ברווז במטווח של אולמרט

רימיתם אותנו, הובלתם אותנו כברווזים למטווח.

רועי זיידין , ל' באב תשס"ו

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

מעל לארבעים יום עברו מאז תחילת הלחימה בצפון. ארבעים יום בהם נהרגו 161 אזרחים וחיילים, ורק אתמול התוודענו לכך שלמניין ההרוגים נוסף לוחם מגבעתי. עוד משפחה שכולה שתתווסף לרשימה העצובה של משפחות שאיבדו את היקר להן מכל. מעל ארבעים יום בהם 3970 קטיושות נפלו מראש הנקרה ועד חיפה, מעפולה ועד בית שאן. הפצצות שלא ידענו כמותן מאז "מלחמת השחרור".


הפרשנים כמובן קוראים לוועדת חקירה, וכי מה טיבה? מה טיבה של אותה ועדת חקירה שככל הנראה תגיע למסקנה הבלתי נמנעת שהאשם הוא נסראללה?
והנה בימים אלו, ימים של מחאה עממית, שוב מתגייסת הממשלה. לא לביצוע לחימה בחיזבאללה, לא התגייסות למען תושבי הצפון, אלא התגייסות לספין אכזרי בו מוצגים הלוחמים שחזרו מהצפון כבכיינים וכאווילים אשר אינם מבינים כלל בלחימה, ולכן אל להם להעביר ביקורת. תקופה בה ראש הממשלה, אותו אהוד אולמרט שבזמן שחבריו לחמו בחווה הסינית וברמת הגולן, ישב לו בבסיס שרגא וקרא ללוחמים השבים מהצפון "קוטרים" ו"די לנהי ולבכי".

הפרשנים כמובן קוראים לוועדת חקירה, וכי מה טיבה? מה טיבה של אותה ועדת חקירה שככל הנראה תגיע למסקנה הבלתי נמנעת שהאשם הוא נסראללה?

מלחמת לבנון השנייה, זה השם הנפוץ כיום לפעילות שהתקיימה בלבנון. אך על איזו מלחמה מדברים? על מלחמה שבו בזמן שזיהינו משגרי קטיושות לא הורשנו לטווח אותן, משום שמחבלי החיזבאללה ירו בסמוך לכפרים? מלחמה שבה הושארנו באותו השטח במשך שבוע והפקודה שקיבלנו הייתה לשרוד? לא לנצח, לא להילחם אלא פשוט לשרוד. מלחמה שבה שר הביטחון, הרמטכ"ל וראש הממשלה שהו זמן רב יותר באולפן השידור בערוץ 2 מאשר שהו בבור שבקריה?

האם השארתם אותנו במקום, כדי שחלילה לא נפגע במגעים שאתם מנהלים עוד מהשבוע הראשון ללחימה? רימיתם אותנו, הובלתם אותנו כברווזים למטווח. המלחמה לא נעשתה על אדמת לבנון, היא נעשתה על מרקע הטלוויזיה, בכלי התקשורת.
 
ב"מלחמת ששת הימים" חיילים מצרים השאירו את הנעליים מאחור בזמן מנוסתם. הם לא ברחו כי הם פחדנים. הם ברחו כי הם ידעו שהם לא יכולים לסמוך על הדרג הבכיר שיגבה אותם. הם ברחו כי הם ידעו שאף אחד לא באמת מצפה שהם ינצחו. והפעם במהלך הלחימה פלוגת שריון נטשה את הכלים, החיילים יצאו מהטנקים והחלו לצעוד רגלית חזרה לכיוון הגבול. הם לא צעדו כי הם פחדו, הם צעדו כי הם לא סמכו על הדרגים הבכירים.

השארתם שלושה חיילים מאחור ו- 118 משפחות שכולות של חיילים שלחמו למען שלומו של אהוד אולמרט יותר מאשר לחמו למען שלומו של העם הנפלא שלנו. מהבחינה הזו אתם, שלושת המוסקטרים, לא פחות מסוכנים מהחיזבאללה. כמו נסראללה כך גם אתם מוכנים להקריב את מדינת ישראל למען התועלת שלכם האישית.
 
ישנו ספר ילדים שנקרא "איפה אפי". זהו ספר שבו עליך למצוא את הדמות "אפי" מתוך מקבץ של דמויות. בלחימה הנוכחית הסיפור היה "איפה המפקד". במקום  שאלופי המשנה ותתי האלופים יהיו איתנו בלחימה, היה חשוב יותר לדרג המדיני לשלוח אותם לכלי התקשורת.

בזמן שירו עלינו פצמר"ים שר הביטחון התראיין, הוא לא חילק פקודות מהבור. במקום לתגבר את הכוחות באנשי צבא בכירים, תגברו את ערוצי התקשורת באנשי צבא בכירים. דן חלוץ, עמיר פרץ ואהוד אולמרט אתם לא מהווים מבחינתי הנהגה ובטח שאתם לא ההנהגה שלי. אני לא מאמין לכם, אני לא סומך עליכם. בזמן שחבשתי פצועים במוצב זרעית, אתם שתיתם אספרסו באולפן השידור.
 
ובינתיים מבית מדרשו של ראובן אדלר כותבים מכתבים למערכת, מזדהים כחיילים אלמוניים וטוענים שההנהגה הייתה נהדרת.


אל תשבו מול מסך המחשב ותגיבו בטוקבקים ובבלוגים למיניהם. עכשיו תורכם כעם לבוא, לתמוך בנו ולהגיע לירושלים. להגיע למאהל המחאה של המילואימניקים ולזעוק את זעקתנו
הזעם של כולנו. של חבריי ושלי שהופקרנו, של תושבי הצפון שהופקרו לגלגל המזלות של הקטיושות, מופנה לא כלפי הצבא הנפלא שלנו. הוא מופנה כלפיי מי שקשר את ידיו של צה"ל ולא אפשר לו לפעול . על המחדל צריך לקחת אחריות, הצמרת המדינית צריכה לקחת אחריות ולהתפטר. המחאה אינה כתומה, וגם לא טורקיז. מחאתנו היא בצבעים של כחול ולבן. המחאה היא על הבית. אנו פה כדי למנוע את האיום הקיומי שאנשים אינטרסנטיים הכניסו אותנו אליו.

אנו נמצאים בימים קשים, ימים בהם איש לא לוקח אחריות וכל אחד מאשים את רעהו. ימים בהם הנהגה לא ראויה היא שמובילה אותנו וימים בהם עיתונאים עוזרים להגן על חברי הממשלה במקום להגן על תושבי המדינה.

אני אינני אלמוני. שמי רועי זיידין מ.א 7172503 ולחמתי כחובש בפלס"ר של חטיבה 263 במילואים. הקרבנו למען העם הזה, ועכשיו תורכם.

אל תשבו מול מסך המחשב ותגיבו בטוקבקים ובבלוגים למיניהם. עכשיו תורכם כעם לבוא, לתמוך בנו ולהגיע לירושלים. להגיע למאהל המחאה של המילואימניקים ולזעוק את זעקתנו.

"קחו אחריות, תתפטרו".