לא רוצה להתחפש לשוטר

אנחנו לא רגילים לזה מהבית, אנחנו לא ממשפחות הפשע.

מ.ג , י"ב באדר תשס"ז

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

אני לא רוצה להתחפש לשוטר, כי אחי הגדול סיפר לי שראה איך השוטר ערן נעים מכניס את שתי אצבעותיו לנחיריו של עקיבא ויתקין וזה היה מחריד. וראיתי בסרט איך השוטרים התנפלו על אחי יוחנן שעמד על המדרכה ועצרו אותו כשמחה נגד ההתנתקות. ושוטר אחד פרץ למכונית שלנו שנסעה בתל אביב, בזמן הפגנה, וביקש מאחי משה לנסוע איתו למשטרה, למרות שהוא היה בדרך לסבתא.
 
ו
אני לא רוצה להתחפש לשוטר, כי אחי הגדול סיפר לי שראה איך השוטר ערן נעים מכניס את שתי אצבעותיו לנחיריו של עקיבא ויתקין וזה היה מחריד
ניידת משטרה חטפה את אחי שראל יחד עם שני חבריו בני 14 ששוחחו עם חיילים במחסום כיסופים ערב הגירוש. השוטרים הסיעו אותם צפונה וזרקו אותם בצומת רעים בשעה 2:00 בלילה, למרות שהם אמרו לשוטרים שהם בדרך לביתם בנווה דקלים, ואבא אחד הגיע מהבית בגוש ואסף אותם ב:3:00  
 בלילה.

לא רוצה להתחפש לשוטר, כי ראיתי איך השוטרים רדפו בשדות בחושך אחרי ילדות קטנות שניסו להיכנס לגוש קטיף והרביצו להן. וגם אני זוכר את שורות השוטרים השחורים שהגיעו לפנות אותנו מכפר דרום, זה הזכיר לי משהו שאמא אומרת שאסור לומר. הם צעדו בשורות ישרות עם הראש קדימה עם מבט קשוח ורגליים ישרות. ראיתי איך הם גוררים בחורי ישיבה מתוך בית-הכנסת בכפר דרום, ביניהם היה גם הרב פליקס שבתו נרצחה בפיגוע. ראיתי איך הם עלו עם כלובים כדי לפנות את הבחורים שעמדו על הגג של בית-הכנסת. ואיך הם השכיבו נער צעיר על גדר תיל למרות שזה נורא כאב לו. ותוך כדי הפינוי כשאנחנו בכינו הם ישבו על הדשא שלנו וליקקו ארטיקים. אחר כך ראיתי את השוטרים ששפכו מים זה על זה, כמו במלחמות המים שאנו עושים כשחם לנו ואחר כך סיפרו ששפכו עליהם חומצה, אבל אני ראיתי שהם צחקו והיה נראה שהם מתרעננים קצת.

אני לא רוצה להתחפש לשוטר, כי שוטר הכניס את אחי יוחנן ל"חדר חושך" כשהיה עצור, בגלל שהוא אמר לו להירגע ולא לצעוק עליו ועל חבריו. ובחדר היו שלושה שוטרים בריונים שעמדו להכותו, ובסוף הוא ניצל בנס. 
 
לא רוצה להתחפש לשוטר כי אחי שראל חזר מעמונה והיה לו סימן כחול גדול על הגב ועוד סימן נפוח על היד. הוא היה בבית מספר 7, ראינו בסרט את השוטר שהכה אותו. הוא ישב עם החברים שלו על הרצפה והשוטרים נכנסו עם אלות וחבטו בהם. ראיתי איך שהם עברו בין שתי שורות של שוטרים וכל שוטר חבט בהם בדרכם החוצה. אמא לא הרשת לי לראות את הסרטים מעמונה, היא אמרה שזה מפחיד אבל אני הצצתי וראיתי איך השוטרים עולים עם הסוסים על ילדים קטנים ורומסים אותם.


רמי עובדיה אמר בטלוויזיה שההורים שלנו נותנים לנו חינוך גרוע. אחר כך שמעתי שבית המשפט חייב אותו לשלם פיצוי לילד שהכה בכלא. ואני יודע על ילדים נוספים שקיבלו מכות במעצר משוטרים
רמי עובדיה אמר בטלוויזיה שההורים שלנו נותנים לנו חינוך גרוע. אחר כך שמעתי שבית המשפט חייב אותו לשלם פיצוי לילד שהכה בכלא. ואני יודע על ילדים נוספים שקיבלו מכות במעצר משוטרים. והאמת שאנחנו לא רגילים לזה מהבית, אנחנו לא ממשפחות הפשע. שמעתי פעמים רבות שהאנשים ה"נאורים" אומרים שאנחנו פורעי חוק ולא מחונכים, אבל אני חושב שפושע זה להיות שותף לגניבה ורצח, ואנחנו רק רצינו להפגין ולמחות נגד גירוש יהודים מביתם.

אנחנו לא "מאפיה", ואבא ואמא לא נתנו שוחד לאף אחד. בעצם, אולי בגלל שאנחנו לא מאלה המשטרה לא הסכימה לסגור למפגיני ההתנתקות את התיקים, ועדיין מתנהלים דיונים במשפטים של הנערים שחסמו כביש למשך מספר דקות, לפני כשנתיים, במחאה על גירוש יהודים מביתם. אני חושב שלפי וועדת זיילר יש לסגור להם את התיקים נוכח עברם הנקי והזמן הרב שעבר, אך מחלקת התביעות של המשטרה נתנה הוראות לנהוג במפגיני ההתנתקות בחומרה ולהגיש כתבי אישום רבים ככל האפשר. ולשם כך המשטרה לא בחלה גם בשימוש בשקרים בכתבי האישום, ובמחוז דרום בפרט התנהגה המשטרה ביתר תקיפות כלפי מפגיני ההתנתקות. וכפי שאמר השופט זיילר: "המשטרה לא מפחדת מאף אחד".

השוטרים איימו על העצורים שלא יקבלו אותם לצבא, ובאמת אני שומע שכולם עוברים אצל הקב"ן, אז למה גנות לא?

אמא, אני ממש לא רוצה להתחפש לשוטר. אני מעדיף להתחפש לאינדיאני.