מלחמת העולם בדרך

האם נשמיד את האויב המחכה לנו או שמא נמתין להשמדתנו

לירון זיידין , ט"ז באלול תשס"ו

לירון זיידין
לירון זיידין
ערוץ 7

זה קרה ביום שני, או אולי שלישי. אחד החיילים הצרפתים שביצע סיור רגלי בכפר לבנוני, פלט כדור. הכדור הטועה מצא דרכו אל עבר ילד לבנוני ששהה באזור. מהומות החלו מיד לאחר מכן ברחבי צרפת, מהומות שבמהרה תפסו תאוצה והתפשטו ברחבי כל אירופה. "חייל צרפתי רצח ילד לבנוני", קראו כותרות העיתונים האירופיים. אנשי הדת המוסלמים קראו לבצע בחייל את הדין על פי חוקי האסלאם, משמע גזר דין מוות.


ביחסים בינלאומיים ישנו מינוח הנקרא "חייל אסטרטגי", משמע חייל אחד שבמעשה בודד שלו יחל רצף אירועים שיוביל למלחמה
ביחסים בינלאומיים ישנו מינוח הנקרא "חייל אסטרטגי", משמע חייל אחד שבמעשה בודד שלו יחל רצף אירועים שיוביל למלחמה. ואכן, זה היה החייל האסטרטגי.

כמובן שלאחר מהומות באירופה ועל-מנת להרגיע את הרוחות ולא פחות חשוב, להוריד חזרה את מחירה של חבית נפט שכבר מגיע לאזור ה 85$ לחבית, הוחלט שצרפת תשיב את חייליה הביתה. כמובן שלא מעט לאחר מכן משיבות שאר המדינות את חייליהן לארצות המוצא שלהן. שהרי אף מדינה לא מוכנה ליטול על עצמה סיכון של פליטת כדור.

בינתיים חולפים להם השבועות והעולם עוסק כולו במדינה אחת – לבנון, ומתעלם ממדינה השוכנת באותו אזור – איראן. המהומה האסלאמית באירופה רק מיטיבה עם מדינה זו, הן מבחינת הצגת שותפות הגורל שבין מוסלמים באירופה למוסלמים בארצות-הברית למוסלמים בארצות ערב והן מבחינת הזמן שחולף, זמן בו ממשיך מרוץ החימוש הגרעיני.

בינתיים, המזרח התיכון עדיין כמרקחה, והאשמה נופלת על מדינת ישראל ועל חלקה באירועים. מי יודע, אולי יגלו שורשים יהודיים לאותו חייל צרפתי אשר פלט את הכדור באותו כפר נידח בלבנון.

שוב נקראות המעצמות לדון בשאלות הרות הגורל: כיצד מרגיעים את המזרח התיכון? מה ייתן שקט לאזור? וחשוב יותר, מה יוריד את מחירי הנפט? מתקבלת החלטה: שלום עם מדינה כמו סוריה הוא המהלך הדרוש. זמן לא רב לאחר מכן, הסורים משכשכים רגליהם במימי הכנרת ואופוריה של שלום פורצת בעולם שהרי אם ישראל הייתה יכולה לחתום הסכם שלום עם מדינה כמו סוריה, הרי ש"עימות בין השקפות" לא באמת קיים. וכולם, גם האסלאם הקיצוני, מעוניינים רק בשלום.

בבוקר יום רביעי קולטים לוויני הריגול פיצוץ רב עוצמה באזור חולות בושאר. באותו הערב מדווחת התקשורת האיראנית: "הניסוי הגרעיני הוכתר בהצלחה".
 
מדינות ערב מתחילות להצהיר על תמיכה באיראן וברעיון המהפכה המוסלמית. כפטריות אחרי הגשם מתחילות הפגנות הנושאות אופי מוסלמי ברחבי העולם. במדדי כל הבורסות נרשמות ירידות חדות ומחירי הנפט עולים בחדות. רק שהפעם שום טריק כבר לא יוכל לגרום למחירי הנפט לרדת, מלחמת העולם התחילה. מלחמת העולם השלישית כבר כאן.


השאלה שנותרה אם כן, אחת היא: האם נמלא את ייעודנו? האם נילחם על צדקת דרכנו? האם נשמיד את האויב המחכה לנו בפתח או שמא נמתין להשמדתנו
עד כאן לתחזיות. הצלחתם של אנשי המחנה הלאומי לא ניכרה בכושר הנבואי המופלא שלהם, כי אם ביכולתם לפקוח עיניים בזמן שעיני כל האחרים עצומות.

תן לי נקודת משען ואזיז את העולם, אמר... היום, ישראל היא נקודת המשען של העולם. העם היהודי הוא זה אשר ייקבע את עתידו המוסרי והתרבותי של העולם, ממש כפי שעשינו באלפי השנים האחרונות. אסור לנו להיכנע לתכתיבים המסוכנים של מדינות המנסות להשיג רווח מיידי. יתרה מזאת, אסור לנו להיכנע לתכתיבי פוליטיקאים הנכנעים לצרכים המיידים שלהם. המאבק הנוכחי אינו על מותרות. המאבק הנוכחי הוא מאבק על קיומנו.

השאלה שנותרה אם כן, אחת היא: האם נמלא את ייעודנו? האם נילחם על צדקת דרכנו? האם נשמיד את האויב המחכה לנו בפתח או שמא נמתין להשמדתנו. זאת, רק מנהיגנו יקבעו.

אבל את מנהיגנו רק אנחנו נבחר. ובפעם הבאה, יותר מתמיד, עלינו לבחור אותם בקפידה.