כך נבטל את הגזירה

אז זהו זה. הגענו לישורת האחרונה של המאבק. אם בשבוע הקרוב לא יקרה נס על-טבעי, אז עלינו להתארגן ולפעול כדי לחולל במו ידינו את הנס הטבעי, שיגרום בעזרת ה' לביטול גזירת הגירוש.

נדיה מטר , ג' באב תשס"ה

נדיה מטר ויהודית קצובר
נדיה מטר ויהודית קצובר
חזקי ברוך
אז זהו זה. הגענו לישורת האחרונה של המאבק. אם בשבוע הקרוב לא יקרה נס על-טבעי, אז עלינו להתארגן ולפעול כדי לחולל במו ידינו את הנס הטבעי, שיגרום בעזרת ה' לביטול גזירת הגירוש. במלים פשוטות: כל מי שמבין את המצב לעומק ,יודע שבכוחנו לגרום לעצירת תוכנית הגירוש.

יש לנו ציבור אדיר, נחוש ומאמין. בנוסף, חלק ניכר, אם לא רוב גדול, מחיילי צה"ל מזדהים איתנו ויודעים שאסור להם לתת יד לתוכנית של גירוש יהודים ומסירת חבלי מולדת לאויב הערבי. חיילי צה"ל רק מחכים לראות מצידנו נחישות ודבקות במטרה, כדי להוריד את המדים ולהצטרף לצבא נאמני ארץ ישראל. הנס אליו אנו חותרים אפוא, הוא שנשכנע את מאות אלפי נאמני ארץ ישראל שאומנם בכוחנו הדבר, ואלו ייצאו מבתיהם וישתלבו בפעולות שונות לעצירת תוכנית הנג"ע (נסיגה, גירוש, עקירה) של שרון וחבורת פושעי אוסלו הסובבת אותו.

אני מדברת עם המון אנשים הכואבים את המצב ורוצים לפעול, אך לא יודעים מה לעשות. אין הנחיות ברורות. אין מנהיגות ברורה שאומרת מה לעשות בשבועיים הקרובים. מועצת יש"ע מארגנת הפקות גרנדיוזיות נחמדות, והם בטח ייזכרו בספרי ההיסטוריה כמי שארגן הפנינגים מוצלחים ביותר, אך המחאות האלו אינן מספיקות כלל כדי לבטל את הגזירה.

על פי תוכנית הזדון של שרון, כפי שפורסם בתקשורת בי' באב (15/8/), יגיעו אלפי קצינים לדלתות תושבי גוש קטיף ויודיעו להם שמאותו רגע הם נמצאים שם באופן בלתי חוקי ויש להם יומיים כדי להסתלק. מי שלא יעזוב, יגורש בכוח מתאריך י"ב באב והלאה. על פי השמועות, מאותו יום לא יכנס אוכל לגוש קטיף. יש גם מידע שהממשלה של שרון גם תנקוט בצעדים נגד מתיישבי גוש קטיף והשומרון, שמעולם לא הייתה מעיזה לעשות נגד האויב הערבי הרצחני, כגון סגירת מים וחשמל. על טלפונים ופלאפונים אין מה לדבר. ברור שיהיה מיסוך טוטאלי. דברים אלו חייבים לקומם את כולנו ולדרבן אותנו לפעול ביתר שאת לסיכול תוכנית הפשע של ממשלת שרון.

לאחר שיחות רבות עם פעילים מכל הארץ, ברור לכולנו שאין פתרון קסם אחד לביטול הגזירה. יש להפתיע ולשגע את כוחות הגירוש הגזעני ולפעול בו-זמנית, במישורים רבים ומגוונים בכל רחבי הארץ. הקוד למלחמה בתוכנית שרון הוא: תוהו ובוהו בכל הארץ.

יש גם לעשות מהפך דרמטי בראש ולהבין: כל שוטר וחייל המסכים לקחת חלק בגירוש הופך את עצמו מאח לאויב בשירות דיקטאטור מושחת, המנסה לממש את מצע החמאס של גירוש יהודים, הריסת ישובים יהודים, ומסירת חבלי מולדת לאויב.

ועוד הבהרה: מפקדי הצבא האומרים לנו שהם יבצעו את מלאכת הגירוש "בעדינות וברגישות" דומים לאנס האומר שהוא אונס ילדות קטנות "בעדינות וברגישות".

להלן מגוון רעיונות לפעילות. כל אחד ואחד ימצא מה יותר מתאים לו ולמשפחתו. דבר אחד ברור: מתשעה באב והלאה, אף אחד לא נשאר בבית. כל אחד לפי כוחותיו ואישיותו, יארגן בעצמו או יצטרף לפעילות.

הפעילות לסיכול תוכנית הגירוש מתחלקת לשניים:

פעילות מחוץ לגוש קטיף והשומרון, ופעילות בתוך הגוש והשומרון.

1) פעילות מחוץ לגוש קטיף והשומרון:

מטרת פעילויות אלו היא לרתק חלק ניכר של כוחות הגירוש רחוק אל מחוץ לאזור יישובי חבל קטיף והשומרון: להלן כמה דוגמאות, כל אחד מוזמן ליזום בעצמו פעילויות נוספות. זיכרו, לא טוב שגוף אחד ירכז את כל הפעילויות. אל תחכו ל"הוראות מלמעלה". כל אחד ואחד מאיתנו מתבקש להיות ראש גדול, לרכז סביבו כמה חבר'ה ולצאת לפעילות:

• הצטרפות לשלושת הצעדות שייצאו בו-זמנית לכיסופים, קרני וצפון הרצועה. מטרת הצעדות היא להביא את האלפים לתוך גוש קטיף. בצה"ל מודים בפה מלא: עשרות אלפי איש בגוש קטיף ביום הגירוש, ואנחנו פשוט לא נהיה מסוגלים לבצע את המשימה. פרטים על הצעדות יבואו בקרוב, עקבו אחר הפרסומים.

• הצטרפות לכל הפעילויות סביב הר הבית וביניהן: צעדת "נשים בירוק" סביב חומות עיר העתיקה בליל תשעה באב, תהלוכת גוש-כתום עם שופרות מסביב לשערי הר הבית, ועוד. גם כאן יש לעקוב אחר הפרסומים.

• חסימת כבישים בכל רחבי הארץ, כל אחד קרוב לביתו ובצמתים מרכזיים בארץ.

• הפגנות רועשות ואפילו מצור על בניינים ממשלתיים, תחנות רדיו וטלוויזיה, הכנסת ובית משפט עליון.

• משמרות מחאה קולניות בכל שעות היום והלילה מול בתי שרים ,אישי ציבור, אישי תקשורת ורבנים הידועים כתומכי תוכנית הגירוש. אסור שמי שמצדד בתוכנית הגירוש יחזור הביתה כאילו שלא קורה כלום ויישן בשקט עם משפחתו. מספיק שחמישה מפגינים עם משרוקיות ושופרות יעמדו, ביום ובלילה, מול בית של איש ציבור כדי ליצור בלאגן.

• ביש"ע: לתפוס כמה שיותר אדמות מדינה ולהקים מאחזים חדשים בכל מקום ומקום.

• כל מי שמרגיש שהפעילויות לעיל מיליטנטיות מדי עבורו, מתבקש לקנות משרוקיות ושלטים, לכתוב עליהם "צפור נגד גירוש יהודים" ולעמוד בצמתים על המדרכה או על הכביש, ולקיים במקום משמרת.

• בנוסף, אפשר גם לארגן תפילות ליד הכותל ובכל מקום מרכזי אחר בארץ כגון: בכניסה לקניונים

2) פעילות בתוך הגוש וצפון השומרון: מטרת פעילויות אלו היא לשבש את תוכניות כוחות הגירוש, למנוע את הגעתם ליעד, לחבל בציוד וברכבים המשמשים אותם לפשע הגירוש ולוודא שמלאכת הגירוש, בכל בית ובית, תהיה כה טראומטית וקשה, גם מבחינה אמוציונאלית וגם מבינה פיזית, שלאחר בית אחד או שניים רוב חיילי צה"ל יכריזו למפקדיהם: "המפקד, אני לא יכול יותר. לא הצטרפתי לצה"ל כדי להיאבק באחים יהודים ולמסור חבלי מולדת לאויב".

גם כאן יש מגוון דברים שאפשר לעשות ואלו רק דוגמאות:

• לחזק את תושבי גוש קטיף ולוודא שרוב רובם יישארו. על פי תחזית צה"ל (כפי שפורסם השבת ב"הצופה"), 90% של תושבי גוש קטיף יישארו עד תשעה באב. ביומיים לאחר תשעה באב, הצבא מעריך ש40% מתושבי הגוש יעזבו. על פי תחזית זו, כוחות הגירוש יצטרכו לגרש בכוח כ50% מהאוכלוסייה. עלינו לנסות ולשכנע את תושבי גוש קטיף שאין הם מרוויחים כלום מכך שהם יעזבו. הרי מנהלת יונתן בשיא אינה מציעה שום פתרון מכובד. לכן, ככל שיישארו יותר תושבים בבתים, כך יש לנו יותר סיכוי לעצור את הגזירה.

• כל ישוב וישוב אמור להחליט איך הוא יפעל ביום הגירוש. כולנו נגד אלימות, אך לעניות דעתי, להקשות את מלאכת הגירוש, בכל בית ובית, על ידי קשירה עם אזיקים לריהוט או אחד לשני, או אטימת הדלתות והחלונות כדי להקשות את כניסת המגרשים. זו לא אלימות אלא הגנה על הבית מפני פורעי חוק הבאים לבצע פוגרום.

• ההנחיה פשוטה: ככל שמשפחה תקשה על כוחות הגירוש, מבחינה רגשית ופיזית, להיכנס לבית ולהוציא את האנשים, כך יש יותר סיכוי שכוחות הגירוש ירימו ידיים. יש הבדל עצום בין בית בו שוהים אבא, אמא וארבעה ילדים וברגע הדפיקה בדלת הם יצאו בשקט ובבכי לקראת האוטובוס ,קרי, כל מלאכת הגירוש של אותה משפחה לקח 5 דקות ולחיילים לא הייתה בעיה מצפונית, לבין משפחה שתכניס עשרות אנשים שיגנו על הבית בנחישות ומלאכת הגירוש יכול לקחת שעות.

• ברור שכשכוחות הגירוש יתחילו בעקירת ישוב אחד או שניים, שאר תושבי גוש קטיף לא יעמדו מנגד בהמתנה שכוחות הגירוש יגיעו אליהם, אלא יצרו באזור שלהם תוהו ובוהו וברור שאין כאן המקום לפרט.

בקיצור, אם נתארגן ליצירת תוהו ובוהו ענק בכל החזיתות, בתוך גוש קטיף והשומרון ומחוצה להם, אין ספק שבע"ה בכוחנו לעצור את ביצוע הפשע. נכון שמחאה עלולה לגרום לכך שנשב זמן מה בכלא. זה המחיר שאנו מוכנים לשלם עבור ארץ ישראל. בעזרת ה', כשתקום בישראל ממשלה יהודית אמיתית, כל אלו שישבו בכלא בשל מאבקם למען ארץ ישראל, יקבלו אות כבוד ומופת.

"לא עליך המלאכה לגמור, ולא אתה בן חורין להיבטל ממנה".