ביוזמה ובביטחון בה', ננצח

אנו זקוקים למנהיגים בעלי מוסר יהודי שורשי.

דוד העברי , כ"ו באב תשס"ו

דוד העברי
דוד העברי
ערוץ 7

אם אנחנו יוצאים למלחמה באופן יזום ובשם ה' כדי למחות את החרפה על חילול ה', אנחנו ודאי ננצח.


השאלה הנצחית הנשאלת היום היא: למה עם כל הכוח האדיר של צה"ל, אנו לא מצליחים לגבור על כנופיות שפלות כדוגמת החיזבאללה והחמאס?
השאלה הנצחית הנשאלת היום היא: למה עם כל הכוח האדיר של צה"ל, אנו לא מצליחים לגבור על כנופיות שפלות כדוגמת החיזבאללה והחמאס? אנו שוב ושוב משלמים את המחיר של מנהיגים גאוותנים המנותקים ממורשת ישראל המעיזים פנים כלפי הקב"ה, ומצהירים ללא בושה: "כוחי ועוצם ידי עשה לי את החיל הזה".

חוצפה זו לא התחילה היום. זה התחיל כבר 40 שנה מאז הניצחון האדיר והניסי של "מלחמת ששת הימים", כאשר הקב"ה נתן לנו על מגש של כסף את שטחי ארץ- ישראל: סיני, רמת הגולן, יהודה ושומרון ואת ירושלים, בירתנו בהר הבית מקום מקדשנו. כבר אז כל הגנרלים השיכורים מניצחון עמדו בגאווה והצהירו הצהרות כמו "כוחי ועוצם ידי עשה לי את החיל הזה". הם גם הכופרים, הפרגמנטים שבהם, ידעו את האמת שלמעשה האויב נס באופן טבעי נוכח חיילי צבא ישראל באופן שאפשר להסביר רק לאור הפסוק: "ויראו כל עמי הארץ כי שם ה' נקרא אליך ויראו ממך".

גם מי שקרא בגאון: "הר הבית בידינו", לא טרח לציין שההר נפל לידינו ללא קרב. כיוון שרוב האויב נסו בלילה מרוב אימה, כי ציפו לבואם של צבא ישראל. היה על המנהיגים ועל הגנרלים להודות בפה מלא לריבונו של עולם, אלוקי צבאות ישראל שהשיב אותנו לנחלתנו בכוחו ולא בכוחנו. אפשר לומר כי בגלל עוון גאווה זו באה לנו מכת "מלחמת יום הכיפורים" שגם אז רק על דרך נס ניצלנו וארצות ערב לא הצליחו לבצע את זממם, כליון ישראל. אך גם אז לא למדו מנהיגי ישראל ונקפו לזכותם את ההצלה, כאילו זה הם ברוב גבורתם האישית שהצילו את ישראל ללא שום סיוע משמיים.

האלוף  אריאל שרון האמין ברוב חוצפתו שהוא אישית אחראי להכרעת המלחמה והצלת מדינת ישראל. גאווה זו לא עזבה אותו עד יומו האחרון בהנהגה.  גם כל תוכנית ה"התנתקות"- מסירת שטחי א"י על ידי אותו האיש נבעה מתוך אותו שיקול ואמונה של "כוחי ועוצם ידי עשה לי את החיל הזה". באומרו או בחושבו כשהייתי צעיר וגיבור יכולתי לנצח את צבאות ערב וכעת בעת זקנותי נחלשתי ואין לי עוד את היכולת לעמוד מול האויב בגבורה, ולכן החליט למסור את שטחי ארץ ישראל בהסכמים מפוקפקים, ואפשר את אותה אנליזה לשייך במידה רבה לרב אלוף אהוד ברק שגם האמין בגבורתו האישית ולעת חולשתו מסר את השליטה בשטחי לבנון בידי החיזבאללה. כעת אנו משלמים את המחיר של החלטות "פרגמאטיות" כביכול של הגיבורים הקטנים חסרי אמונה, הגאוותנים והכופרים בהשגחת הקב"ה על עמו ישראל.


דרושים לנו היום מנהיגים יראי ה' כדוגמת דוד המלך שאינם פוחדים לצאת למלחמה ניצחת על אויבי ישראל מבפנים ומבחוץ
דרושים לנו היום מנהיגים יראי ה' כדוגמת דוד המלך שאינם פוחדים לצאת למלחמה ניצחת על אויבי ישראל מבפנים ומבחוץ. מנהיגים שמפחדים רק מריבונו שלך עולם ולא מקונדליסה ומועצת האו"ם. אנו זקוקים למנהיגי ישראל  שאהבת ישראל היא ערך בסיסי. כאלו ששם ישראל יקר להם פי אלף מונים מדם אזרחי האויב. אנו זקוקים למנהיגים בעלי מוסר יהודי שורשי המבינים שלשלוח חייל ישראלי להרים יד על מתיישב יהודי, או לפגוע בקדושת בית כנסת זה מעשה שלא ייעשה ולא ייאמר. אך המוסר המעוות של להיות הצבא הכי מוסרי בעולם משחק לידיהם של הטרור האיסלמי המטורף שאינו חס על שלום אזרחיו ומשתמש בנשים וילדים כמגנים חיים.

המוסר מחייב את הנהגת ישראל לדאוג קודם כל לשלומם של חיילי  ואזרחי ישראל גם אם זה בא על מחיר של אזרחי האויב. הגיע הזמן שמי שמבין את הדברים האלו ייקח אחריות להנהגת ישראל ויפסיק לסמוך כעיוור על פוליטיקאים מושחתים שאינם ראויים לאמון הציבור.

כאשר נצא למלחמה על אויבנו באופן יזום, באמונה ובשם ה', ננצח.