החטא ועונשו

עונשים נוספים יגיעו, ועוד תתגעגעו לימי אב תשס"ו.

אריה יצחקי , י"ט באב תשס"ו

יהדות לבן ריק
לבן ריק
צילום: באדיבות המצולם

החטא החמור והנורא של גירוש ועקירת יהודים מנחלתם בגוש קטיף בחודש אב תשס"ה גרוע יותר מחטא המרגלים, ולכן גם העונש עליו מי יישורנו.


והיו גם החרדים שעמדו מן הצד ולא קרעו קריעה, ואנשי הימין החילוניים מ"הליכוד" ועד "ישראל ביתנו" שספקו כפיים והזילו דמעה אך לא זזו מכורסאותיהם הנוחות מול מסכי הטלוויזיה
החוטאים הם לא רק הקבוצה הקטנה של האליטות (הממשלה, מערכת המשפט, הנהגת הצבא, המשטרה והתקשורת) שיזמו וביצעו את הזוועה, אלא גם המוני בית ישראל שעמדו אדישים מן הצד. אלה שהלכו להשתעשע בחופי הים ונסעו לטיולי כיף בחו"ל, וחלקם אפילו הרגישו הרגשה של סיפוק והתעלות על המכות שספגו "המתנחלים הבזויים" בגוש קטיף ובצפון השומרון. כמו חייל השריון הנבל שאמר:  "תמיד החי"ר גוזל מאיתנו את התהילה. גם בהתנתקות נדחקנו הצידה וגזלו מאיתנו את כל האקשן והתהילה" זוהי שנאת חינם במיטבה.

והיו גם החרדים שעמדו מן הצד ולא קרעו קריעה, ואנשי הימין החילוניים מ"הליכוד" ועד "ישראל ביתנו" שספקו כפיים והזילו דמעה אך לא זזו מכורסאותיהם הנוחות מול מסכי הטלוויזיה. ואפילו אחינו "הממלכתיים" שענדו סרטים כתומים והגיעו לעצרות- עם, אך ראו מרחוק את דמו השפוך של השה שהוקרב לעולה וטיהרו את מצפונם בקריאה פנימית "ידינו לא שפכו את הדם הזה". ובסתר ליבם אמרו, אולי גוש קטיף שהוקרב יציל את גוש עציון ואת אפרתה ואת גוש עפרה ואת גוש עלי, ואנחנו נשאר "ממלכתיים" ולא נסרב לפקודה ולא נתעמת עם כוחות השחור שהרי גם המה "יהודים" ויש לשמור בכל מחיר על "האחדות הקדושה". וזוהי עיקרה של תורת הממלכתיות החדשה: תורת ישראל וארץ ישראל הן כעפר לדוש לעומת מדינת ישראל המחודשת.
 
וישנו גם החטא המוסרי: חטא "עגל הזהב" של תשס"ה-תשס"ו.
 
הציבור בישראל, כמעט כולו, שיתף פעולה עם שלטון הרשע של אריאל שרון, בניו וחבר מרעיו, למרות שכולם ידעו שהם מושחתים ללא תקנה. שיתפו פעולה עימם גם בית המשפט העליון, היועץ המשפטי לממשלה והדרגים הפיקודיים הבכירים בצה"ל ובמשטרה. הם שיתפו בפשע את מרבית הצבא הסדיר שמדיו ודגליו טומאו והוכתמו. וגם לאחר מעשה בחר העם בישראל בממשלת המשך שחרטה על דגלה תמיכה והרחבה של פשעי העקירה והגירוש. יש לנו אם כן שני חטאים נוראים הכרוכים זה בזה "חטא המרגלים ו"חטא העגל".

חלפה שנה אחת בלבד ובחודש אב תשס"ו הגיע עת פקודה. ראוי שתבינו כי "מלחמת בין המיצרים" שבה נעקרו כמיליון יהודים מבתיהם בגליל ובצפון הארץ, חרבו ונפגעו מאות בתים, נהרגו מאה ושישים אזרחים וחיילים אלפיים ושלוש מאות נפצעו ואלפים לקו בחרדה, תוך הרס הכלכלה והתשתית בגליל, מלחמה זאת היא עונש וגמול ישיר על הפקרת האחים ומסירת חבלי מולדת לאויב הישמעאלי.

אני מניח כי בקרוב יחל תהליך של חשבון נפש בקרב הציבור היהודי הרחב בבחינת: "ויאמרו איש אל אחיו אבל אשמים אנחנו על אחינו אשר ראינו צרת נפשו בהתחננו אלינו ולא שמענו על כן באה הצרה הזאת" (בראשית מ"ב, כ"א). ההתפכחות מרה תהיה, כי צרות רבות נוספות יבואו ויגמדו את צרת אב תשס"ו.

ואולי גם הציבור הדתי- לאומי, הלא הוא האח ראובן המתחסד: "הלא אמרתי אליכם  אל תחטאו בילד ולא שמעתם וגם דמו הנה נדרש" (שם שם כ"ב).

אותו ראובן שלאחר מעשה הכין ושלח "במסירות נפש" "למען אחי" עוגות ומרק חם לפליטים האומללים בבתי המלון בירושלים ועשה "מעשי חסד מופתיים" של העסקת טפם, אולי גם הוא ייצא מהבועה ויתחיל לראות את המציאות המרה.

בעיצומה של המלחמה בה נהרגים מיטב בנינו בבינת ג'ביל ובמרון א-ראס בתל חי ובואדי סלוקי קם ראש ממשלת הזדון ומודיע בשער בת רבים שמלחמת הגבורה של נערינו תחזק את ידיו ותאפשר לו לבצע את השלב הבא במכירת הארץ לישמעאלים: "ההתכנסות". והפעם שומו שמיים, עומדים למכור. לא את יוסף הצדיק אלא את ראובן בכורנו בכבודו ובעצמו.

ואם היה מי שציפה שאחרי ההצהרה המתועבת של האוויל המשריש תזדעזע ותרעד הארץ הרי שהוא התבדה. קראתי את ההתבטאויות של התמימים במחנה הכתום הטומנים ראשם בחול וטוענים שההתבטאות של אולמרט היא טיפשות שאף אחד לא מתייחס אליה ברצינות. עיניכם טחו מלראות את האמת האכזרית. גם כאשר עלתה תוכנית "ההתנתקות" טענו "הממלכתיים" מנהיגיהם ורבניהם כי זה לא רציני וזהו ספין של אריק שרון "והיה לא תהיה", וכולנו יודעים איך זה הסתיים. כפי שצפיתי רוב העדר הממלכתי התקבץ והחל לפעות: יש לשמור בכל מחיר על האחדות, ובוודאי שבעת מלחמה "זו לא העת לחשבונות". ולא פלא שבראש הנחלצים לטהר את השרץ ולהסתיר את האמת המרה היו ח"כ אפי איתם והרב אלי סדן מהמכינה הקדם צבאית בעלי, אלה שהכשילו את מאבקנו בגוש קטיף ושיתפו פעולה עם אריק שרון.


אך דבר לא יעזור. עונשים נוספים יגיעו ובמהרה עוד תתגעגעו לימי אב תשס"ו. יש לשוב מהדרך הרעה ולהתחיל בתהליך של פיכחון
אך דבר לא יעזור. עונשים נוספים יגיעו ובמהרה עוד תתגעגעו לימי אב תשס"ו. יש לשוב מהדרך הרעה ולהתחיל בתהליך של פיכחון. קחו דוגמא מהאישה המדהימה שושי גרינפלד שאמרה דברים אמיצים ביותר בעת הלווית אחיה יהודה הי"ד שנפל במלחמה. הקינה של שושי עוד תילמד בספרי הלימוד של ילדינו בעתיד.

יש להכריז מלחמת חורמה על אולמרט וחבר מרעיו גם בעת מלחמה נגד האויב הערבי ולפעול כדי להפילם. הגיעה העת שלצבא יתגייסו בני ה"אליטות" המשתמטים, כולל בניו של אהוד אולמרט. במקביל יש לחזק את אחינו במאחזים ובהתנחלויות בחומר וברוח כי בקרוב מאוד יופיעו הטורים השחורים של קלגסי היס"ם במעלה רחבעם, בחוות סקאלי, בחוות רונן ובחוות מעון.

הכותב בדם ליבו אחיכם אריה יצחקי מגוש קטיף שנמכר לישמעאלים, לא שכח ולא סלח.