הנפלים מול הנפילים

מוזר... מפלגה שרצה לבחירות אולם אינה רוצה להיות בשלטון!! שמעתם על מפלגה כזו? על פי דברי מתן וילנאי ואופיר פינס, אסור למפלגת העבודה להיות המפלגה המובילה, הם צריכים לחבור, כנספחים למפלגת קדימה, כשאולמרט יהיה רה"מ.

טל הר , ז' בניסן תשס"ו

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7
מכתב גלוי לחברי הכנסת של מפלגת העבודה


מוזר... מפלגה שרצה לבחירות אולם אינה רוצה להיות בשלטון!!

שמעתם על מפלגה כזו? על פי דברי מתן וילנאי ועל סמך דברי אופיר פינס, אסור למפלגת העבודה להיות המפלגה המובילה, הם צריכים לחבור, כנספחים למפלגת קדימה, כשאולמרט יהיה ראש הממשלה.

הם כמובן יקבלו תפקידי שרים, מישנים אמנם, אך מה זה חשוב? העיקר שעמיר פרץ "שנפל עליהם", שלא מרצונם, לא יהיה ראש הממשלה, וכך הם יבלו במנעמי השלטון, ועמיר יעלם בתהום הנשייה בשנים הבאות ולקראת הבחירות הבאות, יצליחו לבחור כבר מישהו אחר,לראשות המפלגה, ולא שנוא נפשם - פרץ.

(הם יוכיחו כי כשל ולא הצליח להביא את ראשות הממשלה לעבודה....)

יש למפלגת העבודה סיכוי אמיתי לחזור להנהגת המדינה, סיכוי שאם יישמט הפעם, מי יודע מתי יחזור, הם ייעלמו בקדימה, יחזקו את שלטונו של אולמרט, ויעזרו לו לבצע את זממו, גרוש עשרות אלפי יהודים מבתיהם ללא תמורה וללא סיבה.

דרך זו אינה דרכה של מפלגת העבודה, שם מדברים על משא ומתן, הסכמים, הבנות, אולי פינוי מתחייב פה ושם, אולם לא גירוש גורף, חד צדדי, כאג'נדה מרכזית.

קואליציה ציונית אמיתית, עם הליכוד, ליברמן, ש"ס והאיחוד הלאומי תומך מבחוץ, מתאימה יותר למפלגת העבודה ההיסטורית, הרבה יותר מאשר עם מפלגת קדימה האופורטוניסטית, המורכבת "משכירי חרב" משלל מפלגות, שאינה בעלת אידיאולוגיה ציונית חיובית.

המפלגות המוזכרות, הנקראות בתקשורת ימין קיצוני, אינן קיצוניות כלל וכלל, כל מי שיתעמק במאמרי הנפילים של מפלגת המדינה מלפני 60 שנה, יתפלא למצוא, שחלק מהמפלגות הנ"ל נמצאות משמאל לאידיאולוגים הללו.

אהבת הארץ, התיישבות בכל חלקי הארץ איננה ימניות קיצונית -זוהי הציונות!

עמיר פרץ חייב לגלות מנהיגות, ולהוכיח שהוא מנהיג אמיתי, ולא לאפשר לחברים אינטרסנטים, שרק טובת עצמם לנגד עיניהם. כאמור הם את תפקידי השרות יקבלו, ופרץ יקבל תפקיד שר כמוהם וזאת אסור לעמיר פרץ להרשות.

ברור לכל שקדימה שהינה מפלגה ללא היסטוריה, ללא הישגים, ללא חוט שידרה, ללא דבר המקשר בין האנשים, פשוט תתפרק לרסיסים ברגע שלא תהיה בממשלה.

ואז יתכן ובבחירות הבאות, תוכל מפלגת העבודה להוביל את המדינה בדרכה. יתכן גם שלא, אולם אז תהיה בשלטון מפלגה אחרת, ציונית, שאיכפת יהיה לה מה קורה כאן ולא רק מהעיקרון של "מה אני מרוויח ".

הטענה שקואליציה כזו היא בניגוד לרצון הבוחרים, הינה מופרכת לחלוטין. הציבור לא פסק דבר. נהפוך הוא. תוצאות הבחירות מוכיחות שהציבור לא יודע מה הוא רוצה, לא מסוגל להחליט לאן הוא רוצה שיקחו אותו. הרי 40% כלל לא הגיעו לקלפי, 7 מנדטים לגמלאים זוהי מחאה ברורה נגד כל המפלגות. 29 מנדטים של קדימה, הם לא כמות המוכיחה שהעם רוצה אותם מרכיבים את הממשלה - העם מבולבל.

כך שכל קואליציה ציונית שתוקם היא לגיטימית לחלוטין, ועל הנשיא יהיה להטיל את הרכבתה על מי שיקבל יותר המלצות.

לכן על פרץ להציג לנשיא את מועמדותו לראשות הממשלה, ולא להיכנע לקולות התבוסתנים ממפלגתו, המעוניינים לוותר ולהיות נגררים.

שאר המפלגות הציוניות חייבות לתמוך בפרץ, וכך להקים קואליציה יציבה, שרוצה את טובת המדינה ולא טובות הנאה אישיות.