עוברים לשלב הבא, מחבקים ומנצחים

תזכורת. בערב פסח התלבט הצבא האם לחסום את גוש קטיף בערב פסח או מיד לאחר מכן. ברור היה לכולם שעל יום העצמאות אין מה לדבר. ברוך ה' עבר כבר חג שבועות ועוד מעט מסתיימת שנת הלימודים ומאזן האימה עובד.

מיכאל פואה , כ"א בסיון תשס"ה

דעות מיכאל פואה
מיכאל פואה
עצמי
תזכורת. בערב פסח התלבט הצבא האם לחסום את גוש קטיף בערב פסח או מיד לאחר מכן. ברור היה לכולם שעל יום העצמאות אין מה לדבר. ברוך ה' עבר כבר חג שבועות ועוד מעט מסתיימת שנת הלימודים ומאזן האימה עובד. חסימות הכבישים, וההבהרות שסגירה כלשהי של האזורים המיועדים לגירוש, תחשב כיום פקודה מנעו את חסימת הגוש וצפון השומרון עד עתה.

עתה יש צורך לנצל את ההצלחה. המשטרה והצבא בשלבים ראשונים של התארגנות אותם צריך לשבש. הצפת גוש קטיף וצפון השומרון במשפחות תהווה אתגר שיהיה להם קשה לעמוד בו. אם הם יחסמו הם צפויים ליום פקודה בו יזרמו מאות אלפים לגוש עוד בטרם גויסו חיילי המילואים ונערכו הכוחות כראוי.

אם הם לא יחסמו הם יעמדו בפני מצב חדש בגוש בו מספרם של המיועדים לגירוש יוכפל ואף ישולש דבר שיחייב הערכות חדשה ושונה. בסוף שבוע זה הלימודים מסתיימים. משפחות רבות של מורים ושל הורים בהם אחד מבני הזוג אינו עובד יכולות לעבור לגוש קטיף ולצפון השומרון. ניתן להפוך מעבר זה לחופשת קיץ ארוכה. הים בגוש קטיף מצוין, ובמקום להסתובב בחו"ל ולישון באוהל או בקראוון ניתן לעשות זאת בגוש קטיף.

מאות ואלפי בני נוער יכולים לבוא עם שק שינה ואולי גם אוהל קטן וליהנות מחופשה על יד הים. הפנינג לחודשיים. בן הזוג שעובד יכול להישאר רב השבוע מחוץ לגוש בעבודתו ולהגיע לסופי שבוע או מידי פעם לביקור באמצע שבוע. מאות משפחות שיגיעו בשבועות הקרובים לכל פינה אפשרית בגוש קטיף ובשומרון יציבו בפני ממשלת ישראל אתגר חדש שיהיה לה קשה מאוד להתמודד איתו.

חשוב להדגיש. בתוך גושי ההתיישבות צריך שיהיו כמה שיותר אמהות וילדים. האבות הנוער והצעירים אמורים למלא את בתי הכלא ותאי המעצר ביום פקודה, ולכן ביום פקודה עליהם לצאת לחסימות הכבישים ברחבי הארץ בימים: שני ורביעי בשעה 17:00, ולשבירת המחסומים בכניסה לגוש קטיף.
למשפחות ולנוער שיגיעו בעזרת ה' בשבועות הקרובים תפקיד חשוב. מעבר לכיף של הים והחבר'ה וכמה שעות לימוד כל יום יש לכם תפקיד לחבק.

הקדישו בכל יום כמה שעות לחיבוקים. צריך לחבק את תושבי הגוש האמיצים והיקרים ולחזק אותם חיבוק אוהב. לומר להם אנחנו אוהבים אתכם ולא ניתן שיגרשו אתכם מביתכם.

צריך לחבק את החיילים והשוטרים שהוטלה עליהם משימת הגירוש הבזויה. לחבק חיבוק אוהב ולברך אותם שיזכו לא להשתתף בפינוי.

לחבק את נהגי המשאיות שמביאות את ציוד עבור תקופת הגירוש ולבקש מהם להסתובב ולחזור כלעומת שבאו. לחבק את החיילים שהולכים להקים את מחנות הצבא, ולהסביר להם שאנשים אחים אנחנו ולא מתאים שהם ישתפו פעולה ויבנו אוהלים שמיועדים לכוחות הגירוש.

כדי שתוכלו להגיע לכל המקומות בהם מחבקים ומנצחים, הביאו אופניים. אופניים הם כלי הרכב המוצלח ביותר בגוש קטיף. ראשית זה מועיל לבריאות וזה כיף. ושנית הרבה יותר קל לחסום רכב מאשר אופניים. תארו לעצמכם מאות אנשים נוסעים על אופניים לכל מקום שיידרש, אין אפשרות לחסום אותם. לכן כשאתם עוברים לגוש אל תשכחו להביא אופניים.

כך נחבק את כולם, נאהב את כולם ונסביר לכולם שאנו לא ניתן לגרש את אחינו מביתם, אנו לא ניתן להרוס את הצבא שלנו והמשטרה שלנו. לא ניתן לעריץ מושחת לשלוט בנו.

אנו נחבק, וננצח.