מכתב גלוי אל חבר ליכוד ותיק

החלטתי לכתוב אליך בדרך גלויה זו כדי לשאול דעתך, לבקש, אך גם להזהיר ולהתריע בפני החלטות ההולכות ונכפות עליך בדרך בלתי ראויה, מושחתת ומסוכנת מאין כמוה לשרידותה ולאחדותה של מדינת ישראל.

יוסי בלום-הלוי , ו' בכסלו תשס"ו

יוסי בלום הלוי
יוסי בלום הלוי
צילום: עצמי
אריה, שלום רב:

החלטתי לכתוב אליך בדרך גלויה זו כדי לשאול דעתך, לבקש, אך גם להזהיר ולהתריע בפני החלטות ההולכות ונכפות עליך בדרך בלתי ראויה, מושחתת ומסוכנת מאין כמוה לשרידותה ולאחדותה של מדינת ישראל.

לפני כחמש שנים נקלעה מדינת ישראל באשמתם של "אדריכלי אוסלו" למרחץ דמים שהחל לכאורה, בביקורו ההפגנתי של ח"כ אריאל שרון בהר הבית, באישורו ובברכתו של ראש הממשלה דאז, אהוד ברק.

אריאל שרון, אז ח"כ ויו"ר תנועת הליכוד לאחר מפלתו של נתניהו בבחירות 1999, יצר בקרב בוחרי המחנה הלאומי ציפיות שאת דרכו השגויה של "מחנה-השלום" אובד הדרך, תחליף דרך חדשה, אותה יוביל בראש מנהיגות אמיצה ללא מירכאות. מנהיגות הנושאת בשורה-גואלת שתהיה כרוכה בצעדים כאבים להבראת העם ולשיקום חוסנו הלאומי לאחר האסון אותו הביאו עלינו אדריכליו של הסכם אוסלו.

והנה אנו, העם, בקשנו צ'רצ'יל ישראלי שיישבע בפנינו בעיצומה של מלחמת-הטרור: "לא קלה תהיה הדרך, והיא תלווה בדם, יזע ודמעות, אבל בסופה ננצח את הרוצחים ונבסס את מולדתנו שתשכן לבטח ובשלום".

רצינו להאמין שדרכו החדשה של אריאל שרון, ברוח הצהרותיו הבומבסטיות "שלום של ביטחון" תוכח הלכה למעשה, ושניווכח בהבטחות שלו שאכן: יש על מי לסמוך, וכי יש לנו מנהיג לאומי ולוחם, היודע את מלאכת המלחמה בטרור, כמו בהנהגת המדינה ביושר ובאמונה.

אבל כגודל הציפייה עומק האכזבה. מאז עלה האיש לשלטון, לאחר שקודמו נתניהו ויתר באיוולת יועצו ליברמן על האפשרות שהוצעה לפניו על מגש-כסף, להחליף בשלטון את אהוד ברק החלו המדינה, העם והמולדת היחידים שלנו להתדרדר מדחי אל דחי. ואתה אריה היקר, עמדת מנגד, ראית את האסון הולך וגדל, מחריף ומתגבר מיום ליום ומשנה לשנה, אבל התנחמת בעובדה בלתי חשובה "שהליכוד בשלטון" ושראש ממשלה "חזק" של הליכוד הוא מנהיגה הבלתי מעורער של הממשלה "הלאומית" הזו, כביכול.

כך התגלתה לנו תמונה מעוררת חלחלה, שבה בחמש שנותיו של אריאל שרון, לא רק נחרץ גורלם של 1250 ישראלים למוות אכזרי בידי ארגוני הטרור הפלשתינים, אלא שראש ממשלת ישראל עוד הוסיף חטא על פשעו זה, והוביל אותנו למהלך ציני ואכזרי, מצמרר ברשעותו, שבמהלכו גירש רבבות יהודים נאמנים, שליחיה של מדינת ישראל וממשלותיה לדורותיהם, שבמצוותם יישבו את ארץ ישראל בחבלי עזה והשומרון. אריאל שרון פגע אנושות בזכויותינו הלאומיות טען שלא כדין כי אנו "מחזיקים תחת כיבוש עם אחר" בארצנו. הוא פגע אנושות במצוות ישוב הארץ על פי תורת ישראל, ופגע בצדקת דרכנו הציונית שהוכרה בזכויות הבית הלאומי של העם היהודי על פי משפט העמים והסכמי המנדט.

באיוולת הגירוש שערך מעזה והשומרון שהוא אף שלל את זכויותינו המשפטיות על כל שעל ושעל בשאר חלקי הארץ, ואישר בכך את טענותיהם המופרכות של הערבים נגד הציונות מאז ומתמיד.

אריאל שרון, כפי שנוכחת לדעת, אריה, רמס בחמש שנות שלטונו כל נורמה ציבורית, וכל יסוד בדמוקרטיה הפרלמנטארית והציבורית. דמוקרטיה זו רוסקה לרסיסים תוך אישור גורף של הכנסת, של בית המשפט העליון ושל יתר מוסדות המדינה, שכרעו אפיים ארצה בפני רודנתו חסרת המעצורים. קושי עורפו הפוליטי, והאנוכיות חסרת הגבולות של אריאל שרון - זה שגרר אל שאול הפלילים ושחיתות השלטון את בנו בכורו, עומרי, הנושא על צווארו את עוון פשעי אביו, ששיקר לעמו במצח נחושה והתנער מכל אחריות למעשים אלה ואחרים.

אזכיר לך אריה:

בתגובה לתלונות מפקדי הצבא בשנות החמישים, שאל ראש הממשלה דוד בן גוריון את אריאל שרון: "אריק, מתי תלמד לדבר אמת?" ואתה אריה, לא שאלת את אריק מעולם, מדוע הוא דבר אליך בכפל לשון, ברמייה ובהתחזות, כאשר הצהיר ערב בחירות 2003: "דין נצרים כדין תל-אביב". זאת, כאשר בבחירות גורליות אלה עמרם מצנע, יריבו הפוליטי, הצהיר שמדיניות מפלגת העבודה תהיה לסגת בצורה מוחלטת מחבל עזה ומיו"ש? לא העלית הרהור שני כאשר מצע הליכוד אז כמו עתה, שלל את הקמתה של מדינה פלשתינית, וקבע במפורש כי ארץ ישראל היא המולדת והבית הלאומי הבלעדי של עם היהודי. כפי שהדבר הוכר ואושר בהסכמי סן רמו שנחתמו בשנת 1920, במסגרת חלוקת הירושה העותומאנית של המזרח התיכון בין עמיו השונים, ובכלל זה, הכרה בזכויות העם היהודי על ארץ ישראל לצידם של עמי האסלאם והנוצרים באזור זה של העולם.

אני יודע אריה מדוע סגרת עיניך כאשר אריאל שרון דרס כל עקרון יהודי, אנושי, משפטי ומוסרי בדרכו להרס 25 ישובי גוש קטיף והשומרון. אתה ראית לנגד עיניך, עמיתי לתנועה, את "ההצלחה וההתעשרות" של חבורת "חוות השקמים". המרושעת והמושחתת, "העושה חיל" בנכסי המדינה, המתעשרת, צוברת כוח פוליטי בלתי מרוסן, המעלה אנשים ומורידה שרים והכל לפי שיקוליה האנוכיים, הציניים ואף הפליליים.

שום דבר לא עמד בדרכה של הכנופיה הזו בה תיפקדו, בין היתר, שועי הארץ ומשפטנים על תקן של "קונסיליירי" בחסות "הסנדק" הגדול. חבורה שהקוד האתי בה היה "נאמנות למשפחה", בעת שהגמול לנאמנות הזו היה "חסות-פוליטית" עתירת הטבות, "השתייכות למשפחה חזקה" וחסות נהנתנית של "איש החזק" אריאל שרון, של בניו, של משרתיו וסוכניו בממשלה. בכנסת, בליכוד, בבית המשפט העליון, ובמשרד המשפטים, בפרקליטות, במערכות העיתונים, בטלביזיה, ובין מעצבי דעת הקהל, בין מלחכי הפנכה, העבדים הנרצעים, ושאר האופורטוניסטים שמכרו את נשמתם לשטן הגדול מחוות השקמים בעבור בצע כסף, שוחד ושלמונים.

הכוח, אריה עמיתי, הוא משחית, והממון מוביל את כולנו לשלטון ההון ולאבדון שקצהו קרוב ממה שאתה יכול לשער. נסה לחשוב על עוד 10 – 20 שנים קדימה. מה יקרה אז לך, לבניך נכדיך לעיר שלך או לישוב?

האם תיוותר לנו מדינה לאחר ההשחתה, הכיליון, הוויתורים חסרי הפשר לאויב הערבי ולטרור, לאחר ההתרפסות המשפילה לאמריקנים, ולאחר הפיכתנו לגרורה חסרת בושה של קונדוליסה רייס הצועקת על שר הביטחון, ומכתיבה הסכמי כניעה המסכנים את חיינו "במעבר הבטוח" לטרוריסטים, לרוצחים, ולאמצעי לחימה. הנוכלות של אריאל שרון, אהוד אולמרט, שאול מופז, פרס, ציפי-לבני, סילבן שלום, חיים רמון יצרה "בהלת-זהב" פוליטית חסרת מעצורים, מין "בוננזה" שסחפה אחריה חבורה עלובה של אופורטוניסטים חוצי הקווים, זבי החוטם ומצורעים, שוללי השלל ובזי בז שרצו כמוכי-אמוק מכל מפלגות השמאל, המרכז "והימין-המתחזה" אל הבוננזה החדשה הקרויה "קדימה". קדימה? כן אבל אל עברי פי פחת של הכיליון ושל חורבן מדינת ישראל.

מה יותירו מאחוריהם כל אלה לאחר לכתו של אריאל שרון?! הלעולם חוסן ישאל הנביא?

חלילה לנו מלהתעלם מנבואותיהם השחורות של שונאי מדינת ישראל ומבקשי רעתה, אשר רואים היום את מה שאנו מסרבים לראות בעינינו עיוורות התעמולה השקרית המסנוורת, ולשמוע באוזננו הטחות משמוע את רעידת האדמה וגלי הצונאמי המלווים אותה.

שאל נא, אריה: האם תיוותר לנו מדינה לאחר ההשחתה הזו של כל נורמה דמוקרטית? האם הנסיגה הטוטאלית אותה מתכננים אריאל שרון, אולמרט ומופז, לא תדרדר אותנו למלחמת התשה בלתי פוסקת, ולטרור רצחני שיכרסם ללא הרף בחוסננו הלאומי עד כיליון?

בוא ונבחן את כוונותיו המוצהרות של שרון ובעקבותיו אף אולמרט, סילבן שלום, שאול מופז ואף נתניהו שעל ישראל ללכת בשלב הבא, ולממש את "חזון מפת-הדרכים" של הנשיא בוש.

שאל את עצמך אריה, האם חזון בוש הוא חזונם של נביאי ישראל? האם יש בו הגשמת חזונם של אבותינו לאחר שובנו לארץ ישראל מגלותנו הממושכת? האם יש בו אפילו הגשמת ולו מעט מחזונם של אבות הציונות של ציון? תגיד אם לא ציונות, אז לפחות לא נותרה בינה במוחותינו? תגיד: למה אנו מתנהגים כאילו אין מחר?

הרשה לי לומר לך בגלוי: אם תבדוק את חזון בוש, אותו, מתכוון אריאל שרון להגשים בכוח אלים בשנות שלטונו הבאות, בתקווה שלא יצלח זממו, ב"ה, תיווכח לראות שהקמתה של מדינה פלשתינית, וכדבריו: "שתי מדינות לשני עמים" - היא חורבן גמור של ההתיישבות כולה ביהודה, שומרון, בנימין, הגולן ובקעת הירדן. ואת מה שיוותר לפליטה ימשיכו להרוס ולעקור עד תום ממשלות השמאל הקיצוני ממנו, שיחד עם חסידי יוסי ביילין ומרץ, מובילים אותנו לדרך ג'נבה - דרך המוות, שכל כולה מובילה אותנו היישר "לגבולות-אושוויץ" של הקו הירוק -ומערבה ממנו - אל החידלון הגמור ואל ההתפרקות מכל הרעיון של שיבת ציון, אל אסון שבו מאות אלפים מתוכנו הופכים לפליטי חרב בארצם. משוללי בית ונחלה, נמקים בעוני ובמחסור בדיוק כפי שעקורי חבל קטיף וצפון השומרון זרוקים היום לגורלם כפליטי חרב-של יונתן בשיא, בלא משענת ותמיכה, בפקודתם של אריאל שרון, מופז, אולמרט, שלום, קראדי ודן חלוץ. הלזאת אתה מפלל, אריה חברי?

רוצה אני לשאול: האם ראויים שאול מופז, סילבן שלום ישראל כץ, ואפילו בנימין נתניהו להתחרות על הנהגת הליכוד? האם ראויה שרת החינוך לימור לבנת, ואתם חברי-כנסת ושרים אחרים שאפשרו לשרון לעקור ולהרוס את הציונות בגוש קטיף והשומרון להמשיך ולהיות חברים בליכוד? האם לא ראויים עוזי לנדאו ופייגלין להיות נבחריהם הנאמנים הבלעדיים של נאמני הליכוד?

אני יודע שאין לי ולך ציפיות מהאנשים הללו, שעשו אך אתמול מעשה זמרי להשחית, ובאים היום לבקש שכר כפינחס. אין להם, לא אלוקים ולא כבוד לאדם, לא יראת האמת ולא פחד מהשקר והרמייה. כוחם בשוחד בחירות, במתן טובות הנאה לנאמניהם. אבל ראה נא לנגד עיניך, ידידי, מה קרה במהלך ההיסטוריה האנושית לאומות ולממלכות חזקות וגדולות מאיתנו, שקרסו וחדלו מלהתקיים, משום שהשחיתות הרסה את יסוד קיומם עד חידלון. זכור על מה חרבו הבית הראשון והשני בתולדותינו הקדומים, והכתובת שעל חומות הבית השלישי אומרת: "לא לעולם חוסן, אריק שרון".

שאל עצמך: הלעולם תצלח דרכו של עומרי שרון לשלם במשרות כבוד ושלמונים במשרד הדתות, בפרוטקציה ובקשרים לראשי ערים ומועצות מקומיות כדי שאביו ימשיך בשלטונו העריץ והאכזר?

אני מבקש ממך אריה, עמיתי הוותיק בליכוד: זכור את מורשתם של זאב ז'בוטינסקי ומנחם בגין ז"ל, זכור את איתן לבני לוחם החירות, עליו השלום, אביה של בתו חסרת הבושה, שרת המשפטים ציפי לבני. זכור מי היו אלה, ומי יורשיהם המתיימרים, והמתכוננים לפעול בליכוד כסוסים טרויאניים של הבוס בתנועתנו המוכה, זאת מתוך כוונה נסתרת היום לחבור בעתיד אל מפלגת חוצי הקווים והטרמפיסטים של אריאל שרון - "קדימה" .

אל תלך שולל אחרי שאול מופז ולא אחרי התואר המפוקפק "מר ביטחון" אותו מדביקים למצחו חסר הכבוד תדמיתנים ומלחכי פנכה. לא מר ביטחון כי אם מר כישלון ותבוסה מגלם רב-אלוף בדימוס ושר הביטחון בממשלת שרון. מבריחה מבישה מלבנון, שהובילה ישירות לאינתיפאדה השנייה אל הפקרתו למוות של הלוחם מדחאת-יוסוף בקבר יוסף בשנת 2000.

מכאן קצרה הייתה הדרך אל הכישלונות והביזיונות של טבח הדולפינריום ושל מלון פארק, כמו אל שורת ההתאבדויות שהובילה להרג 1250 ישראלים. כל זאת בעת תפקודו המשותף של מופז עם אריאל שרון כרמטכ"ל וכשר ביטחון.

וכך אריה:

משאול ועד מופז
לא קם לצה"ל מפקד כה חלש ומובס.

מנסיגה ועד בריחה
מופז הוביל את צה"ל לתבוסה.

הוא עם אדונו שרון, נפחו רוח בגב הטרור
ויחד, את ישראל - הובילו לאסון!

אריה חברי, האם שוב תיתן קולך למופז? הלא די לאכזריות שבה עקר תושבים והרס חבלי ארץ שלמים? זהו מופז, אם יעלה לראשות הליכוד הרי כסוס טרויאני יפתח את שערי הליכוד בפני אדונו המושחת.

וראה את סילבן שלום. משרת נאמן של הנסיגה והעקירה, עבד נרצע של שרון, עושה דברו, עוקר ומצדיע למעשי פשע לאומי, טרנספר והרס בפני שרי החוץ והאו"ם, כאילו מדובר באיש של השמאל הקיצוני. האם באיש זה תיתן מבטחך?

האין גמול ועונש בעד רמיסת ערכי התנועה, והרס מצעה? האם על כל אלה תחפה תקשורת משפחתית ועושר ללא גבולות? אישה שאפתנית ואופורטוניזם חסר מצפון מנחים את האיש הכושל סילבן שלום. לא ראשות ממשלה אלא גירוש מהליכוד ראויים שלום ומופז מידינו.

אני, אריה היקר אצביע הפעם ליכוד, אבל ליכוד של ימין אמיתי, של ציונות, של אחוות היהודים בארצם, של חרדים עם דתיים לאומיים, של מסורתיים ושל חילוניים אוהבי ארצם המכבדים את דת ישראל, ארץ ישראל ומורשת הציונות השורשית לדורותיה.

יודע אני שכל כוחות השחור בעם ישראל חברו יחד בימים אלה לכנופיות. כנופיות, של שודדי המדינה וגוזלי אדמתה, של המוסרים ושל המשחיתים, של גנבי הקולות ושל חוצי-הקווים, של נוטלי שוחד. עם המתחזים, של הגנרלים והקולונלים מהצבא והמשטרה, עם ראשי השב"כ והמיליונרים, של העיתונאים עם ראשי האוניברסיטאות. כולם יחד תופרים חליפות אצל חייטי "קדימה" -מפלגת המאפייה הגדולה בחצר החוות השקמים.

שאל נא את חבורת המושחתים הבזויה הזו: תגידו לי רבותיי? האם תהיה לנו מדינה יהודית, ציונית, דמוקרטית ופלורליסטית לאחר הצהרותיו של אריאל שרון, שיחד עם שמעון פרס יהפוך לנשיא המדינה הכל יכול של מדינת ישראל? האם תהיה לנכדינו נחלה ובית לאחר החורבן שימיטו עלינו בעזרת האו"מ, האיחוד האירופי, הבית הלבן, ואיך לא, עם יוסי ביילין הממתין לשעת כושר להפוך את תוכנית השלום של שרון לשלום של בית קברות למדינת ישראל.

הקא את המושחתים מתוכנו, אריה, הצל את הליכוד ושקם את מדינת ישראל, השלטון והחיים יהיו לנאמנים בעם.

ימין ישראל יעשה חיל!