"אנחנו פועלים מתוך שמחה"

לתקן עולם אנו רוצים, לתקן עולם במלכות שד-י.

משה פייגלין , ל' בכסלו תשס"ז

ח"כ משה פייגלין
ח"כ משה פייגלין
צילום: פלאש 90

"איננו רוצים להיות ככל העמים, איננו רוצים להיבלע, להתבולל ולהיטמע, ולאבד את ייחודנו. לתקן עולם אנו רוצים, לתקן עולם במלכות שד-י. זה חלומנו, זו שאיפתנו, זו טובתנו וטובת כל העולם. את החובה הזו נשאו המכבים בימים ההם, ואת החובה הזו נושאים אנחנו, כאן והיום, בזמן הזה". תשואות הכפיים הרמות של כאלף חמש מאות משתתפי הכנס של מנהיגות יהודית לדברים אלו, שנאמרו על ידי מנכ"ל התנועה מיכאל פואה, נתנו תחושה ברורה. יש ציבור יהודי חדור תודעת שליחות, והציבור הזה צובר כוח פוליטי הולך וגובר.

כל מי שראה את השורות הרבות של הכיסאות בתחילת הכנס, הרים גבה. ממתי מכינים לכנס מעין זה מעל 1000 מקומות ישיבה? מהר מאוד התברר שמקומות הישיבה לא מספיקים, ורבים נאלצו לעמוד במשך הכנס, ואיתם הסליחה.


"אנחנו פועלים מתוך שמחה", הסביר משה פייגלין לפני הדלקת הנרות. "ודווקא משום כך לא חששנו לקחת חמש דוגמאות שהן בעצם עצובות. האש נוצרת מתוך חיכוך, וכך גם המנהיגות. כל חמשת הסמלים שבחרנו להדלקת הנרות הם גיבורים שלא נכנעו למערכת המגדירה לנו את גבולות החופש וגבולות המחשבה והעשייה
סרט וידאו קצר בו ראינו את אדיר זיק רוקד ומפזז בכינוס של מנהיגות לפני שנתיים, הזכיר לכולם שהכנס הוקדש לזכרו של חברנו אדיר ז"ל, המנחה הקבוע בכנסים של מנהיגות יהודית. ערן שטרנברג, שנכנס לנעליו הגדולות של אדיר, עשה זאת בצורה מרשימה ומכובדת ואנו מודים לו על כך.

קהל רב ומגוון נכח באולם. בתוכו בלטו במיוחד נציגי העדה הדרוזית, סגנו של ראש העדה השיח אמין קבלן ועוזרו השיח נאיד. חברי ליכוד בכירים, כמו: ס. ראש לשכת עוה"ד,  עו"ד יריב לוין, ראש צעירי הליכוד ויו"ר התאחדות הסטודנטים לשעבר, שגיב אסולין, עו"ד עמנואל ויזר ועוד רבים.

כיבדו אותנו בדבריהם ובברכתם הרב שמואל אליהו רבה הראשי של צפת, והרב אורי שרקי ממכון מאיר. חבר הכנסת לשעבר משה פלד, שסיפר לקהל כיצד החליט להתפקד לליכוד אחרי הגירוש מגוש קטיף רק בגלל מנהיגות יהודית, וחבר הכנסת לשעבר איוב קרא נשאו דברים חמים בשבח מנהיגות יהודית.

"אנחנו פועלים מתוך שמחה", הסביר משה פייגלין לפני הדלקת הנרות. "ודווקא משום כך לא חששנו לקחת חמש דוגמאות שהן בעצם עצובות. האש נוצרת מתוך חיכוך, וכך גם המנהיגות. כל חמשת הסמלים שבחרנו להדלקת הנרות הם גיבורים שלא נכנעו למערכת המגדירה לנו את גבולות החופש וגבולות המחשבה והעשייה. לכן הם בעצם החיכוך מבטאים שמחה של הדלקת האש, של התקווה לצאת מהכלוב, שאהרון ברק משרטט את גבולותיו, למרחבי החרות היהודית".

"אני פה כי אנחנו פשוט אוהבים את משה פייגלין, הוא מנהיג יהודי אמיתי", הסבירה אסתר פולארד בהדליקה את הנר הראשון.

מנהיגות יהודית קיבלה פירוש חדש, כאשר ריבוי הנשים המדליקות הזכיר לכולם את יהודית החשמונאית שידעה לעורר את כולם למרד, ונתנה דוגמא אישית בכריתת ראשו של הצורר. דבריה המצמררים של שושי גרינפלד בהספדה לאחיה שנהרג בלבנון היו דוגמא לגבורת הרוח שקיימת בתוכנו. יסכה פדרמן הדליקה את הנר השלישי, וחברתה אוריה שיראל הודתה להוריה על החינוך שקיבלה, אך תודה מיוחדת היא הוסיפה לתנועת מנהיגות יהודית ולמשה שממנו, לדבריה, היא שאבה את הכוחות שלא להיכנע למערכת משפט בריונית ומושחתת, במשך החודשים בהם הייתה במעצר.

קטעים ממכתבו של אלחי סולמון בהם הוא מסביר למג"ד שלו מדוע הוא לא יכול להצטרף למערכת השקר, המוציאה חיילים להיהרג על לא כלום, הוקרנו. הוא וערן שטרנברג, שהתגייסו מיוזמתם לעזרה אמיתית לאזרחי הצפון שהופקרו בשעת המלחמה, הדליקו את הנר הרביעי. להדלקת הנר החמישי הוזמנו נעמי אופן נציגת המגורשים החדשים, ורחל ניר סבתם של ילדי משפחת עוזרי שגורשו מביתם אשר הוחרב באכזריות על ידי מדינת ישראל, כחודשים לאחר רצח אביהם על ידי מחבלים בגבעה 26.

כנס זה הוא יריית הפתיחה למהלך בו נתגייס כולנו להביא לעלייתה של מנהיגות יהודית לשלטון. יו"ר התנועה משה פייגלין הזמין לבמה את פעילי מנהיגות יהודית, ועשרות פעילים עלו לבמה וקיבלו פנסים עם סמל מנהיגות. היה בכך ביטוי סמלי למצופה מכל פעיל ומכל הקהל. כל פעיל קיבל לידיו עשרות פנסים, שבתוך דקות ספורות חולקו בין כל הנוכחים באולם. "כל אחד הוא אור קטן וכולנו אור איתן", שר הקהל יחד עם אריאל זילבר ואהרון רזאל שליוו את כל הערב בשירה. מאות הפנסים שנדלקו באולם סימלו את הדרך.

כל אחד צריך לשכנע עוד מספר אנשים, להדליק אותם. החושך וההתפוררות מחד, מול האור והתקווה שמדליקה מנהיגות יהודית, הם כלי השכנוע שכל אחד צריך לקחת איתו ולשכנע עוד חברים להתפקד, עוד חברי ליכוד ותיקים להכיר ולבחור הן בנציג אמוני ליו"ר תנועת הליכוד, והן במועמדים אמוניים לכנסת הבאה. 

בחודשים הקרובים ייערכו כנסים קטנים במקומות שונים ברחבי הארץ. כל אחד ואחת מוזמנים להירתם ולפנות לחברי הליכוד באזורם, על מנת לשכנע אותם לבוא ולהכיר מנהיגים אמוניים מקרוב.