דבר כזה עוד לא היה

זהו מפנה חשוב בתולדות המלחמה על ארץ ישראל.

דני חלמיש , כ"ט בכסלו תשס"ז

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

לפני יומיים, על הריסות הישוב חומש, קרה דבר חדש. דבר שכמוהו עוד לא היה, אבל יהיה, ועוד איך יהיה.

למי שלא יודע: בחורבות חומש הודלקו נרות חנוכה ברוב עם, המונים שבאו למרות שמדינת ישראל אסרה על כך.

ההמונים, הרבה למעלה מאלף איש, הגיעו בדרכים שונות ומשונות. מי ברגל, מהישוב הסמוך שבי-שומרון. מי ברגל, מהישוב קדומים הרחוקה יותר. מי ברכב, בדרכי עפר בתוך כפרים ערבים, ומי בכביש הראשי בשיטות מוזרות. אבל הגיעו, והרבה.


ועכשיו, חשוב להצטרף למבצעים הבאים שיהיו. כי מעבר לחשיבות של כל מבצע כשלעצמו, ההתארגנות מאחורי מנהיגות השטח החדשה תוכל לאחד אותנו לעמדה שממנה נוכל לנצל את כוחנו האמיתי לפעולות מועילות, נגד כוחות ההרס והרוע ובעד ארץ ישראל שתמיד תישאר שלנו
המשטרה והצבא לא רצו שיגיעו. כוחות רבים הוצבו בכל האזור: מחסומים, חיילים, שוטרים, יס"מ, פרשים ומשאיות עם זרנוקי מים, כל מה שצריך כדי למנוע מהאויב היהודי להגיע לחומש. ואף על פי כן, לא רק שהגיעו, והרבה, אלא שהצבא והמשטרה נאלצו לוותר ולהפסיק את הניסיונות לחסום. פשוט מפני שלא היה בהם טעם, היו יותר מדי יהודים. כך שבסוף היום כמעט שלא הייתה התנגדות יותר מצד משרתי מדינת ישראל.

אבל הפגנות כאלו כבר היו, לא פעם ולא פעמיים, והמדינה "התקפלה" וחזרה בה (לזמן מה, כמובן) מכוונות הזדון שלה פעמים רבות. אז מה פה החידוש?

החידוש הוא שבעבר הכל היה מאורגן על ידי ממסדים גדולים, חזקים ועשירים, ובראשם מועצת יש"ע. הפעם לא היו עשרות אוטובוסים מכל רחבי הארץ במימון נדיב, לא היו שירותי שדה וגנרטורים יקרים ולא היו מכליות מים לאורך הדרך. לא היו, מפני שהממסד העשיר לא היה שותף למבצע הזה. את המבצע הזה ארגנה הנהגת השטח החדשה שעדיין רק בתחילת דרכה: בלי תקציבי מיליונים, בלי מסע פרסום מקצועי ובלי שלטי חוצות ענקיים בכל פינה. לא בכוח הרכב והסוסים, אלא באמונה אמיתית.

זהו מפנה חשוב בתולדות המלחמה על ארץ ישראל: לא עוד מחאות עקרות שמראש אינן מיועדות להועיל, אלא צעד גדול קדימה לקראת הנהגת עם ישראל לכיוון חדש.

בכפר מימון זנחנו את המנהיגות הישנה שכשלה, בעמונה נלחמנו קרב בלימה ששינה את מפת המערכה ובחומש עלינו על הדרך הנכונה דרך העצמאות המחשבתית, ודרך הנאמנות האמיתית לארץ ישראל שלנו. המטרה עדיין רחוקה, אבל עכשיו אנחנו כבר צועדים בכיוון הנכון.

ועכשיו, חשוב להצטרף למבצעים הבאים שיהיו. כי מעבר לחשיבות של כל מבצע כשלעצמו, ההתארגנות מאחורי מנהיגות השטח החדשה תוכל לאחד אותנו לעמדה שממנה נוכל לנצל את כוחנו האמיתי לפעולות מועילות, נגד כוחות ההרס והרוע ובעד ארץ ישראל שתמיד תישאר שלנו.