אין לנו זכות להטיף

לכל המטיפים בשער ולכל מגלגלי העיניים ומתחסדי השמים, רוצה אני לומר שאין לנו זכות. אין לנו זכות להטיף לנוער הנאבק על עתידו של העם הזה ועל עתידה של הארץ הזו.

צחי פנטון , י"ט בטבת תשס"ו

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7
לכל המטיפים בשער ולכל מגלגלי העיניים ומתחסדי השמים, רוצה אני לומר שאין לנו זכות. אין לנו זכות להטיף לנוער הנאבק על עתידו של העם הזה ועל עתידה של הארץ הזו. אין לנו זכות להטיף לו מוסר ואין לנו זכות להחכימו בניסיוננו.

וכי בשם איזה ניסיון מוצלח יכולים אנו לבוא? היכן הצלחנו אנחנו כדי שנוכל להטיף מוסר למישהו אחר? האם הצלחנו להביא מליון איש לרחבי ליבה של ארץ ישראל ביש"ע? האם הצלחנו להתנחל בלבבות ולזכות לאהדתם של כל הציבור בישראל? האם הדרכים שאנו נקטנו הוכיחו עצמן כיעילות יותר? הבה נהיה נקיי כפיים ודעת ונאמר בקול צלול שבמקום שאנו והורינו נכשלנו, יש לתת מקום ואפשרות לדרכים חדשות.

אנא ספרו לי, אתם המגנים והמטיפים מה בדיוק עצר את חורבן גוש קטיף? האם היה זה המהלך הפוליטי המתוחכם של הפוליטיקאים ממפלגות הימין? האם היה זה צעדם של פוליטיקאים ציונים דתיים שפרשו מהממשלה או היה זה בזכות פוליטיקאים ציונים דתיים שנשארו בה? האם היו אלה דמעותיו של ראש ישיבה חשוב או שמא תפילתו של הרב המקובל? האם היה זה בזכות עשרות אלפי בני אדם שיצאו לרחובות או פסעו, בדרך לא דרך, אל תוככי הגוש וצפון השומרון? האם היה זה בזכות קול בכיין של בנות אולפנא או בזכות חיבוקיהם של רבנים חשובים? שמא היה זה בזכות צ'פחות ידידותיות של מועצת יש"ע עם ראשי המגרשים או בזכות חיבוק אבהי של פוליטיקאי חשוב?

אז הרשו לי להזכיר. מאומה מכל אלה לא עצר את החורבן ומאומה מכל אלה לא בלם את טורי לובשי המדים השחורים שבאו להחריב ארץ אבות. אז אנא, מעט ענווה, מעט הכנעה ומעט צניעות בבואנו להטיף לדור הבא כיצד לנהוג.

אימרו בכנות ועם יד על הלב, לו הייתה לכם בחירה היכן הייתם רוצים לראות את בנכם, כאחד מן המחריבים הנחושים והרגישים או אחד שמוסר את נפשו וזמנו למען העם והארץ? לי התשובה ברורה כבר מזמן.

ולסיום, חשבו על הדבר הבא: יתכן שכעת, עם זריקת האבנים והפנים הרעולות יזכה הנוער סוף סוף לאהדת התקשורת, ארגוני השמאל הקיצוני והמאיון הנאור. הרי כך בעצם נראים אלה שהם אוהבים ומעריצים... אולי אפילו נתחיל לראות פעילי שלום בינלאומיים משתפים פעולה עם הנוער שלנו במלחמתו נגד כוחות הגירוש והכיבוש.

תחשבו על זה.