חיידקים של שנאה עצמית

השמאל האנטי ציוני לא נולד עם "שלום עכשיו" ו"יש גבול". הוא ליווה את כל מפעל ההתיישבות משנות העשרים. דבריהם, המצדיקים כל פשעי הערבים וההאשמה שכל הסכסוך הינו אשמת היהודים, נשמעו כבר בשנות השלושים.

צפריר רונן , כ"א באדר תשס"ו

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7
השמאל האנטי ציוני לא נולד עם "שלום עכשיו" ו"יש גבול". הוא ליווה את כל מפעל ההתיישבות משנות העשרים. דבריהם, המצדיקים כל פשעי הערבים וההאשמה שכל הסכסוך הינו אשמת היהודים, נשמעו כבר בשנות השלושים. ברל כצנלסון, המנהיג הבלתי מעורער של תנועת העבודה ההיסטורית, כתב כבר ב1936 את הדברים האלו המדברים בעד עצמם:

"היש עם בעמים אשר בניו הגיעו לסילוף כזה, שכלי ונפשי, שכל מה שעושה עמם, כל יצירתו וכל ייסוריו, הם בזויים ושנואים, וכל מה שעושה אויב עמם, כל שוד וכל רצח וכל אונס ממלא את לבם רגש הערצה והתמכרות?... וכאן ידבקו בו חיידקים של שנאה לעצמו... עד כדי כך שיראה את הגאולה בנאצים הפלשתינאים, שהצליחו לרכז כאן בארץ את האנטישמיות הזואולוגית של אירופה עם תאוות הפגיון שבמזרח. כל עוד ילד יהודי... יכול לבוא לארץ ישראל ולהידבק כאן בחיידק השנאה העצמית... אל דומי למצפוננו"(ברל כצנלסון 1936).

תנועת העבודה ההיסטורית והתנועות הקיבוציות, ובראשם הקיבוץ המאוחד, היו נושאי הדגל ההיסטוריים של ארץ ישראל השלימה. היום כמעט קשה להאמין שמפ"ם וקיבוצי השומר הצעיר התנגדו לחלוקת הארץ בפולמוס החלוקה. לוותיקים זכור עוד שבקיבוצים של הקיבוץ המאוחד כמו: עין חרוד ובית השיטה הוכרז ממש אבל. לא רקדו ולא שרו, שררה תחושת אבל על קריעת ארץ ישראל. הקיבוץ המאוחד ובראשו יצחק טבנקין לא קיבלו את תוכנית חלוקת הארץ של האו"ם, והיו אופוזיציה מרה לבן גוריון. לאחר מלחמת השחרור רוב תנועת העבודה ההיסטורית ראתה בגבולות הסכמי הפסקת האש של 1949 גבולות זמניים, גבולות "הפסקת אש" שהיו מגבלות כוחנו במלחמת השחרור.

גם הערבים ראו את גבולות אלו כדבר זמני, ולא חדלו מתקוותם להשמיד את המדינה הציונית. לא עבר זמן רב וערבים ניסו להגשים את תקוותם ב1956 ואח"כ ב1967. אילולא ישראל ניצחה, הערבים היו שוחטים פה את כולם, מטף ועד זקן. באשר לאידיאולוגיה הנאצית, ששאיפתה הייתה השמדה מוחלטת של היהודים, היא זו שהדריכה אותם אז, וגם היום. די לראות את התעמולה הארסית הניאו נאצית של התקשורת הפלשתינית או את מופעי האימים של אחמניג'דאד באירן או את תעמולת הזוועה של עיתוני מצרים המשתמשים בקריקטורות של הנאצים להמחשת השנאה ליהודים כדי להבין מה מחכה לנו אם נפסיד במלחמה אחת בלבד. המשמעות היא שחיטה וחיסול טוטאלי של כל היהודים שחיים בישראל, ושלא יהיו לאף אחד אשליות.

העולם המוסלמי הוא היחיד שלא עבר תהליך של דה נאציפיקציה אחרי "מלחמת העולם השניה". תעמולת הזוועה של העיתונות הערבית קוראת להשמדה טוטאלית של היהודים. וזהו למעשה המשך מורשתו של המופתי חג' אמין אל חוסייני, ש"התנדב" בפגישתו עם אדולף היטלר באירופה לחסל את היהודים בארץ ישראל, כקבלן משנה של מכונת ההשמדה הנאצית.

היום שהשמאל מאמץ את הנרטיב השקרי של "הנכבה" הוא גם מאמץ איתו בלא דעת את הנרטיב של האיסלמופאשיזם העכשווי מאיראן ועד מצרים שמשמעו לחסל ולהשמיד את ישראל ואת היהודים, כי הרי ה"נכבה" נוצרה כתוצאה מניסיון השמדה המוני של היהודים ע"י הערבים. שלוש שנים בלבד לאחר השואה שבה נרצחו שישה מליון יהודים, ניסו הערבים בעידוד בריטניה להשלים את משימתו של היטלר בארץ ישראל. "הנכבה" היא תוצאת ניצחון היהודים לסכל את מזימת הערבים. הצד המפסיד הוא הצד שניסה לחסל. הייתכן כי רוצח שנכשל במזימתו לרצוח ולשדוד את ביתו של אדם, יקבל אחרי שנים כפיצוי על ניסיון הרצח הכושל את ביתו של אותו אדם? השמאל באמצו את הנרטיב השקרי של הערבים, בעצם מעלים ומלבין את כוונת הרצח והשמדת עם שעמדו ברקע התקפתם של הערבים את היהודים ב1948 ונותן לגיטימציה מחודשת לרעיון השמדת העם של הערבים.

אין עוד מדינה אחת החברה בארגון האומות המאוחדות שמדינות אחרות קוראות להשמידה, כלומר, לרצוח את תושביה. ישראל היא המדינה היחידה בעולם שהסכסוך עמה אינו טריטוריאלי, אלא קיומי. סין לא מאיימת להשמיד את תושבי טוויאן. הצ'צנים לא מאיימים לרצוח 200 מליון רוסים. הודו לא מאיימת לרצוח את כל הפקיסטנים, ואף איראן במלחמה הנוראה מול עיראק לרגע לא הטיפה לחיסולם של כל העיראקים.

מול כל אומות העולם, יום יום, במשך יותר שנות יובל קוראים אמצעי התעמולה של מדינות מוסלמיות רבות להשמדה טוטאלית של ישראל והיהודים, קריאה ברורה לרצח עם. קריאות אלו מובילות ברייטינג ברשות הפלשתינית,שמנהיגה ערפאת קיבל פרס נובל לשלום יחד עם רבין ופרס... ובכן, לחבורה הזאת שנשבעה לחסל את היהודים בארצם, לחבורה של רוצחים חסרי צלם אנוש, אונסי ורוצחי הנוצריות בלבנון, שמכינים לנו את הגרדומים, לאלו שלא ביטלו לרגע את האמנה הפלשתינית, הקוראת להשמדת ישראל, להם רוצים הכלומארטים: מופז, דיכטר, יואל בן נון, שנלר, שמעון פרס, שפיציק, חיים רמון, צחי הנגבי וציפי לבני לתת את ארצנו ההיסטורית. הכלומארטים מתכננים לגרש את עם ישראל מארץ ישראל ולתיתה למי שנשבע לחסל אותנו. זה לא ספין בחירות, הכלומארטים באמת רוצים להפעיל את החזק בצבאות המזרח התיכון על מנת לחסל כל קיום של עם ישראל בארץ ישראל ההיסטורית, ארץ התנ"ך, ערש המולדת.

היש טירוף גדול מזה? זו כבר לא טיפשות, או כשל מדיניות, זה מעשה הרבה יותר חמור מזה...

התקשורת הישראלית בבורותה, טמטומה, שטחיותה וסילופה הנפשי דואגת כל הזמן, כמו עינוי סיני, לטפטף על ראשו של הישראלי, הנחשף מבלי דעת לנשורת הרדיו-אקטיבית שלה שהאשמים התמידיים בסכסוך הם... וכאן בא שם הגנאי החדש: "המתנחלים". ויועצי הספינים, ה"המנים הרשעים" של ימינו, "פורום חוות החיות" שירש כלומארט משרון, לוחשים לו: "תעקור, תרביץ, תחריב, תעשה להם דה לגיטימציה כה חזקה שהעם אף יריע לך... זה שווה מנדטים...".

את מה שברל כצנלסון, עורך "דבר" ראה כבר בשנות השלושים, ואולי היה נחלת מיעוט, נהפך היום לאסוננו לנחלת רוב האליטה הדקה והזעירה השולטת, השמאל האנטי ציוני המאכלס את מסדרונות העיתונות, הפרקליטות, משרד החוץ ובית המשפט. אותה אליטה פועלת כפי שכתב ברל: "עד כדי שיראו את הגאולה בנאצים הפלשתינאים"... רמת דיון הביבים של התקשורת הובילה למצב שכבר אי אפשר כלל אפילו להתווכח. ההיגיון נסתם, ואת מקומו תפסה "האנטישמיות הזואולוגית של אירופה עם תאוות הפגיון שבמזרח", כדברי ברל.

הרי בדיוק כך התחילה האנטישמיות של התנועה הנאצית באירופה. הנאצים הרי היו צריכים להשמיד את העילית של גרמניה: את הוגי הדעות, בנקאים, רופאים, מדענים, עיתונאים ולמרבה הכעס, רובם היו יהודים. בשביל לחסל ציבור כה משפיע בחיי גרמניה צריך קודם לעשות ליהודי דה לגיטימציה מוחלטת : פרזיט, מכוער, עכברוש, טפיל, אלים, מחריב השלום, בזוי, קפיטליסט וגם קומוניסט. עכשיו אחרי שניטל ממנו צלם האנוש, אפשר להכות את היהודי ולאנוס את בנותיו בלא להישפט. לאסרו ללא משפט במעצרים "מנהליים" ואח"כ גויסה מערכת המשפט הגרמנית ויצרה את החוקים המיוחדים ליהודים, חוקי נירנברג.... ואת ההמשך תוכלו לראות בבית "יד ושם" בירושלים.

ומה שונה היום? מה בעצם עושה פורום חוות החיות לקול מצהלות התקשורת? בדיוק אותו הדבר: את הציבור הכי נפלא, שמתגייס 100% לצבא הופכים לאויב. עוצרים את אלו עם סרטים כתומים, מכניסים ילדות בנות 12 לבתי סוהר עד תום ההליכים כאשר השופטת פרוקצ'ה מסמנת את הבנות הרכות האלו בגיל בת מצווה לאויבות האנושות. בג"ץ מאפשר חורבן של עשרות יישובים יהודיים, אך מאידך לא מאפשר להעתיק את מגוריה של מחבלת שתפרה חגורות הנפץ למחבלים מתאבדים מירושלים המזרחית לעזה בטענה של "פגיעה לא מידתית".

אח"כ מכניסים למעצר מנהלי אנשים שחשודים במחשבות מסוכנות כגון: ארץ ישראל שייכת לעם ישראל. זה מספיק בשביל שבג"ץ יעצור את אברי רן מגבעות עולם עד תום ההליכים בגלל "הדעות הקיצוניות שלו", קרי שארץ ישראל היא שלנו. אח"כ מותר לכל עיתונאי זב ומצורע לקלל ולהשמיץ בראש חוצות את החלוצים, מיישבי המולדת ההיסטורית. לזהבה נותנים לשפוך בטלוויזיה קיטונות של שנאה ושקרים, והיא תוזמן כל בוקר מחדש ויאמרו לה: "תודה שהיית איתנו"... ואח"כ יושב באולפן רדיו יוסי בר מוחא, עיתונאי הכותב ב"ביטאון של תנועת ההתנגדות לציונות והתיישבות", זיהיתם נכון: עיתון "הארץ". ובעקבות רצח שביצע יהודי בשפרעם הוא קורא ברדיו להשמיד ולגרש את כל היישוב שבו הוא "התארח לעיתים"... להסבירכם, הרוצח בא מראשון לציון, אך מידי פעם היה גם בא להתארח בישוב תפוח שבשומרון. כלומר, אליבא דה יוסי בר מוחא, בגלל זה צריך להעניש ולגרש מאות אנשים בגלל שהאורח רצח מישהו בגליל...

והכל עובר, והיוסי הזה הוא לא סתם אדם. הוא יו"ר אגודת העיתונאים. ובאותו אולפן יושב מאיר פעיל, עוזי דיין ומראיין מכובד, ואף אחד חוץ ממני לא רואה בדבריו בעיה. ואם הרוצח אומנם בא מראשון לציון, האם מר בן מוחא היה קורא לגרש ולהרוס את ראשון לציון? עניתם נכון, אבל בתפוח אפשר. שם יש חוק שונה, שם יושבים אנשים חסרי זכויות אנוש, תת אדם, שאפשר להחריבם ולגרשם, כפי שעשו כבר לגוש קטיף.

אחרי ששרון שיחרר את המפלצת האנטישמית כל זב ומצורע יכול לדבר כך ברדיו ולקרוא להשמדת יישוב שלם בתנאי שהוא כמובן באזורים המיועדים לגירוש יהודים, שבהם גרים אלו שאין להם יותר זכויות אזרח ולגיטימציה. יוסי בר מוחא לא לבד, הוא פחדן גדול ועלוב נפש. אילולא התקשורת הדורסנית ובית משפט עליון מושחת הוא לא היה מעז, אך הוא רואה שגם השופטת פרוקצ'יה והשופט ברק חושבים כך. הוא רואה שלאנשים האלו אין זכות אף להפגין, עוצרים את האוטובוסים שלהם בקריית שמונה, ובג"ץ מחריש, וקורץ למשטרה שתמשיך, כי יש לה מטריה אווירית מבג"ץ לכל מעשה נבלה. גם ניסו שחם חוגג עדיין, ואל תדאגו, ברק כבר ימצא את הסעיף הנכון להכשיר כל נבלה. מעניין מה היו אומרים אלו באותו אולפן רדיו אם מישהו היה קורא למחיקת כפר ערבי אחד שממנו יצא רוצח ערבי ורצח יהודי....

זאת ועוד... ב"גלובס" יצאה לפני שבוע כתבה שכותרתה : "מתנחלופוביה" ובכותרת משנה: "אתם שונאים מתנחלים? אתם במיינסטרים". אהה, הבנתם נכון, מיינסטרים, כלומר אתם בצד הנכון. אותו מסר נמשך בגוף המאמר: " זה רשמי, לגיטימי לשנוא מתנחלים. אני לא מדבר על הצדקה מוסרית או עמדה פוליטית, אבל מבחינה האמירה האופנתית זה בסדר גמור לשנוא מתנחלים, ממש כמו שמותר ללבוש בז' בסתיו....". ו"גלובס" מדפיס את התשפוכת הזאת, העורך מאשר... זה במסגרת השיח הפוליטיקלי קורקט המקובל. ואם מישהו היה כותב בעיתון בצרפת למשל " זה רשמי ולגיטימי לשנוא יהודים... אבל מבחינת האמירה האופנתית זה בסדר לשנוא יהודים. מה לדעתכם היה משרד החוץ של ישראל עושה? או לדוגמא אם מישהו היה כותב: "זה רשמי ולגיטימי לשנוא ערבים... מבחינת האמירה האופנתית זה בסדר גמור לשנוא ערבים... כמו ללבוש בז' בסתיו..". תשאלו את עצמכם? האם עיתון "גלובס" היה מדפיס את זה?! התשובה ברורה: לא. חד משמעי.

כך עובדת מערכת התעמולה בישראל, כמו בגרמניה:

בשלב ראשון, הכל מתחיל בשלילת הלגיטימיות של היהודים. לא התבלבלתי, יהודים. כי חלוצי יהודה ושומרון שומרי אמוני ישראל הם היהודים של ישראל 2006. אח"כ מערכת המשפט מבינה שאף אחד לא יבקר אותה אם היא תיצור מערכת חוקים נפרדת ומעוותת ל"אויבי השלום", קרי המתנחלים, "אלו שזורקים בלוקים על שוטרים" (רק לא מזכירים איך בהתחלה דרסו השוטרים בסוסים, הכו מכות רצח ללא סיבה, ואלו ידיים דחפו שוטרים אלו למקומות מוצנעים של בנות שש עשרה על מנת להשפילן. הכל מותר לעשות לציבור הזה.

בשלב שני, השלטון הזה עוקף את מערכת המשפט ומגיע ישר לביצוע העונש. הכלומארטים: מופז, את עזרא, את כלומארט שיחררו את החבל מהדוברמנים: "יש לכם אלות, יש לכם קסדות ואתם יודעים מה לעשות בהן" אומר קצין בכיר לשוטרים בעמונה. ורק שוטר אידיוט לא יוכל להבין מזה שזה היתר ברור לפוגרום. הבנתם שוטרים? תפקידכם ללמד אותם לקח. לא חוק ולא בטיח. המשטרה נהפכה לגורם מעניש ומוציא לפועל. יותר לא צריך מערכת משפט. גייסות לבושי השחורים יבצעו את מה שצריך: יכו, ירסקו, יאנסו, ישפילו ובית משפט ימלא את תפקידו בעצימת עיניים, כמו בימים האפלים ההם.

בשלב שלישי, הפרלמנט בעצם מפוזר, השלטון מתעלם מנוכחותו ואף בז לו. הכלומארטים מודיעים לוועדת החקירה של הפרלמנט שהם לא יאפשרו לשוטרים ולחיילים להופיע ולהעיד. ואותנו לימדו בשיעורי אזרחות שהפרלמנט עומד מעל הגוף המבצע ומפקח עליו. לא פה,
פה יש גנרליסימו כלומארט, שהבריח את בניו בעוד מועד לחו"ל בלי ששירתו בצה"ל, ויש את מקהלת התקשורת המזמרת ישירות מתוך המעי הגס שלו.

מדוע מוותר הפרלמנט הריבון על סמכויותיו בישראל? ממתי הפרלמנט לא יכול לחקור שוטרים וחיילים על מעשים ששקולים לפוגרום עם 320 פצועים, בנות שנאנסו, סוסים שדרסו, והוראות שירדו מלמעלה להכות חזק ועל הראשים. מחר יזרקו אנשים ממטוסים לים, כמו בארגנטינה, והתקשורת, שיוסי בר מוחא הוא הבבועה הרוטטת של השנאה שלה, תגיד שזה מצוין, "זה מראה על מנהיגות" , "כלומארט שולט בצבא", וצריך להעיף את כל החוליגנים משם". ותחשבו, על מי הם אומרים פורעי חוק ? לציבור ששולח הכי הרבה בנים ליחידות הקרביות, על ציבור שחמישים אחוז מהקצינים בצבא באים ממנו, ציבור מתנדב לכל משימה: מצפוני, מסור וחלוצי. הנוער הכי נפלא שהעם הזה הוציא אי פעם.

דוגמא מזעזעת שאולי מציגה את תהום הביבים של המשטר ההולך ומקבל את דפוסי המשטר המטורף של גרמניה הנאצית הייתה כאשר התבטא פרופ' שטרנהאל וקרא למחבלים הרוצחים בתחילת מלחמת אוסלו לפגוע רק מתנחלים ולא בישראלים שגרים בישראל של הקו הירוק. הוא כמובן לא הועמד לדין ואף לא נקרא לחקירה. סביר להניח שמי שהיה קורא להרוג ערבים, היה מבלה כבר שנים בבית כלא בעוון הסתה לרצח. נועם פדרמן הוטל לתוך התעללות של מעצרי שווא ומעצרי בית מינהליים ללא כל טענה נגדו, ללא העמדה למשפט, אולם על שטרנהאל יש מטריה אווירית של ערוץ 2. תקשורת מטמטמת ובג"ץ שהגיע " לסילוף כזה, שכלי ונפשי, שכל מה שעושה עמם, כל יצירתו וייסוריו, הם בזויים ושנואים, וכל מה שעושה אויב עמם, כל שוד, כל רצח, וכל אונס ממלא את ליבם רגש הערצה והתמכרות.

אפשר לכתוב את מה שכתב ברל המנהיג והאידיאולוג של תנועת העבודה ההיסטורית לפני שיבעים שנה, וזה מאוד אקטואלי. היום אני בספק אם איזה עיתון ישראלי המגויס כבר נפשית וטוטלית להצדקת מלחמת האויב הערבי בעמו, ייתן להדפיס דברים כאלו.

כששופטים היום את הלכי הרוח המטורפים, האובדניים, המעוותים השוררים היום בשמאל האנטי ציוני לגלגוליו, ואף בחלקים בתנועה הקיבוצית, מגלים את אותם חיידקים של שנאה עצמית שדיבר עליהן ברל.