שרון, היכן תמצא עוד אנשים כמו עמך בכפר מימון?!

שרון נסער אל מול המתרחש בכפר מימון והקריאות לחיילים ולשוטרים לסרב פקודה, גרמו לו להתבטא באופן חסר תקדים.

יוסי בלום-הלוי , י"ד בתמוז תשס"ה

יוסי בלום הלוי
יוסי בלום הלוי
צילום: עצמי
בבוקרו של היום השני למצור כותב בן כספית, עיתונאי החצר של אריאל שרון, דברים מפי אדונו:

"האירועים בכפר מימון והחמרת הקריאות לסרבנות ערערו את שלוות ראש הממשלה. שרון אמר: "יש כאן קבוצה קטנה של אנשים שמנסה להוביל את המדינה לחורבן. זה מאמץ להשתלט על השלטון. איפה האחריות שלהם, מאיפה היומרה המטורפת הזאת? המסיתים לסרבנות פועלים להבאת חורבן על ישראל'.

שרון נסער אל מול המתרחש בכפר מימון והקריאות לחיילים ולשוטרים לסרב פקודה, גרמו לו להתבטא באופן חסר תקדים. זה הדבר הכי חמור שיכול להיות, אומר ראש הממשלה, "הם מטיפים לסרבנות בפה מלא. בנושא האלימות, לא צריך לדבר במפורש. הם רומזים, הם מתירים. אלה אנשים שמוכנים לעשות הכל, זה ניסיון להחליף את השלטון, קבוצה קטנה של אנשים שמנסה להוביל את המדינה הזו לחורבן, יש להם יומרה שקשה להעלות על הדעת...

יש כאן סכנה אמיתית, לוקחים ילדים וילדות רכים, מרעילים להם את הנשמה, גורמים להם לקרוא בוגד, בוגד, בוגד. אני רואה את הקולות האלה. אני לא נבהל מהדברים האלה. בוגד רוצח בוגד רוצח כבר קראו לי מכל כיוון אפשרי, זה טירוף מוחלט. זה מאמץ להחליף כאן שלטון, להשתלט על השלטון! מה, הם ינהלו כאן את המדינה? הם נבחרו למשהו? איפה האחריות שלהם? זו כפירה בסמכות של שלטון נבחר כחוק, והכל מבוסס על שקר".

שרון, כך אומרים בעילום שם אנשים המקורבים אליו, איבד את כל הבלמים. המעשים המחפירים שעשו הרמטכ"ל דן חלוץ והמפכ"ל משה קראדי בשתי היממות האחרונות הורידו את מדינת ישראל לשפל מוסרי שלא ידעה מעולם. הבוקר הוכיח הדיקטטור מחוות השקמים שאפילו איננו יודע לגבות כראוי את שני משרתיו האישיים, שעשו שימוש בלתי אחראי בכוחות הביטחון שבאחריותם. 20 אלף חיילים הוצאו מהטנקים והנגמ"שים שעמדו בכוננות פריצה למרכזי הטרור בעזה, או שנשלחו בחופזה ממחנות האימונים לכפר מימון, באופן מאיים וחסר תקדים, שהיה עלול להוליך למלחמת אזרחים, חלילה.

וממשיך בן כספית ומצטט את שרון : "המשטרה פעלה בדיוק כפי שהייתה צריכה. לא הייתה לי מעורבות בהחלטה הזו, אבל היא התבקשה... המעורבות של גדעון עזרא וקראדי מהווה דוגמא ומופת לחוסר ההתפשרות שלנו בכל הקשור להגנה על הדמוקרטיה ועל שלטון החוק".

דמוקרטיה ושלטון חוק? ממי שהזנה אותם עד מיאוס בשנות שלטונו הדיקטטוריות?

על דברים אלה של הרודן מחצר השקמים מן ראוי להגיב בדבריו של המלך ינאי לשלומציון רעייתו: אל תתייראי מן הפרושים ולא ממי שאינם פרושים, אלא מן הצבועים שדומים לפרושים, שמעשיהם כמעשה זמרי ומבקשים שכר כפנחס" (מסכת סוטה כ"ב, ע"ב)

אכן, שכר רב בא שרון לבקש מהתקשורת העוטפת אותו בצמר גפן כאתרוג בימים הרי גורל אלה. ובמקום לידות באיש הזה אתרוגים, כמעשי העם נגד ינאי בשל חילול מצוות חג הסוכות, היא מגוננת על מעשיו הנפשעים ותוקפת את העם, קורבנותיו של שרון.

מלך רשע כינאי קם לעמנו ערב חורבן הבית השני, כשרון בימינו אלה, בעת שמזימת הגירוש של רבבת יהודים מונפת כחרב מעל ראשינו. אוי למהלך הציני של ההיסטוריה השבה אלינו כגזירת גורל, שהרי אותו ינאי, מלך בובה כשרון מול אמריקה, צלב 800 ממתנגדיו הפרושים, ושחט את נשותיהם וילדיהם לנגד עיניהם. ומספר לנו ראש השב"כ כי בחמשת השנים של שלטון אריאל שרון נרצחו 1050 ישראלים, נשים זקנים וטף, והוא, הדובר גבוהה גבוהה על" אחריות לאומית", והמתיימר "לשאת באחריות", עמד מנגד על דמם של הנרצחים, והפר את שבועתו קבל עם וכנסת - להגן על חייהם וביטחונם.

אותו שרון נוהג היום בעמו כאחד מגדולי הרשעים בתולדות עמנו. צביעותו ואכזריותו אינן יודעות שובעה. הוא מרגיש כי הקרקע רועדת מתחת רגליו. הוא יודע בערמומיותו חסרת הרחמים, כי שום משטר עריצות לא הצליח לדכא עם הקם כארי ואומר די למדכאיו.

הרודן צ'אושסקו ניצב על מרפסת ארמונו בבוקרשט בסתיו 1989 ונשא נאום להמוני עמו הרעבים והמדוכאים עד עפר בידי הסיקוריטטה האכזרית, משטרת הביטחון הרומנית, שקיימה את שלטונו. העם הרומני שלא העז מעולם לפצות את פיו, שמע את הרודן מדבר על "דמוקרטיה עממית, שלטון החוק וטובת העם". קול נהמה גדול עלה מהכיכר הענקית, שם נאספו חצי מיליון אנשים, נשים וטף, וקולם היה כרעם מעורר אימה באוזני השליט. מה קרה לעם? שאל צ'אושסקו את יועציו. הם רעבים, השיבו לו. "אז חלקו להם נקניקיות", השיב העריץ, וההיסטוריה שנתה את מהלכה בדם ואש.

האם גם אתה אריאל שרון רוצה לקיים את שלטונך על כידוני היס"מ, ימ"מ ומג"ב? להמשיך ולשאת באוזנינו את שקריך? ראה את העם הנפלא הזה, הככה תעז לדבר אליו? הנתבלעה דעתך, אדוני ראש הממשלה?

אומר לך אדוני ראש הממשלה:

מחוות השקמים שלך, לא הרחק מהכפר הקרוי על שמו של רב ומנהיג בציונות, אתה שומע את המוני בית ישראל, נשים זקנים וטף, הנצורים בפקודתך חסרת הרחמים, ונמנעים מהם מים, מזון ועזרה רפואית. אלפי שוטרים וחיילים צרים עליהם במכוניות להתזת מים, וכלי משחית אחרים לירי גז, מלח, גומי ומכשירי "צעקה" ההולמים באוזני המפגינים.

איך מלאך לבך לנהוג כך? הרי נמצאים שם רבבות אזרחיך, דתיים, חילונים, ותיקים ועולים, חרדים ובני קיבוצים שעזבו הכל ויצאו למשימה גורלית, לנסות ולהציל את מולדתם מהמחטף האנטי דמוקרטי של חוק ההתנתקות הממאיר והנפשע. הם מקריבים הכל, ימים ולילות הם ישנים על האדמה, על הקוצים, בין הברחשים, בחום הנורא. נצורים על ילדיהם וטפם בכפר המבטא את היהדות האמיתית, יהדות שהיא חמלה, ועזרה לזולת. זו היא שעתם הגדולה של אנשי כפר מימון שפתחו את ליבם, ביתם ורכושם, וספקו לנצורים מים, מזון, חום ואהבה.

שרון, שעתך הפוליטית קרבה והולכת. אל תיתן להיסטריה ואובדן העשתונות להוביל את אזרחי ישראל לאסון. עשה את המעט טרם לכתך, ואל תחמיר את המצב. שפיכות דמים עלולה להוביל אותנו לתהום. אחריותך האמיתית תתבטא במניעת שפיכות הדמים הזו.

שרון: חוס על הילדים, הנשים בכפר מימון בגוש קטיף, בגנים, כדים ובשא-נור!

אין לך עם אחר, ולנו אין ארץ אחרת. היכן תמצא עוד אנשים כמו עמך בכפר מימון?!

אתמול ערכתי ביקור מקיף בנצרים, כפר דרום וגוש קטיף. ראיתי את עובדי האדמה יראי השמיים ממשיכים במלאכת יומם בזיעת אפם כמו לא קמה גזירה נוראה על ראשיהם לכלות את מפעל חייהם. בהשקט ובבטחה חיה נצרים את חייה, ובשירת הים נמשכת שירת הבניין, במורג יצאו לחליבת הפרות, ובנווה דקלים לחממות ולמלאכה, בגנים ובכדים נותרו אנשים עזי נפש הנחושים להיצמד לביתם ויישובם יחד עם תושבי חומש ושא-נור.

מי שראה את הנחישות של הנוער הנפלא העוטה כתום בכפר מימון, מבין שאיש לא יוכל להם. הם הדמוקרטיה האמיתית, הם הציונות, הם יסוד הקיום של העם היהודי בארץ ישראל.

שרון, אולמרט, שטרית, ציפי לבני, לימור לבנת, שלום, נווה, עזרא, בנימין נתניהו, כמו יתר בוגדי הליכוד:

לו טרחתם וביקרתם בדרכי הנגב המערבי בין כביש 232 לכביש 34, ובין צומת גמא למחנות ההסגר בכיסופים ועין השלושה, הייתם מבינים לאחר ביקור בכפר מימון הנצורה, שגדרות תיל דוקרני, בטונאדות, מחנות מעצר וכלובי ברזל, כל אלה מבטאים את תבוסתכם המוסרית.

אתם, ואלה שתמכו בחוק הנפשע, הפסדתם את המערכה על העם הנפלא הזה. "היום שאחרי" כפר מימון יהיה ב"ה, יומכם הפוליטי האחרון !

כפר מימון היא הבסטיליה של שרון, ומרי הלבבות של כפר מימון, מסמל את ישראל החדשה, היהודית, הציונית והמאוחדת.

המשטר הישן קרס, תחי ישראל החדשה!