אולמרט או פייגלין

הפעם זה או אולמרט או פייגלין.

מיכאל פואה , ו' באלול תשס"ו

דעות מיכאל פואה
מיכאל פואה
עצמי
אולמרט: מה עושים? החבר'ה האלו בחוץ מפגינים, התקשורת נותנת רוח גבית והעסק נראה לא טוב.

טל זילברשטיין: תגיד שהם פייגלנים, והכל יסתדר. הם יתחילו לריב בחוץ אחד עם השני, האם הם פייגלנים או לא וישכחו אותך. התקשורת תבין שהיא הולכת להמליך את פייגלין והיא תרד ממך. לך על זה.


תגיד שהם פייגלנים, והכל יסתדר. הם יתחילו לריב בחוץ אחד עם השני, האם הם פייגלנים או לא וישכחו אותך. התקשורת תבין שהיא הולכת להמליך את פייגלין והיא תרד ממך
אולמרט:
טוב תקשר אותי עם בנגל מעיתון מעריב. היא רצתה לפני שעה לדבר איתי.

מיה: שלום אדוני ראש הממשלה. אז מה, אתה הולך להקים ועדת חקירה?

אולמרט: מה פתאום? ועדת חקירה ממלכתית משתקת את הצבא והמדינה. אני לא אסכים בשום פנים ואופן לשיתוק המדינה.

מיה: אתה מתכוון להיפגש עם המפגינים ולומר להם את זאת?

אולמרט: מה פתאום? מה אני צריך לפגוש את הפייגלנים שם בחוץ? היה לי אותם מספיק בליכוד. בגללם הרי הקמנו את מפלגת "קדימה".

מיה: מה אתה רוצה לומר שההפגנות נגדך הם לא אוטנטיות?

אולמרט: תשמעי, יש בטח כמה מילואימניקים שכואב להם והמחאה שלהם אוטנטית, אבל יש גם שמה כל מיני מפגינים מגוש קטיף או מאנשי פייגלין. קשה מאוד להבחין בין מפגין אותנטי שטוען לכשלים במלחמה למפגין מגוש קטיף, או כזה שמשתייך לאנשי פייגלין ורוכב על מחאת אנשי המילואים.

מיה: אז מה בכל זאת?

אולמרט: אני אודיע הערב על הקמת שתי ועדות חקירה ממשלתיות, אבל זה עדיין לא רשמי...

טל ואולמרט צודקים. הפעם זה או אולמרט או פייגלין. כאשר תיפול ממשלת אולמרט, והיא תיפול, אם לא בחודשים הקרובים, אז בוודאי בתקופה הקרובה יחפש העם אלטרנטיבה אמיתית. מועמדים לא נופלים מהשמיים הם נמצאים איתנו פה בארץ. המועמד היחיד שמצד אחד נמצא בתוך המערכת הפוליטית ומצד שני קורא תיגר על דרך התנהלותה הוא משה פייגלין. פייגלין התנגד ופעל נמרצות נגד תוכנית הגירוש שהתבררה כטעות מוחלטת. לא קנו אותו ולא כופפו אותו לאורך הדרך, כפי שעשה שרון לרוב שרי הליכוד ובראשם נתניהו.


תגיד שהם פייגלנים, והכל יסתדר. הם יתחילו לריב בחוץ אחד עם השני, האם הם פייגלנים או לא וישכחו אותך. התקשורת תבין שהיא הולכת להמליך את פייגלין והיא תרד ממך
פייגלין בא בידיים נקיות. במערכת הפוליטית חוששים ממנו כי יודעים שאי אפשר לקנות אותו. אנשיו של פייגלין לא באו לפוליטיקה בשביל לקבל ג'ובים. הוא וחבריו הוכיחו נאמנות לאורך שנים. פייגלין חשף את הריקבון שפשה במערכות המדינה במאמרים רבים שפרסם בשנים האחרונות. בספרו "מלחמת החלומות" הוא מציג סדר יום חדש למדינת ישראל. סדר יום שעשוי באמת להוביל לשידוד מערכות שמדינת ישראל כה זקוקה לו. אין בכל מחנה הימין מנהיג שהיטיב לראות לרחוק כמו פייגלין ולפעול בהתאם לטווח רחוק. פייגלין מגייס במשך שנים תומכים תורמים ומתפקדים למטרה ארוכת טווח, מתוך הבנה שהמערכת הקיימת נמצאת בתהליך קריסה.

אולמרט לא יפגוש את פייגלין וגם לא את תומכיו מחוץ למשרדו, כי הם עסוקים במערכת הבחירות הבאה על עתידה של מדינת ישראל. אולמרט יפגוש את פייגלין בעזרת ה' בקלפי.