"איפה היית כבוד הנשיא"?

יש קשר בין מצבך האישי לבין האסון שבו עם ישראל נמצא

תגיות: גוש קטיף
שי מלכה , ל' באב תשס"ו

"ומי יודע אם לעת כזאת הגעת למלכות", כך אמר מרדכי היהודי לאסתר המלכה. במילים אחרות: מעמדך הוא שליחות ולא מקרה. בתקופת כהונתך היו לך כמה וכמה הזדמנויות לצבור לא מעט זכויות למען עם ישראל ולמענך. ההזדמנות הייתה והוחמצה. 


בימים טרופים אלו אני נזכר בערגה ביום בחירתך לנשיא המדינה. שמחתי מאוד כשנבחרת לכהן כנשיא המדינה. ידעתי כי אתה אדם מאמין שהמסורת והיהדות הם נר לרגליו
בימים טרופים אלו אני נזכר בערגה ביום בחירתך לנשיא המדינה. שמחתי מאוד כשנבחרת לכהן כנשיא המדינה. ידעתי כי אתה אדם מאמין שהמסורת והיהדות הם נר לרגליו. האמנתי כי אתה איש ישר, בעל לב יהודי חם, אהבה לארץ ישראל וחיבור אמיתי לעם ולמאווייו. אני מאמין כי רבים מהציבור האמוני חשו אז כי עם ישראל זכה לאדם הראוי לייצגו בבית הנשיא.

היום ראש-חודש אלול, כשאני שומע בכלי התקשורת על הטלטלה שפוקדת את חייך וחיי משפחתך בשבועות האחרונים ולאור הנסיבות המחפירות שבהם אתה נחשד, אין מנוס מחשבון נפש מעמיק.

אי אפשר שלא לקשר בין מצבך האישי לבין האסון המתמשך שבו עם ישראל נמצא היום ובשנים האחרונות.

אדוני הנשיא, איפה היית?

איפה היית כששרון שהכריז ש"דין נצרים כדין תל אביב" החליט לקחת את המנדט שבוחריו העניקו לו ולהשתמש בו נגדם. אתה היית הנשיא גם של הבוחרים האלה שרומו וקולם נגנב והופנה נגדם, והחרשת.

איפה היית כאשר ראש הממשלה שהפסיד במשאל מתפקדים פנים-מפלגתי הכריז שהמשאל "מחייב אותו מוסרית, אבל לא מחייב אותו חוקית", ופשוט צפצף שוב על בוחריו והמשיך לדהור לקראת פשע ההתנתקות? אתה היית הנשיא גם של מתפקדי הליכוד האלה שנרמסו, והחרשת.

איפה היית כשפוטרו שרים שלא הסכימו לדעתו של ראש הממשלה? נכון, זה אולי חוקי, אבל זה רחוק מלהיות דמוקרטי או משקף את רצון העם. אתה היית הנשיא גם של השרים האלה וגם של הציבור ששלח אותם, והחרשת.

איפה היית כשהתקשורת הישראלית פתחה במסע דה-הומניזציה עקבי ומכוון נגד הנאמנים והמסורים שבאזרחי המדינה והפיכתם לאויבי העם כדי לאפשר את הגירוש הנורא? אתה היית הנשיא גם של הציבור הכל כך גדול הזה שהוכפש ונדחק לפינה, והחרשת.

איפה היית כשראש הממשלה סירב לעשות משאל-עם בסוגיה כל כך טעונה וקריטית? אתה היית הנשיא גם של כל העם הזה ש"תוכנית ההתנתקות" ההזויה קרעה אותו מבפנים, והחרשת.

איפה היית כשמאות צעירים וצעירות מהטובים שבבנינו ובבנותינו, מלח הארץ, אלה שנמצאים עם ילדיך בבני עקיבא, הושלכו למעצר לחודשים ארוכים על שהעזו למחות כנגד הפשע? אתה היית הנשיא גם של כל הצעירים האלה שכל העתיד לפניהם, והחרשת.

איפה היית כשמערכת המשפט יצרה כל כך הרבה תקדימים מסוכנים ושלחה קטינים וקטינות באופן חסר תקדים למעצרים ממושכים וחסרי הצדקה? אתה היית הנשיא גם של אותם קטינים שתמימותם נגזלה ע"י הפרקליטות ומערכת משפט מנוכרת ורעה, והחרשת.

איפה היית רק בקיץ שעבר כשאלפי משפחות נזרקו לרחוב, הפכו לפליטים בארצם שלהם, בתיהם נהרסו, מקום העבודה שלהם אבד, משפחותיהם התפרקו וחלומם חרב לנגד עיניהם הדומעות? אתה היית הנשיא גם של אלפי המשפחות שגורשו מחבלי מולדת על ידי צה"ל, והחרשת.

איפה אתה היום כאשר עדיין יש מאות משפחות שגורשו מגוש קטיף וצפון השומרון ללא פתרונות דיור הולמים? בינתיים, אתה עדיין הנשיא גם של מאות המשפחות האומללות הללו, ואתה ספון בחום של בית הנשיא המפואר ובוחר להחריש.


איפה היית כששוטרים לובשי שחורים ביצעו פוגרום אלים ואכזרי בלמעלה מ-300 צעירים וצעירות, תושבים, קצינים במילואים וחברי כנסת בישוב עמונה?
איפה היית כששוטרים לובשי שחורים ביצעו פוגרום אלים ואכזרי בלמעלה מ-300 צעירים וצעירות, תושבים, קצינים במילואים וחברי כנסת בישוב עמונה? איפה היית כששוטרים במשטרת ישראל היכו באכזריות רבה ופצעו במ-ת-כ-ו-ו-ן מפגינים שהפכו בני ובנות ישראל לבעלי מומים, עם צלקות פיזיות ונפשיות אותם הם יסחבו לכל חייהם? אתה היית הנשיא גם של האזרחים האלה שבאו למלא את חובתם האזרחית ולמחות, והחרשת.

איפה היית כששולחי הפושעים בשחור סרבו לשתף פעולה עם ועדת החקירה והעניקו בכך גיבוי מלא לפוגרום? שוב החרשת.

ואיפה היית כשתושבי שדרות והדרום חטפו מאות קסאמים ללא שום תגובה והגנה מינימאלית מממשלת ישראל? שוב ושוב ושוב החרשת.

איני יודע מה נעשה בחדרי חדרים, וזה גם לא רלוונטי. אך הבט כמה מוזר. כל אותן המערכות: התקשורת, המשטרה, הפרקליטות, מערכת המשפט, היועץ המשפטי והמערכת הפוליטית, איתן העדפת לשמור על יחסים טובים אפילו במחיר קורבן עם ישראל, מסמנות היום אותך כמטרה. הן אלו שטופחות היום על פניך. במחשבה שנייה, זה לא ממש מפתיע...

חבול ופצוע, אני בוחר לא להחריש בדרכך החוצה מבית הנשיא. אני קורא לך ללכת ולפנות את מקומך לאדם ראוי ממך.

אני יכול להבטיח לך דבר אחד: יום אחד, אדם אמוני באמת יחליף אותך. והיום הזה לא רחוק.