת בהרפתקאות האופק המדיני.

כורח החיים הגשמי והרוחני הוא זה שמכתיב את ההתיישבות העברית אל מחוץ ל"קו הירוק". לכן, כל דיון על עצם ההתיישבות ביש"ע במושגים של מחיר כלכלי הוא תלוש מהמציאות.

אם המחבר מודאג כל כך מתדמיתה הדמוקרטית והמוסרית של ישראל בעולם, מוטב שיפנה את חיצי ביקורתו נגד בריונותו הפוליטית של שרון, המקעקע את אושיות המשטר הדמוקרטי במדינה, ונגד הפשעים האתניים הנרקמים נגד מתיישבי גוש קטיף. פשעי "ההתנתקות", המגלמים את שקיעתה של מדינת ישראל לשפל מדרגה מוסרי שאין לו תקדים בהיסטוריה האנושית, הם אלה שמשווים לישראל תדמית בינלאומית של מדינה מצורעת הפושעת בבני עמה.

הספר "מחיר היוהרה" הוא עוד להטוט שקוף מבית היוצר של השמאל הקיצוני החותר לבסס את השקפת עולמו על מחקרים שרלטניים. "מחיר היוהרה" איננו "ספר של עובדות ומספרים", כנטען בתקציר, אלא ספר של סילוף עובדות ומספרים לצורך קידומו של אותו סדר יום פוליטי, שמאז פרוץ קללת אוסלו מאיים על קיומה של מדינת ישראל. כל ניסיון להתעלם מהרבדים הלאומיים העמוקים של שלמות הארץ נועד לכישלון. כשם שקריטריונים של כדאיות כלכלית לא בלמו את התנועה הציונית, כך גם לא תיבלם תנופת ההתיישבות ביש"ע מתוך אמתלות כלכליות.

כאמור, אפשר לשחק במספרים כהנה וכהנה ולהגיע לתוצאות הרצויות. על כל פנים, ההתיישבות ביש"ע היא עובדה מוגמרת הנובעת מכורח קיומי. אלטרנטיבת הפתרונות המדיניים, שאליה מכוון הספר, היא הנוסחה הבדוקה להשמדתה של מדינת ישראל.

מן הראוי שהמחבר ישקול את כתיבתו של ספר הרבה יותר מאלף ורלוונטי מאשר "מחיר היוהרה", אשר יפרוש בפני הקוראים ניתוח מעמיק שזור עובדות ומספרים על היקפם הקטסטרופלי של הנזקים הכלכליים, החברתיים, התרבותיים, הביטחוניים, האנושיים, האסטרטגיים, התדמיתיים והנפשיים שהמיטה עלינו כנופיית פושעי אוסלו.