אין לנו את הלוקסוס לא להצביע

אנו כשבועיים לפני הבחירות, וברצוני לפנות במיוחד לאלו בתוכנו המכריזים שאין הם מתכוונים להצביע כלל. רגשית אני מזדהה איתם, גם אני מרגישה כלפי כל מערכת הבחירות רק בוז וגועל נפש.

נדיה מטר , י"ג באדר תשס"ו

נדיה מטר ויהודית קצובר
נדיה מטר ויהודית קצובר
חזקי ברוך
אנו כשבועיים לפני הבחירות, וברצוני לפנות במיוחד לאלו בתוכנו המכריזים שאין הם מתכוונים להצביע כלל. רגשית אני מזדהה איתם, גם אני מרגישה כלפי כל מערכת הבחירות רק בוז וגועל נפש. הנה, אתם אומרים בצדק, בבחירות הקודמות עלתה לכאורה ממשלת "ימין" והיא היא שבגדה בנו, גירשה אלפי יהודים מביתם ומסרה חבלי מולדת לאויב הערבי שהפך את האזור לחמאסטן. וזה נכון. אין ספק שחוץ משניים או אולי שלושה חברי כנסת, כל הח"כים האחרים אכזבו, רימו, שקרו, בגדו, לא עשו כלום או לא עשו מספיק. התגובה הספונטאנית היא "אם כך, למה לי בכלל לצאת ולהצביע? אשאר בבית ולא אשתתף עוד בפארסה הזאת".

אבל לאחר מחשבה קצרה, עלינו להבין שאין לנו את הלוקסוס להישאר בבית ולא להצביע. מה לעשות, הבחירות הקרובות הן באמת משאל עם לגבי עתיד ההתיישבות ביש"ע ולגבי השאלה האם ישראל היא מדינה יהודית או מדינת כל אזרחיה. ולכן, בלי להיכנס לשאלה עבור מי כן להצביע, עלינו לקום מהכורסה ולצאת לפעילות כדי לשכנע את רוב העם עבור מי לא להצביע. כל המאמצים חייבים להיות מכוונים לכך שאולמרט ו"קדימה" לא ינצחו בבחירות. ועל מנת להשיג את זה, אי אפשר להישאר בבית ולא להצביע. לכל מי שאומר לי "אבל גם המועמדים האחרים לא טובים", אני עונה: נכון, אבל למדו אותנו "סור מרע ועשה טוב". ראשית עלינו לוודא שהרע מכל לא יגיע לשלטון. אחר כך כבר נטפל ברע במיעוטו.

חבורת אולמרט היא הרעה והמסוכנת מכל. אם חלילה אולמרט יקבל רוב, הוא יחד עם כל חבריו, שונאי ישראל בארץ ובעולם, יפרשו את תוצאות הבחירות כקבלת מנדט מהעם לחיסול טוטאלי של כל ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון (והגולן), לגירוש מעל 150,000 יהודים מאדמתם, לחזרה לגבולות 67', להקמת מדינה פלשתינאצית ביש"ע, לחלוקת ירושלים, לרדיפת יהודים לאומיים, דתיים וחרדים, לסילוק כל גוון יהודי שעוד נשאר במדינה ולכניעה טוטאלית לכל דרישות האויב הערבי.

אם בעזרת ה' אולמרט לא ינצח ויוקם בלוק ימני-לאומי-דתי-חרדי, אז ברור שגם איתם יהיו בעיות, אכזבות ומאבקים. אבל אם וכאשר אלו חלילה ירצו לבגוד בארץ ישראל ו/או ביהדות, נוכל להגיד להם: "אין לכם מנדט!! לא נסבול עוד פוליטיקאים רמאים. אם תעזו שוב לבגוד במצע שאתם אמורים לייצג, הפעם לא נבליג! נשבור את כל הכלים". בקיצור, יהיה בידינו את הקלף ואת הכוח של "רצון העם איתנו", דבר שאי אפשר לזלזל בו. מה שלא יהיה לנו אם אולמרט ינצח, חלילה.

רק בשביל זה כדאי לצאת מהבית, להצביע ולוודא שאולמרט לא יגיע לשלטון. שלא לדבר על כך שחשוב שיהיו לנו לפחות כמה ח"כים בכנסת המייצגים נאמנה את ארץ ישראל, תורת ישראל ועם ישראל. המחנה שלנו, המחנה הכתום, הוא ברוך ה' מחנה גדול ועצום. אם כל אחד מבטיח שהוא לא יישאר בבית ביום הבחירות, אז נוכל לוודא שכל המועמדים נאמני ארץ ישראל, ייכנסו לכנסת ויהוו שם כוח נגד השמאל. והערבים וגם יהיו מצפן לח"כים החלשים והמתרפסים של המחנה הלאומי.

כפי שכתב העיתונאי דוד בדין באיזה מאמר: "האדישות הוא כלי המשרת דמוקרטיה טוטאליטרית". יש לצאת מהאדישות ולפעול. חיוני, בנוסף להצבעה ביום הבחירות, שנרתם בשבועיים הקרובים לפעילות הסברה במסגרת "זזים ימינה", כלומר שנשכנע את אלו המתכוונים להצביע "קדימה" לזוז ימינה. כל אחד יתנדב למשימה ע"פ כישרונותיו. יש כאלו שלוקחים ממטה "זזים ימינה" רשימת מספרי טלפון ומבלים זמן רב בשיחות שכנוע את עם ישראל, אחרים עומדים בצמתים עם חומר הסברה, מדבקות ופלקטים ויוצרים אווירה אנטי-אולמרט ברחוב, דבר חשוב ביותר כדי לעקוף את התגייסות התשקורת למען אולמרט. תנועתנו "נשים בירוק" מפיצה, לכל מי שפונה אלינו, את המדבקה "אולמרט מסוכן ליהודים" .

ע"פ ההתרשמות שלנו משיחות עם אנשים ברחוב או בטלפון אין רוב בעד אולמרט.

הסקרים משקרים, כפי ששיקרו כשפרס רץ לנשיאות המדינה ואמרו לנו שהוא אמור לנצח. אבל עדיין יש ברחוב אווירה של ייאוש, דכדוך, עייפות וחוסר התעניינות במערכת הבחירות בכלל. התגייסות שלנו ברחובות ובשיחות עם אנשים, מסוגלת לשנות את זה לטובה.

תכל'ס:

הייתי מחלקת את הפעילות למניעת עלייתו של אולמרט לשלטון לשני חלקים:

1. במחנה שלנו יש לעשות פעילות מוגברת לוודא שהציבור ייצא להצביע, דבר שלא נעשה מספיק.

2. בציבור הרחב יש לשכנע "לזוז ימינה". אין ספק שחלק ניכר מהאנשים בגוש דן המוכנים להצביע "קדימה" עושים את זה "סתם" כי זה באופנה, כי לדעתם אין ברירה אחרת ובעיקר כי אין הם באמת מבינים מהי משמעות הצבעה כזאת. אם נסביר להם שגורל הבית הפרטי שלהם תלוי בגורל יש"ע, הם יתחילו לחשוב פעמיים. נכון שלא איכפת לחלק ניכר מהם מאידיאולוגיה ציונית, מגירוש יהודים ומסירת חבלי מולדת קדושים לאויב. אך אם הם יבינו שאם במקום יהודים, ישלטו בגבעות יו"ש מחבלים מהחמאס ומאל-קאידא, שיירו על מטוסים הממריאים מבן גוריון והם כבר לא יוכלו בכזו קלות עוד לצאת לחופשה בחו"ל מפחד קטיושות על מטוסי אל-על, חלק מהם יחשבו פעמיים לפני שיצביעו בעד "קדימה". מכר שלי סיכם את ההסברה שלו לאנשים אלו במשפט אחד: "אולמרט יקים מדינת חמאס ביש"ע, שזה אומר קטיושות על הבית שלך, בלי שצה"ל יעשה דבר להגנתך".

עוד נקודה האמורה לשכנע את כל המגזרים שחיוני לוודא שאולמרט לא יגיע לשלטון: יש להזכיר לכולם ששמעון פרס, המאוס ע"י העם, הוא מספר 2 ב"קדימה". אותו שמעון פרס שהמיט עלינו את אסון אוסלו, הביא לכאן את רב המרצחים ערפאת וחבר מרצחיו, נתן להם נשק ותחמושת וערי מקלט ואחראי ליותר מאלפי קורבנות אוסלו, הוא הוא יד ימינו של אולמרט.

תיאוריות קונספירציה כבר מתרוצצות בציבור שאם חלילה אולמרט ייבחר השמאל יארגן לסלק אותו איכשהו מהשלטון, אם ע"י העמדתו לדין בגין שחיתות או בכל דרך אחרת, כפי שהשמאל יודע לעשות. ושמעון פרס, המוכן ליותר ויתורים לערבים מאולמרט, עוד עלול להיות ראש ממשלה. עם תסריט בלהות כזה באופק, האם אפשר להישאר בבית ולא להצביע, כדי לפחות להשתדל ולוודא שצמד אולמרט-פרס לא יגיע לשלטון?

פורים בפתח. מרדכי ואסתר לימדו אותנו ש"לא עליך המלאכה לגמור ולא אתה בן חורין להיבטל ממנה".

יהי רצון שנזכה ל"ונהפוך הוא" ושהיהודים סוף סוף ישלטו בשונאיהם.