תיקון לדיבת הארץ ולשנאת חינם

בימים אלו תפקידנו לומר: "אמרנו לכם!".

נדיה מטר , י' באב תשס"ו

נדיה מטר ויהודית קצובר
נדיה מטר ויהודית קצובר
חזקי ברוך

דבריה של נדיה מטר בצעדת "נשים בירוק" סביב חומות עיר העתיקה ליל תשעה באב תשס"ו בו השתתפו עשרות אלפים. את הצעדה הובילו ח"כ פרופ' אריה אלדד והרב עוזי שרבף מחברון.

על אלה אני בוכייה: אלי סיני, בדולח, בני עצמון, גדיד, גן אור, גני טל, דוגית, כפר דרום, כפר ים, כרם עצמונה, מורג, נווה דקלים, ניסנית, נצר חזני, נצרים, פאת שדה, קטיף, רפיח ים, שירת הים, שליו, תל קטיפא, חומש, שאנור, גנים וכדים.


דווקא בגלל שאיכפת לנו מעם ישראל ומארץ ישראל ואין אנו רוצים עוד קטיושות והפעם ברמת גן ובנתניה, חובה עלינו להגיד דברים קשים
רבותי, חברים יקרים. בימי מלחמה אלה הייתי יכולה לשאת דברים פופוליסטיים המושמעים רבות בחוגים ממלכתיים. הייתי יכולה להגיד: "כשהתותחים רועמים-המוזות שותקות. עכשיו לא הזמן לבוא חשבון. עכשיו הזמן לאחדות-שמאל-ימין-מרכז ובואו נשכח מה שהיה ונתרכז במלחמה." אבל מה לעשות שאלו הם דברי זיוף, דברי שקר ובעיקר דברים מסוכנים. כי בדיוק בגלל מה שהיה, אנחנו במצב היום.

ולכן דווקא להיפך. דווקא בימים אלו תפקידנו לומר: "אמרנו לכם!". דווקא בימים אלה של מלחמה חובתנו להגיד:" בגלל שמסרתם חבלי מולדת לאויב הערבי וגירשתם עשרת אלפים יהודים מאדמתם, קיבלנו קטיושות ומלחמה הגובה את דם מיטב בנינו, ומליון אנשים בצפון נהפכו לפליטים במקלטים ו/או ברחבי הארץ.

כן. דווקא בגלל שאיכפת לנו מעם ישראל ומארץ ישראל ואין אנו רוצים עוד קטיושות והפעם ברמת גן ובנתניה, חובה עלינו להגיד דברים קשים. חובה עלינו להזכיר שכל מי שנתן יד לגירוש הוא האחראי למה שקורה היום.

הקב"ה קבע את תשעה באב כיום אבל, בכי וחורבן בגלל חטא המרגלים שהוציאו את דיבת הארץ. בית שני נחרב בגלל שנאת חינם. דיבת הארץ ושנאת חינם הם הם שהיוו את הגורמים לביצוע חורבן גוש קטיף וצפון השומרון. כן! שנאת חינם היווה דגל לממשלת ההתנתקות של שרון. כמה שנאה צריך כדי שיהודי יזמם תוכנית שעד היום רק שונאי ישראל הכי גרועים והכי אנטישמים ביצעו נגד יהודים. ממש פוגרום. כמה שנאה הייתה באנשים האלה כדי לבצע דבר כזה נגד אחים, דבר שהם לעולם לא היו מעיזים לעשות נגד הגרועים שבאויבינו? עוד לא היה עם בכל ההיסטוריה האנושית שביצע דבר כה זוועתי, כה קרימינאלי נגד אחים שלהם. רק אצלנו זה קרה. שאנחנו נשתוק על זה בגלל שאנחנו במלחמה הנובעת מביצוע הפשע בקיץ האחרון? שאנחנו נטאטא את הדבר מתחת לשטיח? חייבים לזעוק. לא כדי להוציא פורקן, אלא כדי לוודא שזה לא יקרה שוב. לעולם לא עוד!

הרי בואו לא ניתמם. מי שדחף לבצע את פשע הגירוש לפני שנה, ידע שזה יגרום לקטיושות על הצפון והדרום. הוא ידע שזה לא יביא שלום. אך זה לא עניין אותם. כל מה שעניין אותם היה להפטר מחבלי מולדת שהם כל כך שונאים ולהרוס את מפעל חייהם של המתנחלים שהם כל כך שונאים .

וההוכחה שהגירוש היה כולו שנאת חינם ודיבת הארץ: למרות כל ההתפתחויות, למרות כל הקטיושות והנרצחים, הפצועים והחיילים החטופים- לא שמענו על אף פוליטיקאי שביקש סליחה על מה שקרה בקיץ האחרון. לא שמענו מאף פוליטיקאי שהם מכים על החזה כדי להגיד "אשמנו-בגדנו, טעינו". להיפך באמצע לחימה בצפון, הבוקר-בראיון לכתבי סוכנויות זרות מודיע ראש הממשלה אהוד אולמרט כי "הישגיה הצבאיים של ישראל בלבנון ייתנו תנופה לפינויי ישובים ביהודה ושומרון"!

אתם שומעים? בזמן שחיילי צה"ל מוכנים למסור את נפשם, ראש הממשלה מודיע כי לחימתם בלבנון תיתן תנופה לגירוש יהודים וחורבן ישובים! והוא יודע שזה יביא לקטיושות על נמל תעופה בן גוריון ועל ירושלים אבל לא איכפת לו כרגע. העיקר, להפטר משטחים אלו ולרמוס עד הסוף את מפעל ההתיישבות. שנאת חינם ודיבת הארץ.


על איגוד ישיבות ההסדר ועל כל הרבנים לצאת עוד היום בהכרזה חד-משמעית: אם ככה הם פני הדברים, אנו קוראים לכל החיילים שלנו לחזור הביתה
על איגוד ישיבות ההסדר ועל כל הרבנים לצאת עוד היום בהכרזה חד-משמעית: אם ככה הם פני הדברים, אנו קוראים לכל החיילים שלנו לחזור הביתה. בשביל מה להילחם אם מטרת הלחימה היא חורבן יישובי יהודה ושומרון והפיכת האזור לחמאסטן? ואם הרבנים ואיגוד ישיבות  ההסדר לא יעשה זה, ולא ידרשו עוד היום מראש הממשלה לגנוז לאלתר כל תוכנית נוספת של נסיגות וויתורים וימשיכו את השגרה כאילו של נפל דבר, רבנים אלה יהיו הפעם בעינינו שותפים שלמים לפשע הגירוש והחורבן.

אי אפשר היום להגיד: "למרות הכל, עכשיו עת ל "אחדוס" ולא עת לפילוגים ולנאומים חריפים. " אני שואלת: איפה הייתה ה"אחדוס" לפני שנה? אז היינו צריכים לשמוע קריאות של אחדות עם אחינו מגוש קטיף וצפון השומרון. איפה היו הקריאות לאחדות במחנה הכתום סביב הפסק של הרב שפירא שליט"א שהבהיר שחובה לסרב לפקודת הגירוש. מי יודע אם לא  היינו עוד היום בגוש קטיף וצפון השומרון לו היינו מתאחדים סביב קריאתו של הרב וסביב מאבק אמיתי, עיקש והמוני נגד הגירוש. מי יודע כמה חיים היינו יכולים להציל לו היינו יכולים לגרום, בעזרת מרי אזרחי לא אלים וסירוב פקודה המוני, לביטול רוע הגזירה.

לא מספיק להתפאר: WOOOOW- עם ישראל יוצא לעזרת אחיו בצפון. יש כאלו ששולחים לצפון טונות של אוכל, אלו שולחים צעצועים לילדים במקלטים ואלו ששולחים ממתקים לחיילים, ונכון שזה יפה ומרומם את הלב. אבל האם אנחנו יכולים להיות מאוחדים רק אחרי שהגזרה פוגעת בנו? ומה עם לצאת מהשגרה לפני מימוש הגזירה כדי למנוע קורבנות טרור, למנוע פליטים ולמנוע קטיושות?

נכון, עם ישראל פנטסטי כשהוא צריך ללכת ללוויות, כשהוא צריך לעזור לפליטים ולבשל מרק למגורשים, ויש אנשים שחושבים שזה מספיק. "מה את רוצה", הם אומרים, "לפחות יש לנו את זה יש לנו את העזרה ההדדית בעת צרה". רבותי, זה טוב וחיוני כשיש רק אויב מחוץ התוקף אותנו.

אבל במקרה שלנו זה לא מספיק כי אנחנו במצב שאף עם אחר אינו נמצא בו. היום יש מצב שמי שמאיים עלינו יותר מאשר נסראללה הוא האויב מבית, ממשלת ישראל, המוכנה למסור את לב ארצנו לאויב מחוץ, ובכך מסכנת את עצם קיום המדינה . נסראללה אינו מהווה איום קיומי על ישראל כמו ש"תוכנית ההתכנסות" של אולמרט כן מהווה איום קיומי על ישראל. מי היה מאמין שדבר כזה יכול לקרות ממש רק אצלנו. באיטליה, הולנד ,ארה"ב או כל מדינה אחרת אין אף אזרח שדואג שממשלתו יגרש אותו מביתו ושכונתו כדי להעביר את השטח לאל-קעידא. זה קיים רק אצלנו.

ולכן הפעם שלא כמו בקיץ, יש לי ציפיות ודרישות מעם ישראל. אני מאמינה שעם ישראל יכול לא רק לחבק את הפליטים וללכת ללוויות, אלא גם להתארגן ולמנוע המשך של מהלכים הנכפים עלינו על ידי פוליטיקאים מושחתים המונעים על ידי שנאת חינם ודיבת הארץ ומביאים לקרע בעם, להרס, חורבן ומלחמה תבוסתנית.

איך עושים את זה? הפתרון הוא אחדות. אבל לא אחדות מאחורי פוליטיקאי או רמטכ"ל זה או אחר, וגם לא אחדות סביב מעשי חסד לפליטים ולמגורשים אלא ראשית כל, אחדות עם ישראל סביב כל ארץ ישראל. אם מסירת חבלי מולדת לאויב הערבי הפך אותנו לחגבים בעיניהם ובעינינו וגרם לאלפי נפגעים בנפש וברכוש. הדבר היחיד שיוכל להפוך את הקערה הוא חזרה למסר של כלב בן יפונה ויהושע בן נון: "עלה נעלה וירשנו אותה כי יכול נוכל לה". לאור הכרזת ראש הממשלה היום ולאור הפסקת האש שבדרך, יש לצאת לקמפיין: אנו דורשים ניצחון. וניצחון אמיתי זה אומר:
 
לא להפסקת אש, לא לשחרור מחבלים, לא לנסיגה, לא לגירוש יהודים ולא למנהיגים תבוסתנים ומקולקלים. כן לחזרה לשורשים, כן ליהודי הגאה בארצו, כן לכל לארץ ישראל וכן להר הבית.

האויב הערבי אינו מבדיל בין התנחלות בית-אל להתנחלות חיפה ואינו מבדיל בין קראוון של נוער הגבעות לווילה של אולמרט. הוא רוצה להעיף אותנו גם משם וגם משם. כך אנחנו לא מבדילים. הכל שלנו. רק אם נהיה בבית-אל, נוכל לשמור על חיפה. רק אם נחזור לחבל עזה, נוכל לשמור על שדרות ואשקלון. רק אם נעיף מהר הבית את הפולשים הערבים העוינים המחללים את מקום בית מקדשנו, נוכל לשמור על ירושלים. כבר אמר אצ"ג: רק מי שישלוט בהר הבית יוכל לשלוט בארץ ישראל.

לא רק הרב קוק הבין שאי אפשר להפריד בין עם ישראל לארץ ישראל. גם מנחם אושיסקין הבין את זה. הוא אמר: כשעם ישראל יגאל את ארץ ישראל, תגאל ארץ ישראל את עם ישראל. זאת האחדות האמיתית. אחדות בין העם לכל הארץ וזאת הנוסחה היחידה לניצחון אמיתי. ולכן, דווקא היום חיוני לחזק את  הישובים ואת המאחזים, להיאבק על כל מאחז ומאחז שהממשלה תרצה לפנות,  למחוק לאהוד אולמרט את החיוך ואת הביטחון העצמי. הוא מתייחס אלינו כאילו שאנו חרקים שאפשר לרסס ולהפטר מהם. צריך לתת לו להבין שעל יהודה ושומרון. אנו נמסור את חיינו כי בלי יהודה ושומרון לא יהיה חיפה וסביון.

במילים אחרות רבותי, לאור דבריו של ראש הממשלה היום המתאימים באמת לתשעה באב, אסור להיכנס לתרדמת של "היה לא תהיה". השבועיים האחרונים הוכיחו שעם ישראל הוא באמת עם חזק. החיילים שלנו באמת גיבורים. חבל שניתן לחבורת עסקנים מושחתים לקלקל את היופי שיש בעם הזה. עכשיו את כל הזמן, האנרגיה והכסף שהושקע בשבועות האחרונים לאחינו מהצפון, יש להשקיע מעכשיו להצלת יהודה ושומרון כדי שלא נמצא את עצמנו מבשלים מרק למגורשי עפרה, אפרת וקדומים בעיר אוהלים על חוף הים בנתניה.

כאן, למרגלות הר הבית, ליד המקום דרכו נכנסו הצנחנים לשחרר את הר הבית ועיר העתיקה, אנו נושאים תפילה להקב"ה שיחזק את אחדות העם עם אחדות הארץ. שיחזק את חיילי צה"ל כל עוד הם נלחמים באויב הערבי.  יהי רצון שה' ישמור עליהם וייתן להם כוח וגבורה להכניע טוטאלית את האויב הערבי ויחזיר את כל חיילינו בריאים ושלמים למשפחותיכם יחד עם כל השבויים והנעדרים, וביניהם גם את אחינו יהונתן פולארד.

בד בבד, לאור דברי ראש הממשלה הבוקר, אנו פונים לחיילים בדרישה שלא יעזו להשתתף עוד פעם בגירוש יהודים והפקרת חבלי מולדת, וידרשו כבר עכשיו הבהרות בדבר מטרת המלחמה בצפון. את החיילים הנלחמים באויב הערבי אנו אוהבים ומחבקים ואת החיילים המשתתפים בגירוש יהודים אנו מגנים בכל תוקף.

יהי רצון שהקב"ה ייתן לעם ישראל כוח לשמור על כל ארץ ישראל מפני אויבים מחוץ ומבית. יהי רצון שנזכה במהרה במנהיגים פוליטיים המונעים ע"י אהבת העם והארץ. יהי רצון שהמנהיגים הלאומיים והרבנים שהנהיגו את המאבק בקיץ האחרון ונכשלו, יבינו שעליהם לפנות את מקומם עבור מנהיגים אחרים עם שיטות אחרות. יהי רצון שנחזור במהרה לגוש קטיף וצפון השומרון .

יהי רצון שנזכה לבניית בית המקדש ולביאת הגואל במהרה בימינו אמן.