ממשיכים לנסוע בטרמפים

סרט תעמולה המשרת את אלו הרוצים לגרש אותנו.

נדיה מטר , כ"ח בטבת תשס"ז

נדיה מטר ויהודית קצובר
נדיה מטר ויהודית קצובר
חזקי ברוך

ביום שאנו מתבשרים על כך שצה"ל מסיר עשרות מחסומים ברחבי יהודה ושומרון כדי לאפשר זרימה חופשית לערבים, אנו קוראים בערוץ 7 על הסרט החדש שצה"ל הפיק במטרה לשכנע את בני הנוער ביו"ש שלא לקחת טרמפים. בסרט רואים נער שנחטף ונרצח על ידי ערבים. מסקנת הסרט ברורה: הישמרו לנפשותיכם, אל תיקחו טרמפים!

לצפייה בסרט:  /News/News.aspx/158571

ההוראה להפסיק לנסוע בטרמפים, כמו ההוראה לסמן את מכוניות המתיישבים כדי לעבור במחסומים ועוד הוראות אחרות, היא עוד הוראה המוצגת בפנינו כאילו שהומצאה על ידי צה"ל כדי "להגן עלינו ועל חיינו". אך האמת היא שדווקא ההיפך הוא הנכון. כל מי שמסתכל על הסרט מבין שמדובר כאן בעוד בסרט תעמולה המשרת את אלו הרוצים לגרש אותנו גירוש שקט מיהודה ושומרון.

תמוה בעיניי, איך תלמידי ישיבה בבית אל הסכימו לשתף פעולה עם מייצרי הסרט? האם הם גם היו מסכימים להפיק סרט הקורא לציבור להפסיק לנסוע באוטובוסים בערים הגדולות, כגון: ירושלים, תל-אביב וחיפה, מכיוון שקיימות התרעות על אפשרות שמחבלים ערבים יתאבדו ויפוצצו אוטובוסים? ומה עם סרט הקורא לנוער שלא להתגייס לצה"ל, הרי קיים חשש גדול שבמשך השירות החייל ייחטף או ייהרג חלילה. אז אולי צריך להפיק סרט שלא ללכת לצבא? האם אין הם מבינים שיש כאן כניעה וניצחון לטרור הערבי?

הרי ברור לכל שבלי טרמפים חלק ניכר מתושבי יהודה ושומרון (לא רק נוער) לא יכול להמשיך לחיות ביישובים. ברוב הישובים אין תחבורה ציבורית רצינית, ולרבים שאין להם רכב הדרך היחידה לנוע היא בטרמפים. לו השלטונות באמת היו רוצים להגן על בני הנוער שלנו בכבישים ובישובים, הם לא היו מורידים מחסומים ומאפשרים תנועה חופשית לערבים. הם גם לא היו משחררים מחבלים עם דם על הידיים.

לאור סכנת החטיפות בטרמפים (והסכנה קיימת), הם היו מקפידים על בדיקת קפדניות של רכבים ערבים. ואם היו מתעקשים להפיק סרט אזהרה, הם היו מפיקים סרט לכל הטרמפיסטים בו היו מסבירים: איך לקחת טרמפ בצורה בטיחותית? איזה שאלות לשאול את הנהג? ולאיזה מספר טלפון להתקשר במקרה של מצוקה? הם אף היו קוראים לנוער לעבור קורסים בהגנה עצמית, היו דוחפים את הנוער להצטייד בגז מדמיע ועוד אמצעי הגנה, אך בשום פנים ואופן לא היו דורשים לעצור את תופעת הטרמפים, כפי שלא יעלה על הדעת להפסיק את הנסיעה באוטובוסים בעיר. להיפך הם היו נותנים הוראה חד-משמעית לבעלי הרכבים לעצור לטרמפיסטים בכל מקום ובכל שעה, כדי לעזור להם להגיע הביתה.

ברור לכל שסרט ההפחדה שהפיק צה"ל נגד לקיחת טרמפים מטרתו אחת היא: לחנוק את בני הנוער, להפחיד אותם ולייאש אותם מלחיות ביהודה ושומרון. עלינו להחרים את הסרט, ולהעביר מסר ברור לנוער ולמבוגרים: ארץ ישראל כולה שלנו. נלך וניסע בא בכל שעה, ביום ובלילה. כן, נקפיד ונלמד להיזהר ולהתגונן, אך לא נפחד ולא נתחבא. ממשיכים לנסוע בטרמפים.

ואם חלילה יקרה משהו נורא, נאשים את האחראים לביטחוננו: כל אלו בממשלה ובצה"ל  שהסכימו להסיר מחסומים, לשחרר מחבלים ולמסור נשק לרוצחים. אותם אנשים הדואגים היום יותר לאויב הערבי מאשר ליהודים.