אחי, אל תהיה ה"שפוט" שלהם

פרופסור יואל אליצור , ג' בשבט תשס"ו

חדשות אורח
חדשות אורח
צילום: iStock
דף זה שוכפל וחולק לחיילים בסביבות עמונה אתמול והיום. ספק אם הייתה לו השפעה לבו ביום, אבל אולי משהו חלחל וישפיע בעתיד.

אחי, התגייסת לצה"ל כדי להגן על מדינת ישראל מול האויב הערבי האכזרי והבלתי משתנה.

מערכת מסואבת של פוליטיקאים שבגדו בבוחריהם ובעצמם, יחד עם תקשורת שמאלנית ושופטים "נאורים" הממנים את עצמם, עושה הכל כדי לבנות את פלסטין על חרבותיה של ישראל. את מיישבי הארץ המסורים והנאמנים ביותר לעם ולמדינה הם מכנים "מתנחלים" ומסמנים אותם כאויב העם מספר אחד. אותך הם רוצים לנצל לתפקיד הבזוי של גירוש יהודים מנחלתם והריסת בתי יהודים, כביכול בשם החוק.

האסון של החרבת 25 ישובים פורחים ומיטב החקלאות הישראלית בקיץ האחרון והפיכת טובי בניה של מדינת ישראל לחסרי בית, כבר קירב את הקסאמים למרכזי האוכלוסייה ולא הביא שום תועלת.

אחי, אל תהיה ה"שפוט" שלהם. אל תשתתף בפשע, בשום "מעגל" פנימי או חיצוני. הודע כבר היום למפקדיך שאתה רוצה להילחם בערבים ולא ביהודים.

היום אתה כבן עשרים. בידך להחליט היום איך ייראו חמישים-שישים השנים הבאות, האם יהיו אלה שנים של נקיפות מצפון ותחושת מיאוס עצמי, או שנים של סיפוק וידיעה שבחרת בטוב ובנכון. ההיסטוריה הארוכה של אחווה יהודית וגם ה"קוד האתי" של צה"ל אוסרים עליך לפגוע באחיך וברכושם. אל תאכזב!


לפי ה"קוד האתי" של צה"ל כל סיוע לגירוש ולהרס הוא עבירה חמורה.

בקוד האתי נאמר: "מטרת צה"ל היא להגן על קיומה של מדינת ישראל, על עצמאותה ועל ביטחון אזרחיה ותושביה". "צה"ל וחייליו מחויבים לשמור על כבוד האדם. כל אדם הוא בעל ערך שאינו מותנה במוצא, בדת, בלאום, במין, במעמד ובתפקיד". "החייל לא ישתמש בכוחו כדי לפגוע בבני אדם שאינם לוחמים, ויעשה כל שביכולתו למנוע פגיעה בחייהם, בגופם, בכבודם וברכושם". החייל יקפיד על מתן פקודות חוקיות בלבד, ולא יציית לפקודות בלתי - חוקיות בעליל".

גירוש יהודים והריסת בתיהם אינו ממטרות צה"ל, אלא ממטרות אש"ף. גם שרשרת חיילים ושוטרים לעצירת יהודים נאמנים החשים לעזרת אחיהם, היא סיוע מביש לדבר עבירה.

אבא, אמא וילדיהם בחברון או בעמונה הם בני אדם שאינם לוחמים. גירוש אנשים, הריסת בתים, הכאת מפגינים או חסימת דרכם היא פגיעה בבני אדם שאינם לוחמים בחייהם, בגופם, בכבודם וברכושם.

מי שמשתתף בפשעים כאלה יצטרך לתת את הדין ולא יוכל להסתתר מאחורי האמירה: "רק מלאתי פקודות".

זוהי פקודה בלתי חוקית ובלתי אנושית בעליל!