מי כאן הגנב?

מי שצועק "גנב גנב" במקרה זה הוא הגנב בעצמו.

מיכאל פואה , ח' באדר תשס"ז

דעות מיכאל פואה
מיכאל פואה
עצמי

מעשה בגנב שבעת הגניבה זיהה אותו בעל החנות והחל לצעוק בקול: "גנב גנב". הגנב שלא איבד את עשתונותיו יצא במהירות מהחנות והחל לצעוק בקול: "גנב גנב". עוברים ושבים שראו אותו ואת בעל החנות שיוצא בעקבותיו ושמעו את שניהם צועקים בקול "גנב גנב", שאלו את הראשון "היכן היכן?". הגנב לא היסס, הוא הצביע לכיוון ההפוך תוך שהוא צועק לעברם: "אני ארדוף אחריו מכאן, ואתם תחפשו בכיוון השני".
 
נזכרתי בסיפור זה כאשר שמעתי על הידיעות המרעישות על פיהן משטרת ישראל לכדה שתי חברות ישראליות המקיימות קשרי מסחר עם ארגוני טרור. מצבה העגום של משטרת ישראל מחייב אותה למצוא ספינים תקשורתיים של כאילו עשייה, אך היא כל כך עמוק בתוך הביצה שהיא אינה שמה לב כלל למגוחכות שבמבצעיה.
 

מצבה העגום של משטרת ישראל מחייב אותה למצוא ספינים תקשורתיים של כאילו עשייה, אך היא כל כך עמוק בתוך הביצה שהיא אינה שמה לב כלל למגוחכות שבמבצעיה
ערב הבחירות בשנת תשנ"ב (1992) ישבו בקהיר יוסי ביילין ושמעון פרס עם נציגי יו"ר ארגון הטרור ערפאת והגיעו איתו להסכם בניגוד לכל חוק ומוסר. בעקבות הסכם סודי זה זכתה מפלגת העבודה לקולות רבים של אזרחי מדינת ישראל הערבים, ורבין הפך להיות ראש הממשלה. התשלום היה הבאתו של הארכי רוצח ערפאת ומחבליו, ומסירת שטחים ושלטון לרוצח זה. לפושעים אלו לא היה די והם אף מסרו נשק לרוצחים, נשק שכוון כלפי יהודים והביא למותם. מאז ועד היום משטרת ישראל לא חקרה פשעים חמורים אלו.

יתירה מזו, לפני כשנה וחצי משטרת ישראל עמדה בראש מבצע לגירוש אלפי יהודים מביתם ומסירת ביתם, רכושם ואדמתם לידי ארגוני הטרור. המבצע הצליח בצורה "נפלאה" ובאותם מקומות שמשטרת ישראל מסרה לארגוני הטרור הוקמו בסיסי אימונים, וכמעט מידי יום נורות קטיושות לעבר אשקלון, שדרות והנגב המערבי. חלקם אף הצליחו לפגוע והן הרגו ופצעו אזרחים. רק לפני מספר חודשים מסרה ממשלת ישראל, זו המפעילה והאחראית על משטרת ישראל, למעלה מאלף רובים ומיליוני דולרים לרוצח אבו עבאס המכונה גם אבו מאזן. כאשר נפגעו מחבלים בקרבות פנימיים בתוך חבל עזה מימנה ממשלת ישראל את הטיפול בהם בבתי חולים בארץ, ובכך בעקיפין מימנה את המשך פעילות הטרור. תקצר היריעה מלספור ולספר את אין סוף הקשרים הכלכלים והתמיכה שממשלות ישראל נותנות מאז הסכמי אוסלו לארגון הטרור הגדול והמבוסס ש"הצליחה" להקים ברשות הטרור הפלסטינאי.
 
הידיעה החדשותית ששלחה משטרת ישראל על התפיסה "המבריקה" כביכול של שתי חברות חסרות משמעות שקיימו קשרים מעין אלה, צקצוקי הלשון והרמת הגבות של התקשורת לנוכח גילוי זה, מול המציאות המרה בה התקשורת עצמה שותפה לגניבה הגדולה של השלטון בכל השנים האחרונות, באות פשוט להסיח את דעתנו מכך שמי שצועק "גנב גנב" במקרה זה הוא הגנב בעצמו.