לא אניף את הדגל

השנה לא אניף את הדגל ביום העצמאות. אני, דווקא, כן אלבש בגדי חג, ואלך לבית הכנסת לתפילת ערבית חגיגית ואמירת הלל, אשתתף בסעודת חג ומן הסתם, למחרת, אטייל במרחבי הארץ (מה שנשאר ממנה).

מאיר דנה-פיקאר , ד' באייר תשס"ו

דעות לבן ריק
לבן ריק
ערוץ 7
השנה לא אניף את הדגל ביום העצמאות. אני, דווקא, כן אלבש בגדי חג, ואלך לבית הכנסת לתפילת ערבית חגיגית ואמירת הלל, אשתתף בסעודת חג ומן הסתם, למחרת, אטייל במרחבי הארץ (מה שנשאר ממנה). אשתתף במנגל עם חברים, אבל לא אניף את הדגל.

מהו דגל בכלל?

דגל הוא אות של כבוד. דגל הוא סמל שאתה רואה אותו ולבך מתמלא גאווה. דגל הוא חתיכת בד עם פסים כחולים ומגן דוד שמאחד תחתיו אנשים שונים. דגל הוא סמל לעצמאות, לשחרור מעול הגלות ולעמידה על שלנו, אבל דגל זה לא רק זה.

דגל ישראל הוא הסמל שהוטבע על חזיהם ומצחיהם של לובשי השחורים שבאו וגרשו אותנו מנחלתנו בגוש קטיף וצפון השומרון. הדגל הזה הוא המראה הראשון שהתגלה לעיני כשפרצו הפורעים, בשליחות ממשלה חסרת רחמים ובושה, את דלת ביתי בכפר דרום על מנת לגרור אותי ואת משפחתי מביתנו אל הלא נודע.

הדגל הזה לא גורם לי לגאווה. חתיכת הבד הזו מסמלת עבורי ועבור רבים אחרים את אובדן הדרך של מדינת ישראל. את השנאה וההתעללות באנשים טובים שרצו (פעם) לשרת את ארצם ואת ועמם בצורה הטובה ביותר, ונהפכו בין לילה לפושעים, לאויבי השלום ולאויבי מדינת ישראל.

יום העצמאות השנה

השנה זה יהיה קצת עצוב. שנה שעברה, ביום הזה ממש, חנכנו את בית הכנסת החדש בכפר דרום. בית הכנסת שנבנה על שם חמשת נרצחי כפר דרום ושבנייתו הואצה לאחר פציעת חברי היקר דן עמיאל שאיבד את רגלו כתוצאה מפצמ"ר שנפל לידו בפתח בית הכנסת. שנה שעברה שמחנו וקיווינו שהפשע הנורא לא יתבצע. הוא בסוף התבצע, ולכן קשה לנו לשמוח.

ובכל זאת, אנחנו נשמח ונודה לה' על הצלת עם ישראל במלחמת העצמאות ובכל השנים של קיום המדינה בהם רוצים אוייבנו לכלותינו ואינם מצליחים. נודה לה' על כי למרות הקשיים והצרות עדיין מצבנו טוב לאין ערוך ממצבנו בגלות (בנתיים לפחות).

נאמר הלל, נאכל בשר על האש, נשתדל לשמוח ולקוות לטוב, אבל בלי דגל.כותב המאמר הוא ממגורשי כפר דרום שבגוש קטיף.