מתוך ההרס חייב לבוא בניין

כחודש וחצי אחר גירוש היהודים מגוש קטיף וצפון השומרון ומסירת השטח לאויב הערבי, אנו עדיין לא מעכלים את גודל הזוועה אך יודעים דבר אחד: כך זה לא יכול להמשך.

נדיה מטר , ב' בתשרי תשס"ו

נדיה מטר ויהודית קצובר
נדיה מטר ויהודית קצובר
חזקי ברוך
כחודש וחצי אחר גירוש היהודים מגוש קטיף וצפון השומרון ומסירת השטח לאויב הערבי, אנו עדיין לא מעכלים את גודל הזוועה אך יודעים דבר אחד: כך זה לא יכול להמשך. בתוכנית הממשלה ישנם עוד עקירות, עוד גירוש יהודים, עוד מסירות של חבלי מולדת לאויב ועוד כניעות לטרור.

נשאלת השאלה: האם אפשר לעצור את ההתדרדרות? לעניות דעתי התשובה חיובית, בתנאי שנפיק את הלקחים הנכונים.

הקיץ חזרנו על תסריט חטא המרגלים. מנהיגים פוליטיים הוציאו דיבה על הארץ, אמרו על השומרון וחבל עזה שהיא "ארץ אוכלת יושביה" ועל האויב הערבי ש"לא נוכל לעלות אל העם כי חזק הוא ממנו". תוכנית "ההתנתקות" של שרון, חזרה לקווי 67', דומה להפליא למה שאמרו בני ישראל במדבר: "למה ה' מביא אותנו אל הארץ הזאת לנפול בחרב...טוב לנו שוב מצרימה".

אך חשוב לציין שיש הבדל משמעותי בין היום לבין ימי המדבר:

במדבר, מוציאי דיבת הארץ באמת עשו זאת בגלל חולשה, חוסר אמונה, וסינדרום החגבים ("ונהי בעינינו כחגבים וכן היינו בעיניהם"). בימינו הדברים חמורים הרבה יותר: תוכנית הבריחה מיש"ע היא כלי בידי אליטת השמאל, שבראשה עומדים שרון ופרס, כדי לנסות ולשבור את המחנה היהודי בארץ, ובכך להשיג את חלום עתיק-היומין של השמאל והוא: הפיכת ישראל למדינת כל אזרחיה, מדינה חילונית, ללא זיקה כלל ליהדות.

חשוב מאד להבין שהדרך של השמאל להתנתקות מאופייה היהודי של המדינה היא על ידי התנתקות מחבלי ארץ ישראל. הדרך של השמאל לשבירת המחנה היהודי בישראל, היא על ידי שימוש לרעה במוסדות המדינה: צבא, משטרה, פרקליטות ותקשורת, כדי לחסל פיזית את ההתיישבות היהודית ביש"ע. וזה כמובן רק כצעד ראשון. לאחר חיסול כל ההתיישבות ביש"ע חלילה, יבוא הרס הישיבות הציוניות והחרדיות וחורבן של כל מה שמריח "יהדות".

ואם כך פני הדברים, אם ארץ ישראל היא זירת המאבק שדרכה נציל גם את עם ישראל וגם את תורת ישראל, אז ברור איך נוכל להפסיק את ההתדרדרות. לא על ידי הכרזות "נוצריות" וגלותיות כגון "באהבה ננצח" או ו"הבה נמשיך עם הפצת הרוח" שהם סיסמאות המתאימות לקהילות יהודיות בברוקלין ובלונדון, אלא על ידי כך שנחזיר את מושג ארץ ישראל למרכז חיינו הרוחניים והמעשים.

התשובה לדיבת הארץ היא תשובתם של כלב ויהושע: "טובה הארץ מאד מאד...עלה נעלה וירשנו אותה כי יכול נוכל לה". הדבר הזה מחייב מהפיכה בחשיבה ובערכים ומתוך כך מהפיכה במעשים. במקום בו השלטון רוצה להרוס ולהחריב, על המחנה היהודי לקרוא לבנות ולהרחיב. במקום בו השלטון רוצה לעזוב, על המחנה היהודי לדרוש לחזור.

במה הדברים אמורים בתכל'ס?

ברמת ההכרזות יש להכריז קבל עולם: אין תוקף תורני, חוקי, מוסרי וציבורי לuויתורים על חלקי ארץ ישראל. הקב"ה נתן את ארץ ישראל לעם היהודי לנצח נצחים ואין לאף אחד זכות לוותר על אף שעל. עד לא מזמן אמרו זאת לא רק רבותינו, כגון: הרב צבי יהודה, אלא אפילו מייסדי הציונות החילונית כגון: דוד בן גוריון: " אין רשות לשום יהודי לוותר על זכות העם היהודי בארץ. שום ויתור ממין זה אינו מחייב ואינו קושר את העם היהודי. זכותנו על הארץ, על הארץ כולה קיימת ועומדת לעד, ועד ביצוע הגאולה המלאה והשלמה לא נזוז מזכותנו ההיסטורית (זכרונות ה' עמוד 392).

משאל עם או רוב בממשלה ובכנסת אינם הופכים ויתור על א"י לחוקי ולמוסרי ואסור לחייל וגם לשוטר לציית להחלטות אלו.

כפי שלא הכרנו בוויתור על שכם, בית-לחם, קלקיליה ויריחו, כך אין אנו מכירים בוויתור על חבל עזה וצפון השומרון. כל יום נדרוש ונפעל לחזור למקומות אלו.

יש לחזור ולהזכיר שמה שנעשה הקיץ בגוש קטיף וצפון השומרון הוא פשע לא רק בגלל גירוש היהודים והפיכתם לפליטים, אלא פשע בגלל שמסרו חלקי ארץ ישראל לזרים.

ברמה המעשית יש הרבה מה לעשות: להלן רק כמה דוגמאות:

• יש לבטל, אחת ולתמיד, את ועדות הקבלה המגבילות כבר שנים, את הרחבת הישובים ביו"ש ולהתחיל בבנייה מאסיבית של דירות ביהודה ושומרון.

• יש לעבור לגור ביהודה ושומרון ובמיוחד ב-32 הישובים העומדים על שולחן הניתוחים של עוזי דיין, שופרו של שרון. אין תגובה יותר חזקה לתוכנית החורבן מאשר לבצע, דווקא בימים אלו, מבצע מכפיל אוכלוסין בכל הישובים האלה.

• יש להקים גרעיני התיישבות שבבוא היום יחזרו בע"ה לעזה, צפון השומרון, יריחו, שכם, קלקיליה ובית-לחם על מנת להתיישב שם לנצח.

• יש להקים מאחזים חדשים בכל מקום ומקום ברחבי יו"ש.

• על מנת להעביר מסר ברור נגד עקירות וגירושים נוספים ,יש לדחוף את מבצע "לא נשכח ולא נסלח" ולקרוא להעמיד לדין את אדריכלי ומבצעי פשע הגירוש בכל הדרגים, מראש הממשלה שרון דרך פקידים קטנים כגון: יונתן בשיא עד לאחרון החיילים והשוטרים.

• על הורים של בני נוער להתארגן ולהחתים עצומות האומרות שאין אנו שולחים את בנינו למכינות ולישיבות הסדר המתנגדים לסירוב לפקודת הגירוש ומסירת ארץ ישראל לאויב. חינוך המלמד את הנוער שהמדינה והצבא מעל למצוות התורה ומעל לקדושת ארץ ישראל, הוא חינוך פשיסטי ויש להרחיק את בני הנוער ממקומות אלו.

כל הדברים הנ"ל מצריכים מהפיכה אמיתית בחשיבה. ההנהגה הוותיקה והרשמית של המחנה הדתי והלאומי אינה מוכנה מנטאלית לשינוי תפיסה כה דרסטי. לא נשכח שלחלק ניכר מהנהגה רשמית זו, היה חלק בחטא דיבת הארץ, כשהם התנגדו בתוקף לסירוב פקודה, ובמקום זאת, התחבקו, רקדו ועשו "דילים" עם אדריכלי ומבצעי פשע הגירוש.

רק הנוער יוכל להציל אותנו מגזירות נוספות, אותו נוער נפלא שנלחם ומסר את הנפש על גוש קטיף וצפון השומרון. את זה הבינו כנראה גם יהושע בן נון וכלב בן יפונה. לאחר חטא המרגלים, לא שומעים את כלב ויהושע, עד לכניסה לארץ ישראל. מה הם עשו במשך 38 שנה? אין לי ספק שהם אימנו והכינו את הנוער לכיבוש הארץ.

היום עלינו לאמן, לחנך ולהכין את הנוער למאבק על ארץ ישראל, שהוא המאבק על עם ישראל ותורת ישראל ועל אופייה של מדינת ישראל. מתוך הנוער הנפלא הזה שייאבק על ארץ ישראל, תקום בע"ה מנהיגות של אמת.

במדבר זה לקח 38 שנה כי כלב ויהושע היו רק שניים. היום יש כבר אלפים המוכנים מנטאלית למהפיכה היהודית הזאת ולכן אנו מקווים שזה ייקח הרבה פחות זמן.

יהי רצון ששנת תשס"ו הבאה עלינו לטובה, תהיה שנה בה היהודים יגברו על אויביהם, מבית ומחוץ.

שנה טובה.