עם פייגלין ננצח!

נתניהו אינו מנהיג מאחד, אלא מנהיג מפלג.

הרב אליצור סגל , כ' בטבת תשס"ז

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

חזרתו של אהוד ברק לזירה הציבורית היא כנראה הסנונית הראשונה המבשרת את בוא הבחירות, לפיכך גם עלינו בליכוד להתארגן.


בפעם הקודמת הגיעו לקו הגמר ארבעה מועמדים והם: בנימין נתניהו, סילבן שלום, משה פייגלין, וישראל כץ. הפעם סביר להניח שישראל כץ לא יתמודד, ולכן נשארנו רק עם שלושה
בפעם הקודמת הגיעו לקו הגמר ארבעה מועמדים והם: בנימין נתניהו, סילבן שלום, משה פייגלין, וישראל כץ. הפעם סביר להניח שישראל כץ לא יתמודד, ולכן נשארנו רק עם שלושה.

בנימין נתניהו ניצח בפעם הקודמת, והדבר מחייב לבדוק את הרקורד שלו בהנהגת הליכוד.

נתניהו קיבל ליכוד של שלושים ושמונה מנדטים והביא אותו לשניים- עשר. בפעם הקודמת הוא קיבל ליכוד של שלושים ושניים מנדטים והביא אותו לתשעה-עשר.

אלו אינם הישגים אלקטוראליים שבעבורם ראוי לבחור בו מחדש.

גם בפעם שבה הוא ניצח בבחירות בשנת תשנ"ו – 1996. ההישג היה בעיקר של תנועת חב"ד שיצאה  בקמפיין: "נתניהו טוב ליהודים" ושל התנועות החוץ פרלמנטאריות שמתנדביהן עמדו ימים ולילות בשמש ובגשם בכל מקום אפשרי, ולא של נתניהו אשר המקסימום שניתן לומר עליו הוא שלא הוריד את הליכוד לפחות מנדטים ממה שהיה מקודם.

הליכוד בשיא כוחו מנה ארבעים ושמנה מנדטים. מנדטים אלו באו כי ראו בליכוד מפלגה מסורתית מעין המפלגה הרפובליקנית בארה"ב שהיא מפלגה שמרנית רחבה שבתוכה. ישנם גם גוונים דתיים מאוד, כמו למשל: נשיא ארה"ב הנוכחי ג'ורג' בוש השני שהוא חוזר בתשובה נוצרי ודתי מאוד.

כאשר נתניהו נבחר בפעם הראשונה להנהגת הליכוד,  הליכוד היה עדיין מפלגה כזו. נתניהו לא רק שלא הצליח להרחיב את השורות אלא צמצם אותן מאוד, כאשר העולים מרוסיה לא מצאו מקום במפלגה ועזבוה יחד עם מנהיגיהם: אביגדור ליברמן ונתן שרנסקי.  המסורתיים שלא היו יכולים להזדהות עם נתניהו עזבו לש"ס, והלאומיים עזבו לאיחוד הלאומי ולישראל ביתנו.

נתניהו אינו מנהיג מאחד, אלא מנהיג מפלג.

גם מי שמזדהה לחלוטין עם מדיניותו הכלכלית של נתניהו, מתקשה להבין מדוע הוא הכה מכה כלכלית נוראה ואיומה בשכבות האוכלוסייה שמהן בא האלקטורט של הליכוד: מסורתיים, דתיים, חרדים, מתנחלים, מגורשי גוש קטיף, ובהקשר של העולים מרוסיה: בקשישים ובנכים.
 
המכה מתעצמת כאשר בו בזמן המדינה בזבזה סכומי עתק אדירים על שטויות, כמו: גדר ההפרדה ש"מועילה" כידוע מאוד נגד קאסמים, קטיושות, ועוד חפצים מעופפים. על בנית מחסומי סרק מיותרים המציקים ליהודים, על הטיהור האתני מהיהודים  בגוש קטיף, על מתן סכומים כסף דמיוניים  לרשות הפלשתינאית, ועד כל מיני הוצאות שבמקרה הטוב מעוררות צחוק וגיחוך ובמקרה הרע הן גורמות לבכי וייסורים.


אם הליכוד רוצה להתאושש ולחזור למצב של מפלגה מסורתית רחבה על בסיס יהודי כפי שהיה בעבר, עלינו חברי הליכוד לתת הזדמנות לכוח העולה בליכוד: משה פייגלין
בתחום המדיני נתניהו בגד בחברון, הביא את הסכם וואי, וברגעי לחץ ויתר על ההזדמנות להביא את יונתן פולארד לישראל.  בזמן היותו ראש ממשלה, הוא לא הפסיק את הרדיפות המשפטיות וכתבי האישום המגוחכים נגד המפגינים שהעלו אותו לשלטון במסירות נפש על גבם, והחרים למעשה את ערוץ שבע.  מה הסיכוי שאנשים יתאמצו בשבילו כדי למצוא את עצמם שוב מול כתבי אישום מפוברקים?

לאחר שהוא ניצח בבחירות לראשות הליכוד, במקום לקרב אליו את משה פייגלין שהוא האדם היחידי שיש לו פעילים המוכנים לצאת לרחוב, הוא יצא נגדו בתקשורת. התנגדותו ל"התנתקות" הייתה מאוחרת ומזויפת, אחרי שהוא  הצביע בעדה בכנסת.
מה הפלא שהוא הביא את הליכוד לשניים-עשר מנדטים? הסיכוי שהאוכלוסיות שנפגעו כה קשה ממנו וממדיניותו יחזרו להצביע בשבילנו, כאשר נתניהו בראשנו הוא די קלוש.

נתניהו בהחלט עלול להוריד את הליכוד משניים-עשר לשישה מנדטים, כפי שכבר עשה בעבר.

אם הליכוד רוצה להתאושש ולחזור למצב של מפלגה מסורתית רחבה על בסיס יהודי כפי שהיה בעבר, עלינו חברי הליכוד לתת הזדמנות לכוח העולה בליכוד: משה פייגלין.