"ילדים טובים חלוץ"

לאחר המקרה של דורון אלמוג שכמעט נעצר בבריטניה בעוון "פשעי מלחמה". קרי, לחימתו בטרור שברצועה, הופיע בynet הידיעה כי הפרקליט הצבאי הראשי המליץ למפקד אוגדת עזה, שלא לצאת למכללה הבריטית ללימודי ביטחון.

ערן שטרנברג , ל' בשבט תשס"ו

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7
שימו לב. לאחר המקרה של דורון אלמוג שכמעט נעצר בבריטניה בעוון "פשעי מלחמה", קרי, לחימתו בטרור שברצועה, הופיע בynet הידיעה כי הפרקליט הצבאי הראשי, תת-אלוף אבי מנדלבליט, המליץ למפקד אוגדת עזה, תת-אלוף אביב כוכבי, שלא לצאת למכללה הבריטית ללימודי ביטחון מחשש שייעצר בגין חשד לביצוע פשעי מלחמה. הנה מקרה שני, תוך חודשים ספורים.

כל הפעילות הנ"ל אינה נעשית על ידי ערבים בלבד, אלא היא יזומה ומובלת על ידי ישראלים. תנועת "יש גבול" היא על פי הפרסומים המנוע מאחורי היוזמות הללו.

מי שלא מבין שפעילויות אלו גורמות לקצינים לשנות את התנהגותם ואת הפקודות היורדות לשטח, פשוט לא חי כאן. מי שלא קולט שכל מקרה כזה מוליד עוד 100 קצינים פחדנים השוקלים את צעדיהם ומסכנים את אחינו ובנינו, פשוט לא מחובר למציאות.

במו אוזני שמעתי לא מזמן, באחת משבתות האירוח בהם השתתפתי בנוגע ללקחי המאבק, חייל ביחידה מובחרת המספר כיצד מבצע ללכידת מבוקש בשכם השתנה בעיצומו בגלל חשש של אחד המפקדים מאותו מחול שדים של השמאל (החשש נאמר במפורש לחיילים). המבוקש, מיותר לציין, לא נתפס.

השמאל פועל במלוא המרץ ונוגח שוב ושוב כמו איל ברזל את חומת צדקת הדרך הצהל"ית. כשמהצד השני, הכתום, זה שאמון היטב על צדקת הדרך, אין שום מענה.

היותם של אלפי דתיים "ילדים טובים חלוץ", מתוסבכים ב"ממלכתיות", צועדים שמאל ימין במדים שחורים ומצייתים לכל תועבה, כשמנגד, הצד השני משתולל בפראות מוכיחה מי "מוסר את נפשו" על ערכיו ומבטיחה מראש מי ינצח בקרב על התודעה...

הציבור הכתום ניחן ביתרון אחד. איכות חייליו וכמותם המספרית מבטיחה, שצעד קטן ומתון בהרבה יספיק כדי להכניס את המערכת לטלטול שיביא אותה לאיזון מוסרי.

האם נבין זאת?