פשע לא מבצעים

מועצת יש"ע מחפשים איזה ניסוח מתפתל ומתפלפל.

מאיר דנה-פיקאר , כ"ג בסיון תשס"ו

מאיר דנה-פיקאר
מאיר דנה-פיקאר
ערוץ 7

בעקבות איום החרבת המאחזים והיישובים ביהודה ושומרון, מנסה מועצת יש"ע לקבוע עקרונות וגבולות למאבק הקשה הצפוי. במקביל, מנסים ראשי המועצה לחזק את שליטתם בשטח, שליטה שאבדה מכוחה, ובצדק, לאחר הקיץ האחרון. בשבת שעברה מצאתי על השולחן בבית הכנסת עלון חדש, בהוצאת מועצת יש"ע. קראתי. מה אגיד לכם? לא השתכנעתי. למה?! תיכף תבינו.

הנה ציטוט לדוגמא, סעיף אחרי סעיף: 


אני הקטן סבור שכשמשהו מוגדר כפשע, אסור לבצעו. ומי שמבצעו נקרא פושע
האחד: "גירוש יהודים מנחלתם ומסירתם לאויב הוא פשע נורא והחלטה לא לגיטימית" עד כאן בסדר. ומיד אחריו: "תפקידו של צה"ל - מלחמת מצווה להורשת הארץ והענקת ביטחון לתושביה. חובתנו להתגייס לצבא. אל לה לממשלת ישראל לפגוע בצה"ל  ובתפקידו, ולהשתמש בצבא לגירוש יהודים, חלילה". גם זה בסדר, אבל משהו חסר… 

אני הקטן סבור שכשמשהו מוגדר כפשע, אסור לבצעו. ומי שמבצעו נקרא פושע, לא פחות ולא יותר. כיוון שהסכמנו על כך שגירוש יהודים והחרבת יישובים הוא פשע, הרי מי שמגרש יהודים ומחריב יישובים הוא פושע. עד כאן שיעור בהבנת הנקרא.

וכי ראשי מועצת יש"ע לא יודעים את זה? יודעים גם יודעים, אלא שהם מנסים ליצור מאבק שיהיה בקונצנזוס, שיהיה יפה ודמוקרטי, שירומם את רוח העם או איך שלא תקראו לדמיונות הללו, כמו המאבק על גוש קטיף שהצליח באופן מדהים לסחוף את כל העם תחת מוטת כנפיים רחבה של מאבק עממי… והציל  את יישובי גוש קטיף וצפון השומרון מחורבן. אה, זה לא מה שקרה? טעיתי, סליחה.  


עלינו להתעשת ולומר בצורה ברורה: גירוש יהודים הוא פשע ואנחנו לא נבצע את הפשע הזה. נקרא לכל אדם שעיניו בראשו לעשות ככל שביכולתו לעצור את הטירוף הזה
ראשי מועצת יש"ע מחפשים איזה ניסוח מתפתל ומתפלפל על מנת שלא לבוא בדרישה ישירה אל חיילי צה"ל ומפקדיו ולומר להם: גירוש יהודים אינו מוסרי! זהו פשע, ואסור לכם לבצע אותו. כל עוד יהיה ניסיון להלך בין הטיפות ולא לומר אמת פשוטה, כל עוד האמירות יהיו מכוונות לדרג הפוליטי בקריאה שלא להשתמש בצבא למטרות אלו (קריאה שגם השמאל בחלקו מצטרף אליה) ולא לחיילים ולראשי הצבא עצמם, המסקנה תהיה שהמעשה אינו כל כך חמור. הדבר כואב  וקשה, אבל נעבור את זה יחד. נפנה, נתפנה ונבכה. 

האמירה הזאת, שלא נאמרת במפורש אך עולה מבין השורות, ממוססת את כל המאבק, שוב. ואם זה הקו שהולך להוביל את המאבק הבא, אז חבל להשקיע כסף על פלאיירים ועל הדבקת מודעות ועל קמפיין ועל הפנינגים למיניהם, כי הכל כבר אבוד. היו בחירות, העם אמר את דברו, ראש הממשלה פועל בהתאם והחייל מבצע. ככה זה בדמוקרטיה, מקובל עליכם?  עלי זה לא מקובל.  

עלינו להתעשת ולומר בצורה ברורה: גירוש יהודים הוא פשע ואנחנו לא נבצע את הפשע הזה. נקרא לכל אדם שעיניו בראשו לעשות ככל שביכולתו לעצור את הטירוף הזה, ובעזרת ה' נצליח להציל את מתנחלי יהודה והשומרון מגורלם של אחיהם המגורשים, ואת תושבי כפר סבא ופתח תקווה מגורלם של אחיהם תושבי שדרות.