מחיקת החרפה וההמשך הנדרש

בואו נגיד את האמת. מה שעשה הנוער הגיבור בעמונה, היה מחיקת חרפת גוש קטיף. הוא החזיר ליהודים את כבודם ולכן גם את זכות קיומם הפיסית.

משה פייגלין , ד' בשבט תשס"ו

ח"כ משה פייגלין
ח"כ משה פייגלין
צילום: פלאש 90
בואו נגיד את האמת. מה שעשה הנוער הגיבור בעמונה, היה מחיקת חרפת גוש קטיף. הוא החזיר ליהודים את כבודם ולכן גם את זכות קיומם הפיסית. כי כל קונספציות האחווה והאהבה שפיטמה הציונות הדתית את הנוער הזה, נתבררו בקיץ כשקר אכזרי. לימדנו את בנינו להתנשק עם צפעונים.כשעוקרים אלפים מבתיהם וזורקים אותם ככלי אין חפץ בו, וכל התגובה מסתכמת בפרקי תהילים, ודרשות רבנים המייבבים לנוער בתוך בתי הכנסת, משמעות הדבר שהעקורים הללו איבדו צלם אנוש. מכאן ולהבא זה יהיה היחס לו יזכו בטיפול בהם, ואף אחד בישראל לא יזכור אותם למחרת. כשאני כותב את השורות הללו אני כמעט מוסיף בחלחלה את המילה "בצדק". כמובן שלא בצדק שכחה ישראל את מגורשי גוש קטיף. אבל מה שצריך להבין זה שהיחס אליהם, בדומה ליחס שהתייחסה ישראל לפליטי השואה שזה מקרוב באו, הוא יחס אל ציבור שאיבד את כבודו. "שיגידו תודה שקיבלנו אותם בקרבנו...".

להערכתי, רבים רבים ביש"ע ובכל חלקי הארץ, חייבים היום לגיבורים הצעירים את האדמה עליה ימשיכו לחיות, לחיות ולא למות. לכתומים הם החזירו צלם אנוש, להתיישבות הם החלו להחזיר את מאזן ההרתעה שיום קודם לכן היה קיים בידי כל אוכלוסייה נרמסת מלבדם, ולמדינת ישראל הם נתנו סיכוי לשרוד, נוכח המפולת הכללית, אליה תיכנן להובילה על גבם, נוכל קטן שמעולם לא נבחר ועלה לגדולה.

אבל גם אם אני טועה, ותהליך החורבן ימשך במלוא עוזו, מה שקרה בעמונה הוא אירוע מכונן. התברר שמלבד האהבה הנוצרית לרשע, הצלחנו להנחיל לנוער שלנו גם כמה וכמה ערכי אמת. אהבה אמיתית ושותפות גורל אמיתית עם עם ישראל. נאמנות ללא פשרות לתורת ישראל ולארץ ישראל. צניעות, תמימות, אומץ נחישות ותקווה, שאנו המבוגרים איבדנו הגוש קטיף. בגוש קטיף ובצפון השומרון התברר לנוער שהאידיאולוגיה של רבני האהבה המנצחת אינה תואמת את המציאות. הוא אינו מתוחכם כל כך הנוער הזה, הוא אולי לא יודע לנסח בדיוק את האידיאולוגיה המתוקנת, אבל כמו בכל אירוע היסטורי מכונן האידיאולוגיה הכתובה המדויקת והמנוסחת היטב, תבוא בעקבות האירועים, לא תיצור אותם.

הנוער הזה מהווה כיום (על פי הרמטכ"ל) למעלה ממחצית כוחות החי"ר בצבא הסדיר. כלומר הנוער הזה הוא בשר התותחים עליו מתקיימת פירמידת אוסלו ההפוכה. עד לחיצת היד המתועבת בין רבין לערפאת, הספיקה פלוגה אחת של משמר הגבול להחזיק את כל יש"ע. מאז שהמציא השמאל את העם הפלסטיני וחימש אותו בנשק ישראלי, משלם הנוער הזה את עיקר המחיר. אחוז הקברים הכתומים בחלקות הצבאיות גדול לאין ערוך משיעורם באוכלוסייה הכללית. האוסלואידים יצרו את המפלצת ובמקביל כפו על צה"ל ערכי לחימה נוצריים שמשמעותם העדפת חיי האויב על חיי בנינו. בשר התותחים הכתום, הוא זה שלמעשה מאפשר לשמאל להמשיך כל העת את תהליך החורבן. הם מפטמים את המפלצת בארצנו, כספנו ובתינו, מסתתרים מפניה מאחוריה קו הדם של בנינו המגויסים, מאשימים אותנו בכל התהליך ובסופו של דבר משתמשים באותם בנים לגירוש הבא של הוריהם.

האם יבינו גיבורי עמונה, הוריהם ומחנכיהם שהמשך הקרב הוא שבירת מעגל הקסמים הזה? האם יבינו גיבורי עמונה, שאת שבירת הנאמנות הבלתי מסויגת צריך להוליך אל נקודת העוצמה החשובה ביותר שלהם, כלומר העובדה שהמדינה הזו מתקיימת על גבם.

שני בניו של אולמרט הם סרבני גיוס מוצהרים. את בני הוא שולח למות על מזבח דת השלום ובתמורה הוא מקבל מהאוליגרכיה ? שלטון. בג"ץ פסק שאדם שלא הוא ולא מפלגתו נבחרו אי פעם על ידי הציבור יהיה ראש הממשלה, ואיש בתקשורת לא הניד עפעף... בתמורה לנאמנותם, הופך אולמרט את בני לאויבי העם ושולח בהם את קלגסי קראדי כדי להצטייר כמנהיג נחוש.

האם יבינו גיבורי עמונה שהסכנה האמיתית לקיומה של המדינה נמצאת בפנים? האם יבינו שכדי להציל את ישראל מהזוועה הקרבה וכדי לרכוש עמדת הנהגה הם צריכים לתת לישראל לנסות ולהישען לשנה שנתיים, במקומם, על בניו של אולמרט.