עליזה מתגייסת להצלת אהוד

אולמרט מפעיל את החבר'ה הנכונים שיטפלו במזוזי.

נדיה מטר , כ"א בטבת תשס"ז

נדיה מטר ויהודית קצובר
נדיה מטר ויהודית קצובר
חזקי ברוך

הסיפור המובא בפניכם דמיוני. כל קשר למציאות הוא מקרי לחלוטין.

אהוד: עליזה, שמעת את החדשות? היועץ המשפטי ממליץ לפתוח נגדי בחקירה פלילית.


אינני יודע. אך דבר אחד ברור: עלינו לפעול ומהר כדי שהנושא של החקירה הפלילית ירד מהכותרות, לפחות עד שנחזור לארץ. שם כבר אפעיל את החבר'ה הנכונים שיטפלו במזוזי
עליזה:
מה? לא יכול להיות! הרי לפני שיצאנו לטייל בסין הייתה לך שיחה איתו, וכל מה שדברתם היה על המשך קיום "נוהל רדיפת אנשי המחנה הלאומי". רצית לוודא שההוראות שמזוזי הוציא בזמן ה"התנתקות", הוראות לדיכוי זכויות האזרח וחופש הדיבור של המתנחלים ותומכיהם, ימשיכו להיות תקפות גם היום. ומזוזי אומנם אישר זאת, אך הוא לא דבר איתך כלל על חקירה נגדך. מה קרה?

אהוד: אינני יודע. אך דבר אחד ברור: עלינו לפעול ומהר כדי שהנושא של החקירה הפלילית ירד מהכותרות, לפחות עד שנחזור לארץ. שם כבר אפעיל את החבר'ה הנכונים שיטפלו במזוזי. אבל עד שנחזור, עלינו לעצור את ההתעניינות בנושא, שמא ציפי לבנה עוד תכריז על עצמה כראש ממשלת ישראל. עליזה יקירתי, עזרי לי. הפעילי את קשריך וחבריך. הורידי את נושא החקירה מהכותרות. אני מתחנן.

עליזה: אהודי חמודי. אתה יודע שמאז שיצאת מהארון, והפסקת להתבייש בהיותך שמאל-רדיקלי, אני אוהבת אותך אהבת נפש. אעשה את הכל כדי לעזור לך. ראשית אתקשר לעדי ממחסום-וויטש.

עליזה לעדי ממחסום-וויטש: הלו?! עדי? שלום! מדברת עליזה. תגידי לי, את חייבת לעזור לי להוריד מהכותרות את נושא חקירת אהוד. תארגנו איזו פרובוקציה באיזה מחסום בשטחים, ותמציאי לי איזה סיפור על דיכוי ערבים שם, בסדר?

עדי: וואלה עליזה, זה בלתי אפשרי. בחודשים האחרונים הכל התהפך כאן בשטחים. בעלך היקר שיחיה שמע להמלצותינו, ופתח עשרות מחסומים לתנועה חופשית של ערבים. אין לנו כבר עבודה. בדיוק דברנו על כך שבכנס הבא של מחסום-וויטש, בעלך אהוד יקבל את אות הוקרת התנועה. עכשיו כשבונים את הגדר, והמחסומים ביציאה מהשטחים הופכים למסופים בינלאומיים, דווקא מתנכלים שם למתנחלים ולתומכיהם. לא תאמיני, ממש תענוג. הם מבלבלים למתנחלים את השכל ומתנכלים להם. הם מבקשים שיתייגו את עצמם כמו צאן עם איזה מדבקה על שמשת הרכב. שוטרי מג"ב מעכבים אותם שעות עם שאלות וסריקות. אני אומרת לך, אין לי כאן חומר בשבילך. להיפך, שמעתי שדווקא המתנחלים רוצים להקים סוג של מחסום-וואטש. לא יאומן עד כמה הצלחנו.

עליזה: עדי, תשמעי טוב טוב. אני אישית עזרתי לכם ולשאר נשות מחסום-וויטש לגייס מיליוני דולרים מהאיחוד האירופי ומאישים שונים. מכרתי את עבודות האומנות שלי במחירים מופרכים, והעברתי לכם את הכספים. עכשיו את תשברי את הראש ותמצאי דרך לעזור לי ולבעלי.

עדי: עליזה את צודקת. את יודעת מה? יש לי רעיון. אוציא הודעה לתקשורת שאנחנו מרחיבים את פעילותינו. נודיע שמעכשיו גם נתייצב בשדה התעופה בן גוריון. נגיד שאנחנו זועמות על היחס המחפיר שערבים מקבלים בדרכם לארץ או לחוץ-לארץ. נגיד שהערבים סובלים מבדיקות קפדניות, ושהיהודים סתם עוברים כך בקלות. נגיד שזו אפליה, זו גזענות לשמה. מה את אומרת?

עליזה: וואלה עדי, רעיון מ-ב-ר-י-ק. יישר כוח. ישר לעבודה.

עליזה לאהוד:
אהודי, החברות שלי ממחסום-וויטש מתגייסות לעזרתך. בשעות הקרובות כבר לא ידברו עליך. ידברו אך ורק על התוכנית החדשה שלהן: מחסום-וויטש בבן גוריון.

אהוד: תגידי לי, נפלת על הראש? הסיפור הזה לא יחזיק בתקשורת יותר משעתיים. הציבור בישראל אינו מטומטם עד כדי כך. הוא יודע שלא רק בישראל, אלא בכל העולם בודקים את הערבים והמוסלמים ביתר קפדנות. מה לעשות? אומנם לא כל המוסלמים והערבים הם טרוריסטים, אבל בשנים האחרונות כל הטרוריסטים בארץ ובעולם הם מוסלמים ו/או ערבים. אז ברור שחובה לבדוק אותם באריכות. את בעצמך לא היית מעיזה לעלות על מטוס ובו ערבים שלא בדקו בקפדנות. אני אומנם מודה מקרב לב לחברותייך ממחסום-וויטש המנסות לעזור לנו אבל זה לא זה. הרעיון הזה הוא פשוט גול עצמי. אם עד עכשיו עוד היה מישהו שלקח אותן ברצינות, ברגע שנשות וויטש יתייצבו בבן גוריון ויתחילו לרדוף, להתנכל ל- ולקלל את הבודקים בשדה התעופה כפי שהן עושות נגד חיילי צה"ל במחסומים, כולם יבינו שמדובר בחבורה של נשים הזויות. הנוסעים היהודים פשוט יעיפו אותן, בצדק, לכל הרוחות.

עליזה, לדעתי יש לארגן משהו יותר דרמטי. משהו שיכפיש את המתנחלים. זה תמיד תופס טוב בתקשורת.

עליזה: טוב חמודי, אתה צודק. אתקשר לחבריי ב"בצלם".

עליזה למוסטפה מ"בצלם": הלו!? מוסטפה? מה שלומך? עליזה מדברת. הכל בסדר אצלך ? אצלנו דווקא לא כל כך בסדר. אני חייבת לקבל את עזרתך. אתה יכול לארגן לי איזה פרובוקציה נגד המתנחלים? אתה יודע... משהו שגם יכפיש אותם וגם יוריד מהכותרות את נושא החקירה של אהוד.

מוסטפה: עליזה יקירתי, אל תדאגי. לאור עזרתך הרבה משך השנים, אנחנו תמיד לרשותך. אני אארגן לך פסטיבל אנטי-מתנחלי מדהים. לדעתי הכי טוב שנעשה את זה בחברון. תסמכי עלי, נשמה. אינשאללה, הכל יהיה בסדר.

עוברות כמה שעות.

עליזה: אהוד, תסתכל באינטרנט. חבריי מ"בצלם" הצליחו. הם הפעילו את הסוכן שלהם בויי-נט, קוראים לו עלי ואקה, והוא הפעיל את הסוכנים שלו ממשפחת אבו-עיישו. אתה מכיר אותם, נכון? זאת אותה משפחה ערבית המנסה כבר זמן רב לגרש את יהודי תל-רומיידה בחברון. המשפחה הערבית פועלת על פי תכתיבים של חברינו האנרכיסטים. אלו המליצו לחברי משפחת אבו-עיישו להיכנס כל הזמן לחצר האחורית של איזה מתנחלת, לדרוך על הדשא שלה, לעצבן אותה, להפריע לה ולבני משפחתה ולחכות עד שהמתנחלת כבר תצא מכליה ואז לצלם אותה.

זה הצליח. המצלמה שלנו תפסה את המתנחלת צועקת על הערבייה. כתבנו מ"בצלם" צילם אותה מזווית ממש מפחידה, עיוות את כל המציאות, הפך את היהודייה לתוקפן מפלצתי והופ... הכתבה שלו רצה עכשיו בכל מיני אתרי אינטרנט וחדשות: ב- ynet, בוואלה ובחדשות ערוץ 10. החבר'ה שלנו ב"בצלם" הם ממש אחלה. ובמשטרה לא אכזבו. הם אמרו שמיד יפתחו בחקירה נגד אותה מתנחלת. את מאות התלונות שלה ושל שאר יהודי חברון, תלונות על תקיפות של ערבים, ידויי בקבוקי תבערה, תקיפת ערבים נגד בנות יהודיות וכו', משטרת חברון זרקה לפח כמובן. אחלה שוטרים יש שם.

ואם כל זה לא יספיק לך אהודי חמודי, אז יש לי עוד רשימה ארוכה של חברים:


בחזרתם לארץ, בדרכם ללימוזינה האמורה להחזיר אותם מבן גוריון למעון ראש הממשלה, עוצרים אותם שוטרים ואומרים להם שהם מעוכבים לחקירה
אפשר להפעיל את טלי פחימה החמודה, אפשר לבקש מארגון הרבנים הרפורמים לזכויות הערבים שהם יביימו שוב ושוב איזה עקירת עצי זית על ידי מתנחלים, אפשר לארגן את האנרכיסטים נגד הגדר ואת "שלום עכשיו". ואחרון אחרון חביב, אל נשכח את הבת הנפלאה שלנו. אני יכולה לבקש מדנוש שלנו לקרוא קריאת "רוצח" מול הבית של איזה אלוף, ולהזמין לשם את כל התקשורת. אל תדאג מותק. נגן עליך כעל אתרוג, לולב וערבה.

אהוד ועליזה מבלים שבוע רגוע בסין בלי דאגה ובלי לשמוע חדשות.

בחזרתם לארץ, בדרכם ללימוזינה האמורה להחזיר אותם מבן גוריון למעון ראש הממשלה, עוצרים אותם שוטרים ואומרים להם שהם מעוכבים לחקירה. אהוד מואשם בשחיתות ובהשתתפות בפשע גירוש יהודים מאדמתם, מסירת נשק ותחמושת לאויב הערבי, ומסירת חלקי מולדת לאויב. עליזה מואשמת בשיתוף פעולה עם גורמים וארגונים המסייעים לטרור הערבי. כשהזוג הנדהם שואל את השוטרים: מה קרה שפתאום עוצרים אותם? עונים להם השוטרים שביום שעם ישראל שמע על כוונתה של קונדוליסה רייס להגיע לישראל, ולכפות על היהודים תוכנית להקמת מדינה פלסטינית עד לגדר ההפרדה כשלב ראשון, עם ישראל הבין שקיומה של מדינת ישראל בסכנה. העם יצא בהמוניו לרחובות והפיל את הממשלה.

והשאר זה היסטוריה.