חזקו ואמצו, גבורי החיל

בחודש האחרון הוכח שיש בכוחנו לעצור את תהליך הגירוש. עשרות אלפי אנשים יוצאים מביתם, עוברים באופן מודע על החוק מתוך מטרה לסקל את תוכנית הגירוש, ומרתקים אליהם עשרות אלפי שוטרים וחיילים.

מיכאל פואה , ב' באב תשס"ה

דעות מיכאל פואה
מיכאל פואה
עצמי
לאחי ורעי, תושבי קטיף וצפון השומרון, השלום והברכה.

בחודש האחרון הוכח שיש בכוחנו לעצור את תהליך הגירוש. עשרות אלפי אנשים יוצאים מביתם, עוברים באופן מודע על החוק מתוך מטרה לסקל את תוכנית הגירוש, ומרתקים אליהם עשרות אלפי שוטרים וחיילים. הצבא והמשטרה שתכננו בשבועות אלו להיערך לגירוש מצאו את עצמם עסוקים יום ולילה, עד כלות הכוחות בכפר מימון, באופקים, בשדרות, בכביש מס' 1 ובשפרעם.

לכוחות הגירוש אין תוכנית מה לעשות עם המשפחות שלא יפנו את עצמם. הם תכננו ואמרו שבתקופה הזו כבר רוב המשפחות יפנו את עצמם, ואתם הוכחתם שהם טועים. עתה הם נקטו צעד של ייאוש.

"יש לי אמפתיה לתושבי הגוש" אומר ראש מנהל הגירוש "אבל מי שלא יפנה את ביתו בתוך 48 שעות מקבלת הצו, רכושו יושמד יחד עם הבית". איום שטני זה לא נובע מחוזק הוא נובע מחולשה. איום זה הוא ניסיון להפחידכם, כדי להקל על מלאכת הגירוש.

עד עתה קיימתם בגבורה נפלאה את מצוות "ואהבת"... ו"בכל נפשך", עתה מנסים אתכם ב"בכל מאודך". הרשעים מחכים, הם הרי ניזונים מהאנטישמיות שטענה שאת היהודים מעניין רק הכיס. המאמרים על המתנחלים שמוכנים לסכן את חיי ילדיהם, אבל לא מוכנים להפסיד את כספם כבר מוכנים. רק יתחילו מכולות לנוע ויחשבו מיד כמה כסף סחטתם מהמדינה ועל חשבון מי. אבל עתה הם יסבירו לכם כמה הם דואגים לכם ושכדאי עכשיו ברגע האחרון להיות הגיוני ורציונאלי ולפנות את עצמכם.

ראו בכמה אהבה אתם מוצפים. ראו כמה מסירות נפש וממון ישנה בציבור אמוני ההולך וגדל. אתם החיילים הנמצאים בחזית של מלחמת ה', ויחד איתכם קהל רב חזק ומאמין.

מעולם לא הבטחתי לאיש שכוחות הגירוש לא יצליחו, וגם עתה איני מבטיח. אולם ברור לי שיש לנו את הכוח לנצח. המשך שיגרת החיים הוא תנאי הכרחי להצלחת המאבק. לא אבוא בטענות לאף אחד שאורז את חפציו כבר עתה, איני יודע אם הייתי מסוגל לעמוד בניסיון עד עתה כמותכם. אך אם חלק ניכר מתושבי הגוש יארזו בעצמם, המאבק יוכרע.

זכרו כמו שקשה לכם וקשה לכם מאוד, כך קשה לצד השני. יש גבול לכוח ויש גבול לרשע שמסוגלים להפיק מחיילי צה"ל ושוטרי משטרת ישראל. אם תארזו את עצמכם עכשיו, לעולם לא תדעו אם הייתם זוכים לקבל את ברכת ה', ולהישאר בביתכם לעד.

ברכת ה' שורה על גיבורי החיל אשר בראש זקוף ממשיכים את שגרת חייהם ולא נכנעים לכל האיומים וההפחדות. השמחה ושלוות הנפש השורה על מי שלא נכנסו לממלכת חשבון, נראית לעין כל.

חזקו ואמצו כי אתם נלחמים את מלחמת ה', ובאמונה אתם ואנחנו ננצח.

באהבה ובהערצה, לתיקון עולם במלכות ש-ד-י.