לא לחזק את ה"מתונים"

לבעיית אי השקט בארצנו אין שום פתרון מדיני.

תגיות: גוש קטיף
הרב משה גנץ , י"ז בטבת תשס"ז

מה זה: בחוץ ירוק ובפנים אדום, וזה לא אבטיח? נכון מאוד, זוהי רשות פלשתינית "מתונה".

היא מוכנה לדבר, מוכנה למשא ומתן, בעיקר למשא. היא מוכנה אפילו לעשות הצגה כושלת של ביטול האמנה הפלשתינית, אבל כל זה בלי לזנוח את הרצון לזרוק אותנו לים. יתכן אולי שאם ניתן לה חס וחלילה את כל מה שתתבע, נסיגה לקו הירוק ועוד ועוד, היא תהיה מוכנה אפילו לחתום איתנו על נייר משותף, ואנשי השלום יראו וישמחו שסוף סוף השלום המיוחל הגיע.


היא מוכנה לדבר, מוכנה למשא ומתן, בעיקר למשא. היא מוכנה אפילו לעשות הצגה כושלת של ביטול האמנה הפלשתינית, אבל כל זה בלי לזנוח את הרצון לזרוק אותנו לים
אבל הפלסטינים ה"מתונים" הללו ימשיכו לרצות לזרוק אותנו לים. הרי אפילו הילדים שלהם שעברו את גיל שש והשתתפו בקייטנות, כבר הבינו שהם צריכים להיות שהידים. האם ניירות השלום ימחקו את זה? איך הרשות ה"מתונה" תנהג אחרי שתקבל, חלילה, את כל מה שתבעה מאיתנו? נניח שהיא לא תיזום מיד פעולות של תוקפנות? האם אנחנו עדיין חולמים שהיא תלחם ב"קיצוניים", יורי הקסאמים, שיוכלו לירות מעתה גם אל שדה התעופה "בלי בג"ץ ובלי בצלם"?! כשבעצם בסתר ליבם הם מרגישים שהקיצוניים האלה הם בעצם אחים לשאיפת חיסול האויב הציוני? האם על חלום כזה נשתית את ביטחון מדינת ישראל?

הנציג האותנטי של הפלסטיניים הוא החמאס. אדום מבפנים וגם מבחוץ. הוא מבטא בגלוי, באמת וביושר את מה שעולה בבירור מן הסקרים אצל הפלשתינים. הוא מראה שרוב הציבור הפלסטיני אינו מסכים לקיומה של מדינת ישראל. ה"מתונים", אנשי אבו מאזן, הם השקרנים, המתוחכמים ואנשי תורת השלבים.

כשנפנים את הדבר הפשוט הזה, נדע לומר לעצמנו שלבעיית אי השקט בארצנו אין שום פתרון מדיני. התמודדותנו עם הבעיה הפלסטינית תעשה רק באמצעות הכוח, ורק אז נתחיל להפעיל אותו בעוצמה הראויה. הכוח אולי לא יעזור להשיג הסכם שלום, אבל אין אנו זקוקים כלל לנייר של הסכם. הרוצה לנגב חומוס יוכל לפנות לכרם התימנים. אנחנו זקוקים רק לשקט, ושקט יושג כשצה"ל יחזיר לעצמו את כושר ההרתעה, ויפעל בלי נקיפות מצפון.

על כן, טוב מאוד עבורנו שהשלטון ברצועה הוא בידי החמאס. המצב הזה מסייע לנו לעמוד על האמת.

חיזוק של הפלסטינים ה"מתונים" פירושו: חזרה לנשף המסכות שזכינו ברוך השם להשתחרר ממנו. אם חלילה ישובו ה"מתונים" לשלטון, מיד אומות העולם תאמרנה שעכשיו כבר יש עם מי לדבר, וידרשו לתת את הכל ולקבל בתמורה נייר. כן, וגם יבטיחו לנו ערובות בין לאומיות.

וכמובן יתעוררו גם הנאורים שבתוכנו המייחלים זה עידן ועידנים לעידן השלום, וסבורים שנייר מביא לשקט.