ועדה לא תושיע

לא רק ממשלת אולמרט נכשלה, כשלה והכשילה.

פרופ´ הלל ויס , ו' באלול תשס"ו

הלל וייס
הלל וייס
צילום: עצמי

אולמרט נכנע לדעת הקהל והחליט להקים ועדת חקירה ממלכתית בראשות דורית בייניש.

הוועדה קבעה כי היציאה למלחמה הייתה חפוזה וכי הנורמות שנקבעו בעיסקת ג'יבריל היו צריכות להנחות את הממשלה. כך היו משיגים את שחרור החטופים ללא שפיכות דמים.

לפיכך הוחלט כי לפני כל רעיון של יציאה למלחמה יש לקבל אישור הבג"ץ, אבל לפטור את כל הנחקרים מן הדין בתנאי שיקבלו בחוק את החלטות ועדת החקירה. עוד הוסיפה הוועדה שבעידן מודרני אין מקום למלחמות, כי שלום עושים עם אויב. צה"ל מיועד רק למאבק במתנחלים.

ממשלות ישראל


לא רק ממשלת אולמרט נכשלה, כשלה והכשילה. כל הממשלות האחרונות נושאות באחריות לפגיעה מהותית בערבות ההדדית של ישראל זה בזה
לא רק ממשלת אולמרט נכשלה, כשלה והכשילה. כל הממשלות האחרונות נושאות באחריות לפגיעה מהותית בערבות ההדדית של ישראל זה בזה. זהו שורש ההפקרה של יושבי הצפון ושל כל היהודים היושבים בארץ ישראל. טיפוח השחתת צה"ל, צבא השלום, אדישות, רשעות, התנכלות וגירוש ורק ליהודים. כעת יהיו חילופי שבויים, כנראה, בעבור התמורות הבאות: הגולן תמורת רון ארד. זו תראה בעיניכם הצעה הוגנת. מפת דרכים תמורת פולארד שהרי את עקרון המפה כבר קיבלתם. תסכימו לחדש את המשא ומתן תמורת הסכמה של ארצות-הברית ואבו-מאזן ל"התכנסות”.
 
והעיקר חיסול מרצון של מדינת ישראל תמורת ביטול הנשק הגרעיני.
 
האיחוד האירופי, ארצות הברית, יפן וברית המועצות מוכנות ליישב את היהודים מחדש בתמורה לפירוק מדינת ישראל. ארצות הברית הבטיחה כבר חצי מליון גרין קרדס, אבל בתנאי שהיהודים ייושבו בקובה. מתנהל משא ומתן עם הסוכנות היהודית והג'וינט.

איראן מוכנה לקלוט את היהודים הפרסים, עירק את העירקים ומרוקו את המרוקאים והרוסים את הרוסים. האו"ם הקים צוות לפסוק מי הוא יהודי ומי רשאי לקבל זכויות. העולם הרי אוהב יהודים ומציע פתרון סופי מתון.

כולכם כשלתם בפידיון שבויים, מפני שלא רדפתם את האויב. ולכן כל עוד לא תתקנו העניין המהותי, אין לנו אמון בשום שלטון. שום ועדת חקירה לא תושיע. הולכים מדחי אל דחי.


איפה יונתן פולארד? היכן רון ארד? לאן נעלמו עצמות אלי כהן?
איפה יונתן פולארד? היכן רון ארד? לאן נעלמו עצמות אלי כהן? מה גורלם של נעדרי סולטן יעקב? מדוע שליט, גולדווסר, רגב, שבגללם יצאתם למלחמת שולל, אינם כאן?

התעלמתם, רמסתם, התכחשתם! אתם הולכים כביכול לתקן זאת באמצעות כניעה והתרפסות.

אברהם אבינו רדף, השיג ושחרר בתנאים נחותים בהרבה. הוא האמין בשליחותו ובחובתו. רדף עד חובה, ואתם נמצאים תמיד רק שמאלה לדמשק.

אתם מתפטמים, והיהודים נרקבים בכלא.

כל עוד איננו רואים כאן את יונתן פולארד, שעליו יודעים שהוא חי ושבוי בידי מדינה ידידותית באשמתכם ובשיתוף פעולה בוגדני, את רון ארד שיכולתם לפדות בעסקות קודמות או בחטיפות ראויות ובפשיטות הולמות, וכל עוד לא דואגים להביא את עצמות אלי כהן ולקבל כל המידע האפשרי על נעדרי סולטן יעקב ומשחררים את שבויי תשס"ו ללא שחרור מחבלים רוצחים, איננו מצביעים לשום ממשלה ולשום מפלגה.

לא נהיה שבויים שלכם. היו אתם שבויים שלנו.