מלחמה של טירונים

המפתח לשחרורו של החטוף גלעד שליט נמצא בהישג יד.

עו"ד אביעד ויסולי , ח' בתמוז תשס"ו

כתב "במחנה" (מיל.) אהוד אולמרט, וסרן חימוש (מיל.) עמיר פרץ מנסים לנהל את המלחמה נגד החמאס. הם לא מגדירים את היעדים, הם לא מבינים מה זה סד"כ, אין להם מושג בעבודת המודיעין ויש להם את החוצפה של טירונים לנפנף את כל אלופי צה"ל ולזלזל במיטב המומחים הצבאיים והביטחוניים.  הם ואפסם עוד, תרתי משמע.

חייו של רב"ט גלעד שליט תלויים לו מנגד. בסך הכל מה הסיכוי של חייל ללא נשק שיושב מול אקדח טעון של מחבל ובלי שאף אחד ינקוף אצבע להצילו?  מדחת יוסף 2006.


"אולמרט את פרץ" עשו כל שביכולתם בשבוע האחרון כדי לעקר כל סיכוי להציל את החטוף. הם הורו לצה"ל לפתוח במבצע צבאי מקיף, רק כדי לעצור אותו שלושה ק"מ בחולות דהניה ולייבש את החיילים בשמש
"אולמרט את פרץ" עשו כל שביכולתם בשבוע האחרון כדי לעקר כל סיכוי להציל את החטוף. הם הורו לצה"ל לפתוח במבצע צבאי מקיף, רק כדי לעצור אותו שלושה ק"מ בחולות דהניה ולייבש את החיילים בשמש. הם נתנו פקודה לצה"ל לנוע לעבר בית חנון ולתפוס את אזור דוגית, ניסנית ואלי סיני, ובטלו אותה כעבור כמה שעות. 

מעולם צה"ל לא נראה יותר עלוב ופתטי מאשר בשבוע האחרון. ההפצצות המסיביות של שדות ריקים, אלפי הפגזים שנורים אל "מרחבי שיגור" שאינם אלא דיונות החול הריקות של דוגית, "הפגיעות הישירות" במשרדים ריקים והמעצרים המתוקשרים של כמה ליצנים של החמאס ברמאללה ובמזרח ירושלים, גורמים לצה"ל ולמדינת ישראל להיראות כמו בדיחה תפלה של צבא עקר וחסר כל יכולת, יעד וכיוון.

אחת הטעויות הקלאסיות של שני הטירונים שהפכו בן-לילה רמטכ"לים היא שהם מיישמים על  הפלסטינאים את המנטאליות היהודית. תכבה להם את האור והם מיד יתחננו שתפסיק...  תעצור להם שר (ועוד במחנה "עופר" – בדיוק איפה שמרוכזים בוחריהם) והם יכרעו על ברכיהם...  תפציץ להם משרד ריק בשתיים בלילה והם ירעדו מפחד...  ממש!

אז הרי החדשות, אולמרט. עד עכשיו עשית את כל השטויות האפשריות. שיחקת כמו טירון לידיהם של הניה ואבו מאזן. הפכת אותם לגיבורים, למרכז החדשות, למנהיגים אמיצים שמשפילים את צה"ל, את חיל האוויר, את השב"כ ואת מדינת ישראל קבל עם ועולם. לקחת "פוקס" של שביית חייל ישראלי חי והפכת אותה לכישלון קולוסאלי של צה"ל ולניצחון אסטרטגי של החמאס.

ובנושא זה צריך חייבים גם תודה מיוחדת לשופטי בית המשפט העליון על תרומתם לעיקור יכולתו של השב"כ לסכל פיגועים. הפה שהתיר לנפץ גולגולות של ילדים באלות בעמונה, אסר על "טובי החוקרים" לגעת במחבלים שנשלפו ממיטותיהם בשבת שעברה וידעו בדיוק נמרץ את כל הפרטים על הפעולה בכרם שלום. הם צחקו בפרצופם של החוקרים במשך 24 שעות, בדיוק פרק הזמן שחבריהם היו צריכים כדי לבצע את הפעולה. 

אם יש סיכוי להציל את גלעד שליט הרי יהיה זה ע"י שליפת שותף סוד ו"ניעור" מקום המסתור ממנו בתוך שעה, גג. ועוד שעה אחת, מקסימום, לנסות לשלוף אותו בזהירות ממקום מחבואו.  את זה אין כל סיכוי לעשות בכפפות של משי. תראו לי את חוקר השב"כ שיעיז היום לטלטל מחבל – רוצח. חשין, תיאודור אור, מצא, דורנר: נא עלו בטובכם למצפה הילה והסבירו למשפחת שליט למה לשב"כ אסור לגעת במחבלים שמחזיקים את גלעד (כן, מותר להרוג אותם ב"סיכול ממוקד" אבל אסור לטלטל אותם כדי להוציא מהם את פרטי הפיגוע או מקום המסתור של החטוף).  תסבירו להם יותר טוב מכל אלופי צה"ל למה בנם בידי החמאס.

בחזרה לענייני היום, פרץ (אחרי שתישן כמה שעות ותפסיק למלמל שטויות). את הפלסטינים לא מעניין מעצר של שרים, הם צוחקים מעשרות אלפי פגזים על החולות (מי לעזאזל משלם בשביל זה?) הם מוכנים לסבול אפילו ניתוק של החשמל, כדי לראות אותך מתפתל, נותן פקודה ומבטל, מתבלבל, מגמגם ומזגזג.  תתחיל ללמוד מה הם חושבים. תחשוב שהם ה"עובדים" (במלעיל) שלך ותשכנע אותם לפתוח בשביתה. כמו בימים הטובים.

אז כדי לקצר לך את  שנות הלימוד (ולנו את שכר הלימוד שלך שעולה בדם, לא בדמים), אני אגיד לך בדיוק מה יוציא אותם מהכלים, מה ישגע אותם ויגרום להם להתרוצץ כמו עכברים מסוממים.  מה ישבור אותם לחלוטין, יביס אותם באחת! – דבר פשוט. הכרזה קטנה. שלוש מילים בלבד: "חוזרים לגוש קטיף". 

עזה תרעד, עמיר. אף אחד לא יישן בלילה, אהוד. אצלם הארץ מקודשת, לא הפוליטיקה. האדמה בולעת את האדם, לא האדם את האדמה. כאשר הם יבינו שהחטיפה תחזיר את ישראל לגוש קטיף, הם יחזירו את גלעד שליט בחיים, בשיירת מכוניות, עם ליווי משטרתי שחס ושלום לא יארע לו דבר בתוך שעה על השעון.  באחריות. 


ויש לי בשבילך פרויקטור מצוין לזה. הרמטכ"ל חלוץ מכיר כל פינה בגוש. הוא הרי ערך שם את המלחמה היחידה בה ידע לנצח: מלחמת גירוש גוש קטיף התשס"ה
ויש לי בשבילך פרויקטור מצוין לזה. הרמטכ"ל חלוץ מכיר כל פינה בגוש. הוא הרי ערך שם את המלחמה היחידה בה ידע לנצח: מלחמת גירוש גוש קטיף התשס"ה. הוא מכיר את שטחי ההערכות, את נקודות המגע, את תכניות הבתים והרחובות בכל ישוב וישוב.  תן לו 18 חודש והוא בונה הכל מחדש. ממילא אין לו מושג או תכנית אחרת איך להציל את רב"ט שליט. 

עוד כמה שנים, כשתתחילו פרץ את אולמרט להבין מי נגד מי במזרח התיכון, כשתכירו עם מי יש לכם עסק, כשתתפסו מה מניע את הערבים ומה מפחיד אותם, תיווכחו לדעת עד כמה היה גירוש גוש קטיף התבוסה הניצחת של ישראל והעם היהודי במאבק על הארץ הזאת. איזה ניצחון אדיר נתתם לחמאס על מגש של כסף. 

נכון, אתם שונאים את המתנחלים הרבה יותר מאשר את הערבים. התרגלנו לכך. אבל את המחיר של שנאתכם התהומית משלמת עכשיו משפחת שליט.

המפתח לשחרור בנם נמצא בהישג יד, חמש דקות ממחסום כיסופים.